Skocz do zawartości
Rastaman

Podlaski off topic, czyli pogawędki na różny temat

Rekomendowane odpowiedzi

Przyszyły student architektury białostockiej jak dobrze pójdzie, ale mimo wszystko szukałbym jak vaga z rocznika ~2000r to raczej 1.8T

Wiem że dużo jedzą bo 3 zawory dolotowe i 2 wylotowe, ale silniki podobno rozwojowe ze względu na fabryczne turbo, klekoty wiem że mniej palą i nadrabiają momentem, także łatwo rozwinąć moc

Póki co klamka nie zapadła i cały czas myśle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwumas cały czas tanieje, temu kpl częsci do mojego kosztował 1700coś - w tym 1400 coś, co to będzie za rok ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20130517_182010.jpg

Wczoraj taką rzecz odkryłem, ale za to prawa strona nie ruszona prawie. Lewy próg jest zgnity bardzo ale zdjęć nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdejmij listwy szerokie to trochę tego będzie niestety ale woda z sola robi swoje ;] pociesze cie ze reperaturka to koszt 60/80zl tak ze bez paniki przerabiałem to u siebie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to po co było zdejmować :padaka

czy same odpadły? :smutek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdejmowałem bo zaginałem ranty w błotnikach, szerokie fele i naciag na gwincie zaowocowały zcieraniem opony na dziurach :P

A tak poza tym to tez z czystej ciekawości, z założeniem nie było problemu, a jak mam robić blacharke to trzeba wiedziec co i jak

Jak w blacharce wyrobie sie w tysiacu i drugie tyle na farbe, i jeszcze cos dojdzie innego, wiec jak wyrobie sie w 3tys to bede zadowolony, bo prog lewy trzeba cały robic, nadkole tyl pewnie tez dla spokoju dam nowe, no i klapa bo mojej uratowac sie nie da

Ale póki co Paszczak jedzie za tydzien do Wiednia, jak wróce to zabieram się do roboty

 

@edit:

Problem jeszcze w tym, że nie wiem w jaki kolor go maziać

Edytowane przez Mankitifika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego czy będziesz sam malować czy komuś zlecisz. Ja za swojego zapłaciłem po kosztach bo praktycznie wszystko sam robiłem. Jedynie brat mi pomalował ;] progi koszt max 90zl ;] do tego auta nie ma tragedii jeśli chodzi o części ;] tylko wytrwałość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam wszystko bede rozbierał do zera, czyscil, jak znajomy bedzie mial czas to mi zrobi progi i nadkola, pozniej zabieram go do siebie, czyszcze, przygotowuje do malowania i albo wioze go do brata malowac w domowych warunkach albo oddaje dla tego samego znajomego, zalezy jak z kasa bedzie, przy okazji chce go dobrze wygluszyc i rozpórki zrobic, przod kupie a tył to samemu rzeźbić trzeba

Najbardziej martwie się czy znajde uszczeli w dobrym stanie do drzwi, czy moze znajde nowe? wiecie cos na ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można znaleźć dobre używki, ja dostałem do bagażnika stara była porwana a dostałem w stanie idealnym. Jak się chce wszytko można ;]

pamiętaj że przez wygłuszenie wzrośnie masa auta ale za to zrobi się cicho - walor dla audio ;]

Ważne ze przy takich rzeczach trzeba to robić powoli i dokładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można wszystko, ale boje się żeby z braku funduszy na lakiernika z prawdziwego zdarzenia rdza nie wyskoczyła po krótkim czasie na nowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy jak to przygotujesz jak wyczyścisz do 0 i dasz preparat antykorozyjny przed położeniem podkładu to na bank na kilka lat masz spokój

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żaden preparat anty nie da 100% pewności ze rdza nie wyjdzie. 100% to wycięcie i wspawanie z zabezpieczeniem. Jeżeli chodzi o preparat antykorozyjny ja używam cortanit 2-3lata trzyma powierzchowną rdzę po wcześniejszym oczyszczeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jedynie się pojawia w tych miejscach gdzie były naprawdę duże wżery tak ze z tymi 2/3 lata bez przesady ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od trzymania do pojawienia też trochę czasu mija :) po za tym masz zapewne położoną na tą rdzę i szpachlę, podkład i lakier dlatego jeszcze jej nie widać. Ja podałem mniej więcej czas zatrzymania postępowania rdzy potwierdzony kilkoma przypadkami. (podszybia aut po kolejnej wymianie szyb u klientów gdzie była rdza przy wymianie szyby)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam coś z monitorem czy z komputerem ?? Bo patrzę że od 20 maja, to nikt nigdzie nic nie napisał na tym naszym podlaskim forum :rozpacz . Przynajmniej u mnie tak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co może być z domykaniem szyb - co 4,5te zamykanie auta nie domykają się ?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posiada ktoś kabelek żeby podłączyć pod kompa i zobaczyć błędy. ?

mogę podskoczyć pod wskazane miejsce w białym.

chętnych proszę o info na priv, koszt i kiedy można umówić się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stan błędów możesz zweryfikować w automatach, wiem ze jeden był umiejscowiony gdzieś w okolicach myjni na towarowej (myjnia samochodowa - biały namiot) użycie automatu kosztowało 5PLN :) słyszałem że jest jeszcze jeden ale nie wiem gdzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności