Skocz do zawartości
Gość heniek81

czujnik wentylatora chłodnicy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość heniek81

mam prośbę.czy może mi ktoś poradzić co mam napisać w piśmie reklamacyjnym,gdyż kupiłem czujnik wentylatora chłodnicy i po zamontowaniu okazało się że wiatrak dalej nie działa.chciałem wymienić go na drugi ale w sklepie kazali mi kupić drugi a ten zareklamować.kupiłem drugi działa ale za ten nie chcą mi oddać kasy i piszą że jest sprawny.a na pewno nie jest.ma ktoś pomysł co im napisać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

każdą rzecz możesz oddać do 3 dni bez podania powodu :P oddaj im paragon i muszą ci oddać kase. Ile kosztował ten czujnik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość heniek81

60 zł ale mnie zjadowili bo musiałem kupić drugi

 

---------- Post added at 22:58 ---------- Previous post was at 22:05 ----------

 

mistrzu kiedy oni piszą że czujnik jest sprawny a nie jest tylko co mam im napisać w opisie usterki jak napisałem że jak nie działał po podłączniu to sprawdzałem go w szklance gorącej wody to mi odpisali że w amatorski sposób go sprawdzałem.załatwiłem pieczątkę warsztatu na papierze tylko co napisać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z reguły wszystkie sklepy z częściami - czy to u pana Heńka czy Inter Cars informują, że wszelkie częsci elektryczne i elektroniczne nie podlegają reklamacji.

Moim zdaniem chyba nie jest to do końca zgodne z prawem, zatem nie myśl i nie pisz epistołow, tylko kulturalnie porozmawiaj a gdy nie ustąpią, udaj sie do rzecznika konsumentów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość heniek81

może masz rację ale najpierw udam się do rzecznika czy jest sens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,mam problem z układem chłodzenia,nie załancza się wentylator i wskaźnik temperatury sie nie podnosi,problemem są chyba czujniki,poza tym węże (górny i dolny jest twardy) po odkręceniu korka w zbiorniku wyrównawczym wywaliło płyn,co zrobić,dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj na forum - najprawdopodobniej korek do wymiany (choć niewykluczone, że coś innego)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
korek jeśli chodzi o wywalenie płynu?,mechanik też tak mowił,dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.... choć równie dobrze możesz mieć np uszkodzoną uszczelkę pod głowicą i są przedmuchy z cylindrów do układu chłodzenia. Wywala płyn od razu, czy dopiero po zagrzaniu?

 

Wentylator może się nie załączac, bo woda/płyn nie zdąży się nagrzać do temperatury zadziałania czujnika/włacznika, ale może też być uszkodzony termostat - np zacina sie i nie otwiera lub otwiera przy wyższej temperaturze niż powinien.

 

I jeszcze wiele, wiele innych:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taaaak płyn wywala po zagrzaniu,po przejechaniu 12 km przy pręd. 80 km/h tak sie stało,uszczelka tez ma przedmuchy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uszczelka tez ma przedmuchy

Skoro o tym wiesz, to Twoje pytania o przyczynę problemu jaki mają cel?:638:

W tym wypadku nie pozostaje nic innego jak wymiana uszczelki (+ew. planowanie głowicy)

 

Z drugiej jednak strony gdyby były przedmuchy z cylindrów do układu chłodzenia zdecydowanie szybciej "wywalałoby" płyn.

Swoją drogą jest jeszcze pewnie coś nie tak z czujnikiem (ew wskaźnikiem, połączeniami) temperatury płynu/wody - mimo wszystko powinien pokazywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

każdy szanujący się sprzedawca by to zareklamował- INTER CARS też trwa to do trzech tygodni ale bez problemu kasa jest z powrotem. a jak nie to zmień sklep

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

huuuuuraaaaaa!!!!!! czujnik chłodnicy zadziałał,chyba styki troche pośniedziały,jednak korek i tak wymienię i czujnik wskażnika temperatury,chyba że też zaśniedział,natomiast muszę wymienić nagrzewnicę bo mi szyby spryskało od wewnątrz płynem,ale to już luzik,pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności