Skocz do zawartości
Remek

jak się pozbyć kretów :?:

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Na działeczce (około 60 arów) mam problem z kretami. Ryją mi kopce i niszczą trawnik :[. Często na terenie o promieniu 5m jest więcej kopców niż trawnika :mad: Próbowałem już sposobu z butelkami kręcącymi się na pręcie - może to i jest skuteczne, ale niestety nawet na Mazurach wiatry nie wieją zawsze. Powiem więcej - działeczka jest bardzo zaciszna i wieje tam rzadko.

I tu moje pytanie: czy ktoś ma jakieś sprawdzone sposoby na walkę z kretami :?:

Czy ktoś stosował urządzenia z alledrogo i może się wypowiedzieć na ich temat :?:

http://www.allegro.pl/item710117894_kret_sonic_elektroniczny_odstraszacz_kretow.html

http://www.allegro.pl/item697952441_sonic_bros_odstraszacz_kretow_kreta_kret_nornic.html

 

P.S. Wbrew pozorom ten wątek nie został założony dla jaj, te czarne małe (sorka kret ;) ) mendy mi naprawdę psują krew i proszę o pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Remek mój wujas na rancho trochę się trochę z nimi nawalczył. Żadne środki, wapna nie pomagały. Dopiero pomogły taki bzyczki co wbijasz w ziemie i one co jakiś czas wydają dźwięki. Wypłoszył w tamtym roku i do dziś ich nie ma.

 

Te z linków są :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Remku moja mama w ogrodku tez miala niesamowity problem z nimi:kwasny: Ale po ciezkich, dlugich przegrywanych bojach znalazla w koncu na nie sposob. A mianowicie zakupila takie srodki:

Firmy Bros A mianowicie to mniejsze pudelko, to jest srodek zabijajacy humanitarnie (cokolwiek to znaczy, skoro i tak zabija ;) ) Ale dziala! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś też walczyłem i przepędziłem kreta dopiero karbidem. :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to już tak mi zalazły za skórę (w trawnik) że najchętniej zastosowałbym rozwiązanie które wyeliminuje je na stałe :evil:

Izabello :padam: na alledrogo występuje http://www.allegro.pl/item709508588_bros_skuteczny_granulat_na_krety_kret_120_ml.html :D

Czekam na dalsze porady :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem walkę z kretami z takim urządzeniem jak podałeś w pierwszym poście. Krety nie zwracały na to uwagę potrafiły usypać kopiec nawet przy tym urządzeniu. Następnym krokiem była pułapka którą trzeba włożyć w tunel wydrążony przez kreta (plastikowa rura z zapadkami na jej końcach, jak kret wejdzie do środka to już nie wyjdzie), tym sposobem złapałem 3 krety ale poz złapaniu pojawia się problem co z nim dalej zrobić (kret nadal żyje). W końcu zakupiłem preparat BROS i od tej pory mam spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

preparaty na bazie oleju rycynowego, krety po tym dostają takiej srajdy że zapamiętują to na zawsze i spadają z tego miejsca.

sprawdzone działa w 100% ,

 

od tej pory kretów nie ma.

 

preparat nosi nazwę "Pożegnanie z kretem"

Edytowane przez martin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jak miałem psa polowczyka (wyżła), a problem dotyczył nornic to zatykałem wszystkie otwory, zostawiałem tylko dwa, do jednego wąż ogrodowy z wodą przy drugim pies, w ten sposob pies sie najadł a ja nie miałem dziur w trawniku:]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wolnoć dla kretów!!!!

 

---------- Post added at 07:11 ---------- Previous post was at 06:59 ----------

 

a tak poważnie to najskuteczniejszym sposobem jest dobry pies...najlepiej z zacięciem łowieckim, wyżeł, jamnik szorstki. ale gorsze od kretów są nornice....to jest dopiero kur*stwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wolnoć dla kretów!!!!

Popieram :!:

Niech sobie istnieją wiecznie i wolne ...

...

...

...

...w krainie wiecznych łowów :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przypominam o ustawie o ochronie przyrody..... zabijać krety można jestnie na terenie lotnisk :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy powinienem pisać o tym sposobie bo znajdzie się zaraz kilku obrońców przyrody, ale pomoc dla forumowicza ważniejsza ;)

Kolego weź wbij w trawnik druty powiedzmy 6-8 mm, długie na 50-60 cm i podłącz do tego prąd 220 V tak powiedzmy na 2 godziny gwarantuje ci ze pozbędziesz się kretów i nornic raz na zawsze, możesz tez podpiąć samego + najlepiej jak zrobisz to gdy ziemia jest mokra bo jak masz w trawniku pustynie to lipa. a i psa tam nie wysyłaj. :D Powodzenia w walce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe jak ten pręt podepnisz do prądu...tak zeby korków nie wyjeb....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Polsce krety są pod ochroną !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie wywoływać zbędnych dyskusji bo zaraz sie zacznie znów o dolinie rozpudy :D temat zamykam. Remek juz zapewne wie co zrobić ;)

 

_zamkniety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności