Skocz do zawartości
dawidp

przerywa bmp 2.0 tdi

Rekomendowane odpowiedzi

mam passata z silnikem bmp zaczoł mi przerywać silnik nie gaśnie ale na wcisniętym gazie najczęściej do dechy przestaje jechac po puszczeniu gazu lub zmianie biegu wraca do swojej normalnej jazdy nie ma regóły na to kiedy to sie dzieje i przy jakich obrotach poprostu przerwie co idzie zauważyc to to że przy spokojnej jezdzie to bardzo żadko mu sie to zdarza,

wymieniłem pompke paliwa ale to nie dało nic na komputerze żaden błąd nie wykryty, czy to może być zawór egr wie może ktoś bo nie chce wydawać zbędych kilku stów w serwisie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze ma odciecie zapłonu przy 5 tys obr lub jakos tak albo przepływka jest od czyszczenia/wymiany moze tez byc czujnik halla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma regóły jakie obroty raz 2 raz 2,5 i przy 3,5 tyś , no a przepływka no nie wiem jak nie przerywa to jedzie normalnie więc raczej nie jak by był przepływomierz to był by słaby cały czas chyba co nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niee koniecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak jeszcze filtr paliwa wymienil :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja bym jednak jeszcze filtr paliwa wymienil
Tez mi sie tak wydaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dwóch panów powyżej ma całkowitą racje. Taki sam problem zlikwidowałem 3 dni temu w swoim autku. Filtr paliwa bardzo brudny, kto wie co lejemy do baków...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja już gdzieś pisałem że polecam zamontowanie sobie przed filtrem paliwa taki malutki przeźroczysty filtr z siateczką widać co się leje i czy dużo syfu na siateczce

 

łącznie z dwoma zaciskami kosztowało mnie to 7zł z montażem każdy sobie poradzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie panowie to nie filtr bo jest nowiutki - tylko co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie panowie to nie filtr bo jest nowiutki - tylko co?

To ja bym szedl w strone paliwa , moze masz jakas nieszczelnosc w ukladzie i lapiesz lewe powietrze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michu1002

a według mnie to nie paliwo. mam te same objawy, i też jestem na etapie szukania. Może być tak jak w którymś poście kolega pisał że trzeba go przegonić dosyć mocno. Miałem takie coś w astrze 3. czujniki co są w katalizatorze po prostu zbierają nagar i dlatego tak się dzieje trzeba je przepalić. albo katalizator już jest zapchany. Na warsztacie po wymianie motoru właśnie w takim passacie, dlatego prawie zatarli silnik bo mechanik cały czas dawał mu do końca a tam katalizator był zapchany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już wiem :dobrze pomimo że na komputerze nie wykazywał żadnych błędów to padnięty(w sumie to nie do końca ale przerywał) był jeden pompowtryskiwacz nie wiadomo nawet który wymieniłem 4 szt i auto chodzi jak trzeba a trwała diagnoza prawie 1,5 roku,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy pierw sprawdzałeś może jakimś specyfikiem do czyszczenia wtryskiwaczy ? Może szło je odratować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem!

Ostatnio miałem podobne objawy podczas jazdy po mieście.

Zmieniłem styl jazdy z ekonomicznej na bardziej dynamiczną i pomogło.

I w drodze do domu mocniejsze depnięcie na parę sek. żeby przeczyścić turbinę i DPF. A dodatkowo wlałem STP do czyszczenia wtryskiwaczy i odpukać silnik pracuje równo i dynamicznie.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności