Skocz do zawartości
Rastaman

Podlaski off topic, czyli pogawędki na różny temat

Rekomendowane odpowiedzi

Ja przed sekundą zamówiłem sobie Nexen WINGUARD SUV 255/50 R19 107 V XL akurat promocja się pojawiła. Na twoim miejscu jak już się upierasz to brałbym pod uwagę albo Continental albo Nokian, bo ile użytkowników to tyle opinii. Ja postawiłem na sprawdzone już przeze mnie gumy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie no na nalewaki to raczej się nie zdecyduje nigdy ;)

 

http://allegro.pl/4-x195-65r15-91t-ts-860-continental-zima-nowosc-i6518832036.html

 

A jednak chyba te conti zamówię... wszędzie zbierają dobre opinie...

 

A na oponeo jeszcze taniej :D

 

http://www.oponeo.pl/dane-opony/continental-wintercontact-ts-860-195-65-r15-91-t#117759374

 

teeeeeż tak kiedyś mówiłem.... :)

lecz przy zakupie 4 kpk robi się niezła sumka myślę ze ok 6k, a tak 1/3 wyszło, po za tym mam dostęp do wulkanizacji i naprawdę kupowałem różne opony, a te jak na razie moim zdaniem "odpukać" nie odbiegają od normalnej opony.

Przy oponie zimowej tym bardziej warto rozważyć ponieważ opona kosztuje 50% ceny tego rozmiaru co poszukujesz, a biorąc pod uwagę że jak wydasz 1000zł to będziesz je użytkował ile się da, a tak kupujesz drugie po połowie okresu użytkowania to zawsze na śniegu masz lepszą przyczepność. Na śniegu nawet 50% bieżnika to dużo gorsza przyczepność. A prędkości zimą są dużo niższe. Po za tym opona zimowa bieżnikowana ma więcej bieżnika niż zwykła :)

Co do opon letnich jest równie dobrze lecz początkowo miałem obawy czy jechać szybciej czy nie, teraz już nie myślę o tym po prostu jadę. mowa o r18 i r 17. koszt opony ok 30-40%. Dużo czytałem na ten temat i zasięgałem opinii kilku znajomych wulkanizatorów w PL. Po rozmowach wywnioskowałem: reklamacji podobny procent co normalnych opon i słaby zarobek. Co przekłada się na odradzanie klientowi w/w opon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Continental trochę droższe ale warto, szczególnie że to zakup na kilka lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i emocjach - zakupione conti z oponeo. Oby przyszły cztery w jednym rozmiarze, bo kolega z dpd opowiadał, że od groma przypadków, że wysyłają np 3x16 cali i jedna 15 :D

 

A mam jeszcze jedno pytanko - użytkuje ktoś może AGM w swoim autku? Bo powoli dumam nad optimą yellow top pod maskę i jakiś agm do bagażnika...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W bmw tak? Nie trzeba takich AGM co jakiś czas doładowywać specjalną ładowarką, np. ctekiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak BMW :)

nie wiem jak w innych autach

u mnie jest trochę "zaawansowanej techniki" więc trzyma się dobrze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm bo wlasnie się zastanawiam nad agm...bo planuje do bagażnika dołożyć akumulator agm (w przyszlosci wiecej niz jedna sztuka w bagazniku) a dowiadywałem się, że lepiej jak pod maską i w bagażniku siedzą akumulatory tego samego typu... Na jednym z forum gość ogarniety pisał, że ma juz optime yellow parę lat i ma się dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest ten plus że jak aku słabnie to auto odłącza kolejne układy miałem tak rok temu, najpierw odłączało comming living home, potem zegar, potem oświetlenie wnętrza aby zapewnić możliwość dojazdu do warsztatu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu auto klasy premium :) Też się zastanawiam nad zdradą Vw na rzecz e46 lub e39... przemawia za tym tylko słynne 3.0d... Ale w sumie szkoda paska :P I kasy w niego włożonej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Któryś z łopekunów ma wlepki? :P Jeżeli nie to zamawiamy grupowo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety opiekunowie nie śmigają już wieśwagenami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czasem jeżdżę bo passat stoi u rodziców i oni nim się poruszają więc jak robię jakieś modyfikacje w BMW to biorę i jeżdżę passatem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto pomyka złotym FL'em z obrysami w sedanie na blachach BIA2...8 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Któryś z łopekunów ma wlepki? :P Jeżeli nie to zamawiamy grupowo?

 

jak chcesz to mam gdzieś wlepki kiedyś robiłem lub mogę zrobić w pracy i nie musi być biało niebieska :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak chcesz to mam gdzieś wlepki kiedyś robiłem lub mogę zrobić w pracy i nie musi być biało niebieska :)

 

A robisz też inne wlepy? Jak tak, to miałbym biznes na dwie wlepy...ale inne niż forumowe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobię wlepkę jaką chcesz, na codzienn kleje auta całościowo czy to z reklama czy zmiana koloru więc bez problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak chcesz to mam gdzieś wlepki kiedyś robiłem lub mogę zrobić w pracy i nie musi być biało niebieska :)

 

Jakąś jedną bym przygarna na passata :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja wlepa też się sfatygowała na myjce ostatnio...;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności