Skocz do zawartości
nakon9

Przenoszące się drgania z kół na karoserie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w moim pasku mam taki problem: jak jadę po lekko nierównej powierzchni (też na biegu jałowym) to po najechaniu na nierówność dudni cała karoseria. Kiedy jadę po równej drodze podobne niskiej częstotliwości drgania też się przenoszą. Dźwięk jest podobny do tego kiedy jest uszkodzony łącznik elastyczny (głuchy i nieprzyjemny). Mam wrażenie jakby cała karoseria była z kołem połączona na sztywno. Ciśnienie w nowych oponach jest odpowiednie. Koła wyważone. Wydaje mi się że łożyska są ok.

 

Wiecie czy można to jakoś wyeliminować? Ostatnio wygłuszałem cały bagażnik ale za bardzo nie pomogło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałeś, czy nie masz już luzu na łożyskach przednich amortyzatorów? Jak są wyklepane, to na nierównościach stukanie luźnego łożyska przenosi się na budę. Przy dlugotrwałej jeździe z uszkodzonymi łożyskami możesz doprowadzić do wybicia kielichów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luźny tłumik. Wejdź pod auto i sprawdź czy tłumik nie obija się o karoserię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj znalazłem przyczynę dudnienia. Uderzyłem rękką od spodu w zbiornik paliwa i słychać że coś jest poluzowane i wpada głośno w rezonans. Zbiornik wygląda na dobrze przymocowany. Odkręciłem w bagażniku tą czarną okrągłą zaślepkę nad bakiem.

 

Zastanawiam się czy przyczyną jest jakiś element w zbiorniku czy nad nim.... A może tak jest we wszystkich passatach? Jak to u Was wygląda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli poziom paliwa dobrze wskazuje to zbiornik nie powinien być przyczyną. Zatankuj go do pełna i wtedy przejedz się. Może sprawdź czy sprężyny amortyzatorów nie są pęknięte albo tak jak wcześniej napisano o łożyskach amortyzatorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprężyny wyglądają na dobre. Zaraz sprawdzę je dokładnie. Tłumik też jest ok. Hałas dochodzi z tyłu. Jak uderzę mocno w bok tylnego koła to słychać właśnie to głośne drganie. Zbiornik zatankuje i zobaczę jak będzie bo teraz poziom paliwa jest bliski rezerwy. Dokładnie go obstukałem i wydaje mi się, że coś w środku jest obluzowane i leży na dnie. Może pływak, ale wskaźnik działa dobrze...

Edytowane przez nakon9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności