Skocz do zawartości
Rastaman

Podlaski off topic, czyli pogawędki na różny temat

Rekomendowane odpowiedzi

koledzy bo mi juz rece opadaja opisze swoja przypadlosc w pasku auto mi sciaga w prawo tzn musze keirownice skrec z 1cm w lewo zeby jechal prosto ja puszcze kierwnica wraca i auto ucieka z drogi . zawiesszenie ok przelozylem opony przod tyl i nic zberznosc ustawiona i nic ( ustawiane u LENARCIAKA pozniej dopiero sie dowiedzialem ze sprzet to oni maja dobry ale podobno kumatego do obslugi niema )w miedzy czasie wymienilem prawa sprezyne bo zobaczylem ze jest peknieta ( uzywka ale tez od kombi z podobnego rocznika ) . niedawno zmierzylem i okazalo sie ze prawy przod stoi i 1 cm nizej niz lewy(mierzone od ziemi do najwyzszego punktu zaokraglenia blotnika p-68cm l-69 cm ) i teraz moje pytanie czy to ma jakis wplyw na te sciaganie czy tez nie . moze ktos mi pomoze bo przewertowalem juz kilka tematow o tym i generalnie ostry z tym burdel jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz miał jedną nogę krótszą,to naturalnym będzie chodzenie w kółko ,co nie:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

noga nogą a passat passatem ..... potrafisz to jakos udowodnicc a dodam jeszcze ze z lewej strony mam chyba wypity lacznik ten w ksztalcie litery C sprawdzalem cisnienie w oponach jest po 2.3 ... ale mam jeszce audi a4 w domu i z ciekawosci miezylem tez i hehe tez jest roznica 1 cm a sprezyny napewno sa tego samego pochodzenia i tam nic niesciagaa ....

Edytowane przez mlodyxx86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A probowales jeszcze obrucic opony na feldze? bo i moze to pomoc temu sciaganiu w takich przypadkach najczesciej pomagalo bo juz nie raz takie sytuacje mialem ;/ u siebie w robocie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli innaczej zamienic lewa prawa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego ze tak czy masz opony kierunkowe czy nie?? czy asymetryczne??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zacznijmy od tego ze karol powiedział jak dla mnie dość jasno.

Po 1 nie zmienia się 1 sprężyny tylko 2

Po 2 sprawdzałeś czy są tej samej wysokości ? ( zapewne nie)

Po 3 nie ważny jest rocznik a eksploatacja ( inaczej jeżdżone inaczej wybite - chodzi tu o giętkość)

Po 4 tak to jest jak się oszczędza - chce się jeździć trzeba płacić

Po 5 sam sobie odpowiedziałeś inna wysokość prawa strona inna lewa ( a ściąga w prawo i kierownice kontrować trzeba o 1 cm w lewo:D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o sprężyny to odpada całkowicie, od zbieżności też ci nie będzie aż tak mocno ciągnęło, szukaj winy w zawieszeniu, któryś wahacz wywalony, prawdopodobnie banan,,.. walnęła całkowicie tuleja i koło jest cofnięte.gołym okiem tego nie zobaczysz ale dobry mechanior od ręki Ci powie...... tylko nie daj się naciągnąć. :)

 

Ps. to według Karola jak wsiada jeden tylko kierowca i waży 150kg to też auto powinno ściągać w lewo

?????

 

to było w tarpanie i i f 126P

Edytowane przez rozavw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już się spotkałem z czyms takim że wina ściągania była sprężyny też jedna pękła i typ wymienił 1 i zaczelo auto ściągać po wymianie na 2 nowe wszystko wróciło.do normy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek to jest uzależnione również od tego czy masz regulację geometrii czy nie. prawdopodobnie ten przypadek co Ci się trafił miał regulację na piaście i dlatego mogło ciągnąc.

w B5 nie ma jako takiej regulacji geometrii.

 

Moim zdaniem to coś z zawieszeniem , ewentualnie opony ostro zajechane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiscieee TOMASZU jak bym mial kieszenie pełne pieniedzy to bym wymienial wszystko na ori czesci kazdy z nas jezdzi starymi passatami bo moj z 98 uwazam za stary wymieniłem jedna spezyne bo mialem ja za darmo oznaczenia czyli kolorowe paski byly tego samego kolory wiec temu załozyłem ja .... sprawdzilem dzis u ojca w passacie w audi a4 i bmw i tez przody niestoja rowno ... kurde no opony wiadoma sprawa nowe niesaaa , zawiechaa kurde niby sprawdzona mialem badania ostatnio i okej.... niewiem czemu ale jakos nieufam tym co mi robili geometrie zbierznosc podobno u słabe majstry , mialem dzis zamiienic koła miejscami ale zapilem wczoraj i niedalem rady wstyd :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie mam kieszeni wypchanych pieniędzmi dla jasnosci ale jak się chce jeździć trzeba płacić to moje zdanie a ty rób jak sobie uważasz ja na swojego dziadka nie oszczędzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest twoje prywatne zdaniee ... ja nielubie wyrzucac pieniedzy w bloto bo wtedy trzeba by bylo wymienic polowe samochodu z twoim podjesciem i wymienic ful niepotrzenych rzeczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że tak się wtrące, części eksploatacyjne nie są niepotrzebne :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez tak uwazam ale trzeba je wymieniac z glowaaa .... szanuje kazda pomoc i wypowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to jest twoje prywatne zdaniee ... ja nielubie wyrzucac pieniedzy w bloto bo wtedy trzeba by bylo wymienic polowe samochodu z twoim podjesciem i wymienic ful niepotrzenych rzeczy

 

Aha to gratuluje błyskotliwego podejścia najlepiej skręcaj drutem może się nie rozpadnie a oszczędności będą wielkie

Ja uważam jedno na zawieszeniu czy hamulcach (bezpieczeństwo) nie będę oszczędzał i używek montował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto lata taxą z wlepą forumową ? :)

 

Wczoraj po 19 widziany przy akademikach PB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojciec kolegi zimy.

Edytowane przez kamyk73

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności