Skocz do zawartości
Rastaman

Podlaski off topic, czyli pogawędki na różny temat

Rekomendowane odpowiedzi

korekta ?? a co to :>?? to chyba sie nazywa polerowanie :>?? albo sie myle

 

To się nazywa cofanie licznika :),żartuję oczywiście.

Który z kolegów jechał dzisiaj srebrną b5 kombi, około godz.16.20 przy makro w stronę J.P.II ? Mijaliśmy się na torach.Oczywiście pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To się nazywa cofanie licznika

ab3b4ba5b432153318e4a8656395a449.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
korekta ?? a co to :>?? to chyba sie nazywa polerowanie :>?? albo sie myle

 

fachowo się to właśnie nazywa korekta lakieru :) glinkujesz, potem robisz polerke specyfikami o różnym stopniu ścierności, przemywając co jakiś czas IPĄ, potem kładziesz politurę, a na końcu wosk i efekt zwala z nóg :) Do tej pory zawsze ograniczałem się do glinka, politura, wosk, ale teraz zamierzam jeszcze użyć maszyny do zrobienia polerki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to dalej jest zwykle polerowanie auta. sa rozne systemy np 3m system. 3 butelki o roznych kolorach nakretek i po koleji stosujesz kazdy specyfik aby uzysjac jak najlepszy efekt co prawda nie wskazane na zbyt glebokich rysach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na Elewatorskiej czyszczenie samych siedzeń kosztuje 200-250zł, a jak chcesz komplet, czyli podsufitki itp, to około 600zł.

Ja chcem tylko bagażnik mówili o.k. 60zeta

Ja teraz wyskoczyłem 1000zł na maszynę polerską

też mam :) ja stosuję pasty 3m i mleczko na koniec, w 90% przypadkach starcza najdrobniejsza 3m i mleczko. Do obsługi polerki trzeba trochę wyobraźni, bardzo łatwo zrobić gorzej jak jest :) A wtedy trzeba zapukać do lakiernika :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale wiecie o tym ze scieracie bezbarwny lakier :>? i po ktorejs polerce moze juz go nie być lub tez drobne zarysowania beda az do podkładu a juz wtedy napewno lakiernik zarobi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak dla mnie to dalej jest zwykle polerowanie auta. sa rozne systemy np 3m system. 3 butelki o roznych kolorach nakretek i po koleji stosujesz kazdy specyfik aby uzysjac jak najlepszy efekt co prawda nie wskazane na zbyt glebokich rysach

 

Czas rozwinąć słownik o nowe pojęcia :)

http://s-plus.pl/renowacja_lakieru/?sid=

Tak jak mówiłem, byłem w S plus, u nich poziom drugi, czyli drobne ryski kwalifikuje się do pakietu pod nazwą korekcja lakieru. Każda głębsza ryska łapie się pod renowację, którą robią już przy użyciu papierów, potem maszyny polerskie.

 

 

Do obsługi polerki trzeba trochę wyobraźni, bardzo łatwo zrobić gorzej jak jest A wtedy trzeba zapukać do lakiernika

 

zależy też jaka maszyna polerska i jakie pady stosujesz. Żeby przypalić lakier to trzeba chyba usiąść na maszynie polerskiej lub używać nie do końca dostosowanych maszyn. Ja zamierzam zabrać się do tego w taki sposób:

- glinka - bilt hamber

- polerowanie - maszyna LARE EPL-11 Plus - etap pierwszy pad twardy z Meguiars Ultimate Compound, - etap drugi - pad miękki Manzerna FF3000 ( po obu etapach przemycie IPA)

- politura z cleanerem - Poorboys's Black Hole również przy użyciu polerki rotacyjnej Lare padem miękkim

- wosk - Meguiars #16 nakładany już ręcznie padem Meguiars.

- po kilku dniach przetarcie Meguiars Ultimate Quick Detailer

 

Uwierzcie mi, że taki proces wybiega daleko ponad użycie samych past 3M. Miałem brać maszynę DA zamiast rotacyjnej, wtedy już zupełnie nie ma szans zrobić kuku dla lakieru, ale proces korekty wymaga wtedy kilku ładnych wieczorów, więc na każdym forum KA stawiają bardziej na rotację, a na początek właśnie na tą maszynkę LARE. Trochę kosztuje, ale nie przegrzewa się, ma wolny start i stabilizację obrotów, to jest ważne przy procesie korekty.

 

ale wiecie o tym ze scieracie bezbarwny lakier ?

a po co robić kilka razy? Ja robię u siebie raz korektę, bo auto 4 lata myte na myjniach, a potem już tylko zabawy z detailingiem, czyli glinka, politura, wosk :) Na szczęście maszynka przy politurce też się nada :D

 

 

HEHE, niepotrzbnie się rozpisałem - propunuję lekturę: http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?p=45368#45368

Edytowane przez Leeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HEHE jest taka opcja, dlatego ja stosuje na swoim mleczko. Na lakierach akrylowych można bezpieczniej taką polerę robić. Ale robiąc z głową, wcześniej autko wyląduje na złomie niż przetrzemy bezbarwny lakier polerując nawet 1-2 razy do roku.

Żeby przypalić lakier to trzeba chyba usiąść na maszynie polerskiej lub używać nie do końca dostosowanych maszyn.

wystarczy że źle położysz jaką klowiek polerkę i brzeg np. maski bez lakieru! przykład: Stojąc przodem do auta polerując powierzchnie przy szybie dociśnij prawą stroną gąbki i efekt murowany. Polerka kręci się z w prawo i powinieneś polerować lewą stroną czapy. W innym przypadku polerka zaczepi o rand maski i lakier do widzenia :)

Edytowane przez KrajesK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wystarczy że źle położysz jaką klowiek polerkę i brzeg np. maski bez lakieru!

 

22 sekunda filmiku -

zobacz jak skonstruowane są pady i talerz na których są przymocowane. Tak jak pisałem dużo zależy od maszyny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Renowacja renowacją,:urodziny: Leeo :alko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki dzięki :D urodzinki były wczoraj, więc dzisiaj już mam głowę do teoretyzowania ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chłopy mam zdrowego syna !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No chłopy mam zdrowego syna !!!

WIELKIE GRATULACJE :) niech rośnie zdrowo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No chłopy mam zdrowego syna !!!

 

Pogratulować :)

 

Zdrówka maleństwu i Mamusi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GRATKI CINUL kiedy pępkowe?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kiedy pępkowe

 

czekaj daj się ogarnąć :) z pewnością cosik zorganizuję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No chłopy mam zdrowego syna !!!

Gratki, mój w połowie czerwca zapowiada się :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gratulacje!!! niech zdrowo rośnie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No chłopy mam zdrowego syna !!!

 

Gratsy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności