Skocz do zawartości
Grzesiek24

dziwne przewody nie podlączone

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W Pasku B5 Kombi odkrywam coraz więcej przewodów nie podłączonych zakończonych oczywiście kostkami

dziś znalazłem przewód podwójny od strony pasażera za taką samą osłoną jak bezpieczniki z boku

 

do czego on może być

Apropos nie znalazłem niczego o takich przewodach oprócz przewodów do podłączenia halogenów i wobec tego może by ktoś opisał dodatkowe podłączenia nie montowane seryjnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może te dwa przewody są od podświetlenia nawiewów.

Jeszcze nie znalazłem żadnych wolnych kostek w swoim pasku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyślij zdjęcie jeśli możesz bo nie wiem za bardo o co Ci chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

jeżeli jest to czarna kostka a w niej jeden brązowy przewód, całość przypięta to wzmocnienia na plastikowym zaczepie - to jest to kostka z podświetlenia nawiewów.

Też to u siebie ostatnio odkryłem - tylko, że u mnie przewody szły do nawiewów ;) okazało się, że mam wszystkie 4 żarówki spalone - i nie wiedziałem, że mam nawiewy podświetlane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe Marecki78. Teraz potrzebujesz wymienić te żarówki. Życzę Ci powodzenia. Czas roboty to dwa browary- wyjęcie nawiewów. Proponuję Ci zastosować LEDy. Lepiej i dłużej świecą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak kostka przypięta do wzmocnienia jeden przewód brązowy drugi chyba niebieski

 

ja odkryłem je przypadkowo jak naprawiałem ustawienia nawiewów. Dziwne że nie widać takich przewodów na środkowej regulacji nawiewów

 

 

mam jeszcze trzy wolne przewody ale ktoś je wykorzystał

1 jest obok regulacji oświetlenia a kierownicą jest tam wolna przestrzeń po przycisku

2 jak odejmie się dojście do przewodów z lewej strony kierowcy przy drzwiach przy otwieraniu przedniej klapy, ale te ktoś, jakiś niemiec je wykorzystał podłączone są dwa przyciski jeden na podpórce do lewej nogi drugi w schowku tym małym przy kierowcy

 

Jutro zrobię zdjęcia

A przewody znaczy kostki są fabrycznie montowane ale przyciski do nich już nie

Edytowane przez Grzesiek24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ma być je widać skoro są za nawiewem? Tu masz zdjęcie przykładowe

 

80336603.jpg

 

38962952.jpg

 

63519167.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ja naprawiałem nawiewy czyli je wyjmowałem i tylko przyuważyłem ten przewód od pasażera za tą pokrywką, chyba że są - leżą głębiej i trzeba ręką wymacać ale to już jutro sprawdzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

żaróweczki zmieniłem następnego dnia jak zauważyłem, że są popalone ;) koszt jednej to 14zł ;)

teraz mając drugi komplet oprawek, będę chciał w nie wlutować diody białe niech świecą przez ten czerwony plastik i po sprawie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w nowszych paskach nie ma podświetlenia nawiewów, u mnie marzec 2002 jest, a u mojego znajomego grudzień 2003 już niema. wyjmowaliśmy kratki nawiewów i żadne przewody do nich nie idą. może wystarczy od tej kostki, którą znalazłeś pociągnąć przewody do nawiewów, wstawić żaróweczki i będziesz cieszył się podświetleniem. sprawdź probówką czy pojawia się tam napięcie po włączeniu świateł.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 zł. za jedną żarówkę to chyba w ASO? Po dwa złote w inter carsie moożna kupić. Oprawka czyli całe mocowanie od tyłu mozna oddzielić od żarówki. W ASO sprzedają z oprawką ale po co ją zmieniać skoro jest dobra?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

no w ASO kupowane ;)

a co do oddzielenia - mówisz o odlutowaniu żaróweczki? wiem że to jest wykonalne ale nie mam aż tak małej lutownicy (chociaż pewnie koszt 4x14zł pokryłby jej wartość) ale teraz mam drugi komplet oprawek w które mogę wlutować diody ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne przewody ciąg dalszy

 

Znalazłem wiązkę przewodów w suficie pod oświetleniem nad lusterkiem jest tam kilka przewodów niestety bez kostki tylko zaizolowane, podejrzewam że ktoś wtyczkę odciął z jakimś osprzętem bo wiązka jest w fabrycznym oplocie

Do czego mogą być te przewody

-alarm ( czujniki jakieś )

-a może czujnik deszczu

a może jeszcze jakiś inny wynalazek :confused:

 

 

 

jest jeszcze kostka w podłokietniku + dwa przewody oddzielnie ale z wsuwkami też fabrycznie montowane i oprócz tego przewód antenowy, co do przewodu to jeden podłączony do radia a drugi wlaśnie w podłokietniku ale oba wychodzą z tyłu ale tylko jeden podłączony do anteny

Edytowane przez Grzesiek24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do koloru twego paska. Czasem nie jest kremowy? Jak tak to by wyjaśniało te wolne kostki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie co do koloru twego paska. Czasem nie jest kremowy? Jak tak to by wyjaśniało te wolne kostki.

nie przynajmniej nie widać aby był przemalowywany

 

a co to by wyjaśniło bo z tego co wiem to we wszystkich są tylko w zależności od wyposażenia montowali dodatkowy osprzęt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kremowe są niemiecki taksówki i te wolne kostki mogły by pozostać po odłączonym sprzęcie w które są wyposażone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ale z tego co się orientuję to przewody pod oświetleniem kabiny może być do podłączenia czujnika deszczu lub czyjników ochrony kabiny czy jak to się nazywa ale nie jestem pewny

 

przewody pod podłokietnikiem mogą służyć do podłączenia wyciszacza głośników i zestawu głośnomówiącego telefony ale to tylko domysły i dlatego pytam kogoś kompetentnego kto by mnie naprowadził

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności