Skocz do zawartości
Gość roberto1982

Aktualizacja RNS 510 do ver V5

Rekomendowane odpowiedzi

Gość roberto1982

Witam wszystkich

 

Jakby ktoś chciał zaktualizować swojego RNS'a ( dokładniej mówiąc to mapy ) do wersji V5 to zapraszam. Właśnie weszłem w posiadanie najnowszej mapy V5. Koszt takiej mapy w ASO to 1600 zł. U mnie co łaska :-). Z racji tego że rzadko tu bywam osoby zainteresowane proszę o kontakt telefoniczny 517 07 96 96. W przypadku braku zasięgu możecie napisać sms'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakaś pomyłka... na rns 510 jest co najwyżej V4 a po opisie auta wnioskuję że raczej nie masz 510-ki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie... w/g tego co oni piszą to jedyna zmiana leży po stronie usługi TMC. która w polsce i tak nie działa... w pości jest link do download'u na rapidschare.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość roberto1982

kolego to nie pomyłka. Jest już wersja V5. Wyszła dwa tygodnie temu. Fakt w moim pasku nie ma RNSa lecz nie od nie mam tą płytę :-D. Pracuje w salonie VW i non stop mam styczność z różnego rodzaju nowinkami :-). Tak więc jak co, to zapraszam jakby ktoś chciał zaktualizować sobie mapkę :-D

Edytowane przez roberto1982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co w wersji V5 jest nowego w stosunku do V4 lub V3 (taką posiadam)?

Są lepsze, bardziej szczegółowe mapy?

 

W De płyta DVD z V5 kosztuje:

 

Navigations-DVD Westeuropa (V5) – für RNS 510

Artikelnummer: 1T0051859H

Preis: € 209,00

alle Preise inkl. 19% MwSt., zzgl. eventueller Versandkosten

 

więc polska cena 1.600pln jest niezłym zdzierstwem.

Nawet przeliczając z 19% MwSt. na 22% VAT daje to € 214,30

czyli 1600pln wychodzi przy € 1,00 = 7,46pln

a powinno być ok. 900,00PLN (€ 1,00 = 4,20pln)

 

-----------------------------------------------------

poprzednia wersja (pewnie V3) kosztuje:

Płyta nawigacyjna DVD- Europa Zachodnia

Nr kat.: 1T0 051 859 F Cena: 1138,-

Edytowane przez d7d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co w wersji V5 jest nowego w stosunku do V4 lub V3

jak pisałem parę postów wcześniej między V4 a V5 różnica leży tylko w zlikwidowaniu problemów z usługą TMC (w/g informacji z innego forum - link też w tym temacie).

 

między V3 a V4 różnica jest tylko w ilości krajów zamieszczonych na płycie nawigacyjnej. mapa ma oznaczenie 2007Q4 (4 kwartał 2007 roku) na wszystkich wymienionych wersjach (V3, V4, V5) co jest już prawie 2 lata nie aktualne.

poza tym V4 (i V5 pewnie też) wymaga wersji B urządzenia (ver. A z updatem na 1100 robi B)

 

lepszym rozwiązaniem jest zrobić hybrydę V4 i mapy BMW 2009-2. jest tu gdzieś na forum opis.

 

mówiąc ogólnie VW robi sobie jaja z użytkowników krojąc kasę za nieaktualne mapy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z POI na V5?

Po zmianie z V3 na V4 mogę śmiało powiedzieć, że niemal nie mam POI. Jest tak skompo, że szok.

Zastanawiam się na poważnie nad powrotem do V3 lub żmudnym ściąganiem/konwertowaniem POI np z Automapy.

Jak Wy sobie z tym radzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

roberto1982 dlaczego wczesniej o tym nie napisales ze masz mapke ? :( bylem w Twoich okolicach tydzien temu. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak jest z POI na V5?

Po zmianie z V3 na V4 mogę śmiało powiedzieć, że niemal nie mam POI. Jest tak skompo, że szok.

Zastanawiam się na poważnie nad powrotem do V3 lub żmudnym ściąganiem/konwertowaniem POI np z Automapy.

Jak Wy sobie z tym radzicie?

Kolego, nie wiem do jakich POI masz dostęp. Ja biorę te z Automapy. Wybieram te które chce i konwertuję. Cała operacja zajmuje mi 10 -15 minut. Większy problem jest z nowymi ikonkami - jestem słabym grafikiem i szukam głównie w necie. Ale to też nie jest problem. Jesli będziesz potrzebował pomocy - zapraszam. Mogę elentualnie ale tylko na prv podesłać swoje POI do V4 i V5 (są takie same).

 

---------- Post added at 20:30 ---------- Previous post was at 20:23 ----------

 

Jesli chodzi o mapy to wersje V3 i V4 działają na wszystkich dostępnych softach (1020/1100/2660 - sprawdzone) wersja V5 na chyba tylko na 1100/2660 może się mylę, ale raczej nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie szukam dobrej/działającej V5 jak tylko się ściągnie będę szukał POI. Niby w necie jest tego multum ale dzisiaj ściągałem i dużo jest bez sensu.

np. POI restauracje i dlaczego w nim nie ma np. mc donaldsów czy KFC trzeba ściągać oddzielne POI na nie. Podobnie POI stacje benzynowe i POI stacje Schell, POI Orlen itd. bezsens. Dlatego napisałem, że to żmudne.

Do tego w V3 miałem dość bogatą bazę POI, a w V4 już nie.

Inna sprawa, że mam wersję angielską mapy (brak polskich nazw miast np. jest Warsaw) w V3 były polskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności