Skocz do zawartości
marcepan

Problem z układem pozycjonowania lamp - nie działa po wymianie zarników w lampach.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Po wymianie zarnika w lampie (jak wszyscy wiedza trzeba rozkrecic caly przod) i zalozeniu nowego (a raczej pary) i skreceniu wszystkiego na gotowo nie dziala uklad pozycjonowania lamp. Przed tym zabiegiem wszystko chodziło extra, lampy sie pozycjonowały i było to wyraznie widac, teraz nic sie nie dzieje, jaki moze byc powód takiego zachowania? Gdzie szukac usterki. Prosze o opinie i ewentualną pomoc, z gory dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może coś odłączyłeś i zapomniałeś podłączyć albo niechcący coś zruszyłeś i w tym problem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie ze wszystko jest dokladnie tak samo poskladane jak bylo, no nie wiem - lampy byly przenoszone- jest jeszcze jedna rzecz ktora mi wpadla w oko - soczewka ktora jest widoczna od zewnatrz ( a za nią jest zarnik) prawa jest extra równo , zas lewa jest tak jakby skrzywiona - skrecona bardziej w lewo i lewa lampa swieci jakies 5-10 cm nizej niz prawa.

Edytowane przez marcepan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja radze rozebrać to wszystko jeszcze raz i zobaczyć co może być nie tak.a żadne błedy sie nie wyświetliły??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm, bledy? no powiem szczerze ze nie wiem gdzie sie to sprawdza, jesli mają sie wyswietlac na jednym z ekranów ( ktore sie przewija - tzn spalanie itp) to nic tam sie nie pojawilo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hm, bledy? no powiem szczerze ze nie wiem gdzie sie to sprawdza, jesli mają sie wyswietlac na jednym z ekranów ( ktore sie przewija - tzn spalanie itp) to nic tam sie nie pojawilo.

Nie na fis-e, tylko po podpięciu komputera diagnostyczneo tzw. VAG-a, trzeba sprawdzic nim czy nie ma jakiś błędów. Ułatwi to zdiagnozowanie usterki.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze inne pytanie - zamontowalem zarniki GE (innej alternatywy niestety nie mialem bo zalezalo mi na czasie) ,wymienilem oba i pojawily sie zolte plamki na srodku swiatla (swiatlo biale ale z tego co wyczytalem powinno z czasem zmienic barwe).

 

-i prosba do admina o przeniesienie postu do dzialu dla B5-3bg bo niechcacy pomylilem adresy :) -pozdro

Edytowane przez marcepan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam jeszcze inne pytanie - zamontowalem zarniki GE (innej alternatywy niestety nie mialem bo zalezalo mi na czasie) ,wymienilem oba i pojawily sie zolte plamki na srodku swiatla (swiatlo biale ale z tego co wyczytalem powinno z czasem zmienic barwe).

 

-i prosba do admina o przeniesienie postu do dzialu dla B5-3bg bo niechcacy pomylilem adresy :) -pozdro

A kiedy zmieniłeś żarniki, bo żeby się dobrze dopaliły to z kilkadziesiąt godzin pracy palnika potrzeba żeby osiągneły swą moc i barwę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj zmienialem -wiem ze trzeba poczekac kilkadziesiat godzin ale jakos zdziwily mnie te zolte plamy na obu strumieniach swiatla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi raz bez przyczyny przestało działać poziomowanie. Po podłączeniu kompa i zrobieniu ustawień pierwotnych poziomowanie wróciło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok wszystko dziala - dzieki panowie za pomoc :)

-moza wykasowac temat albo zostawic dla nowego pokolenia ;]

Edytowane przez marcepan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności