Skocz do zawartości
mateusz

Problem z centralnym zamkiem

Rekomendowane odpowiedzi

Co mogę z tym zrobić i jak to rozwiązać ?

udać się do działu b5 i tam zapytać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednak udało się... pękł węzyk przy trójniku jak jest rozgałęzienie na bagażnik i wlew paliwa za prawym plastikiem w bagażniku. nożyk opalarka i na ciepło założyłem i po problemie... a rozkopałem całą tapicerke... wszystkie drzwi. kupa bałaganu i nerwów. chętnie pozbył bym się funkcji domykania szyb ale raczej nie da się chyba...

bez centralnego ani rusz... zanim otworzyłem drzwi od środka to każdy jak opentany szarpał za klamki i narzekał że nie otwieraja mi sie drzwi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

u mnie wygląda to tak:

jakieś dwa lata temu włamali mi się do samochodu. Wszystkie zamki wyłamane, ale nie udało i się otworzyć, więc wywalili szybę (Dzisiaj zdałem sobie sprawe, że tylko tam gdzie wywalili szybe bolec mogę podnieść w każdym innym jest dociągnięty przez pompkę, pewnie wyłamali mi coś gdy chcieli otworzyć drzwi). Po tym włamaniu założyłem sobie alarm (centralny miałem tylko na kluczyk). I po tym włamaniu zauważyłem, że często najczęściej w lecie po zamknięciu i odczekaniu włączała się pompka i ciągle dociągała. Tak z minutę lub więcej i sama się wyłączała, albo musiałem otworzyć i zamknąć drzwi.

Pewnego razu pompka się spaliła i nie mogłem się dostać do środka, bo zamki wyłamane.

Kupiłem używaną pompkę na allegro i na jakiś czas pomogło.

Po okołu pół roku objawy wróciły. Po zamknięciu po pewnym czasie włączała się i chodziła dość długo. Spaliła się następna i kupiłem kolejną na allegro...

Od października rozładował mi się aku parokrotnie, pomimo, że w tamtym roku go wymieniałem.

Pewnego razu zauważyłem, że ta pompka włącza się parokrotnie (myślałem wczesniej, że tylko raz) i to ona mi rozładowywała aku.

Posprawdzałem połączenia, wydają się w porządku. Raczej nieszczelności nie ma. Pompka też pracuje prawidło wyłącza się po zatkaniu palcem. Co zauwazyłem:

- po wyciągnięciu wtyczki z pompki i włożeniu wszystko działało prawidłowo. Po zamknięciu nie dociągała (a zawsze drugi raz dociągała po chwili). Jednak po przejechaniu trasy już wszystko wróciło po staremu i dociągała drugi raz.

- gdy siedziałem w środku i zamknąłem, żaden bolec się nie podnosił. Po prostu nagle się włączała.

- gdy zamknąłem i pociągnąłem za bolec to włączała się i już chodziła cały czas, zmieniało się to dość losowo, bo raz pociągnąłem za bolec od kierowcy i cisza, a następnym razem załączała się pompka i tak w każdych drzwiach.

- tak jak pisałem wczesniej tam gdzie mi wybili szybe (prawe drzwi tylne) zawsze mogę podnieść bolec i pompka się nie załączała, natomiast w innych jest losowo. Czasami mogłem podnieść i się nie włączała, innym razem nie mogłem podnieść bo dociągała i się już nie wyłączała, a jeszcze innym razem gdy pociągnąłem to się włączała i tylko przez chwile pracowała...

 

Moje wnioski:

- albo coś jest zwalone w pompce (trochę nie możliwe, żeby 3 były złe)

- albo jest jakaś nieszczelność, której nie wykryłem

- albo gdy wyłamali zamki jest jakieś zwarcie i wysyła sygnał (w wakacje zmieniłem klamki na używane oryginalne, ale wyłamali mi ponownie od kierowcy i wstawiłem tamtą pierwszą wyłamaną, bo działa mechanicznie lepiej)

- albo gdy wyrwał bolec w tylnych drzwiach naruszył jakoś siłownik i wysyła mylne sygnały

- albo już nie wiem co...

 

Dajcie jakieś pomysły... bo ciągle mi aku pada, a nie usmiecha mi się codzienne wyjmowanie go...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że tu napisałeś drugi raz bo już miałem Cię wyśmiać w dziale dla nowych :P

Jak dla mnie to albo masz nieszczelność albo (i to jest bardziej możliwe) któryś siłownik w drzwiach ma złe ustawienie - pozycje końcową i wysyła do pompki sygnał że drzwi są nie domknięte i pompka dopompowywuje...

Tymczasowym rozwiązaniem na rozładowywanie aku jest odpięcie pompki w bagażniku (bo skończysz aku) ale musisz panie rozbierać drzwi i w miejscu gdzie w siłownik wpinany jest trzpień (cięgno) musisz to cięgno wysunąć żeby siłownik bardziej się chował. Zacznij od drzwi z rozbitą szybą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu miałeś mnie wyśmiać? Najpierw napisałem tutaj, a do nowy bo tam po prostu więcej osób zagląda.

Przejrzałem całe forum na temat centralnego i właśnie myślałem o tym wydłużeniu cięgna. Drzwi już rozbierałem parokrotnie sprawdzałem wtyczkę, ale nie wiem o co chodzi z tym wydłużeniem. W jaki sposób to zrobić?

 

Nie wiem co powoduje, to że nie da się wyciągnąć bolca gdy jest zamknięte, ale w drzwiach, gdzie zostało to wyłamane po prostu nie działa ten patent antywłamaniowy. Możliwe, że cały siłownik będzie szedł do wymiany.

Edytowane przez SiaraRB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a do nowy bo tam po prostu więcej osób zagląda.

oj zdziwiłbyś się...

 

W jaki sposób to zrobić?

przy siłowniku jest taki czarny plastikowy zaczep w który wchodzi cięgno. rozpinasz go i przesuwasz cięgno do góry..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ciegło jest wkręcane i mam wykręcić je troche? czy jest coś tam więcej do regulacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten czarny plastik w który się wkręca cięgno możesz "otworzyć" i je przesunąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie. Jak wszystkie poustawiam to dam znać. Zastanawia mnie też jedno, że gdy wziąłem odłączyłem na chwile i podłączyłem pompkę to wszystko było normalnie... Przeczyszczę i ją dla pewności. Tylko mam jeszcze pytanie czy trzeba rozlutować kable od plusa i minusa bo są krótkie i nie da się wyciągnąć płytki? Czy jest jakiś inny sposób?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ;) ten post czytałem już wielokrotnie ;)

Nie wiesz jak z tą płytką? mam rozlutować te dwa kabelki żeby wyciągnąć ją z obudowy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie, czy z poziomu pasażera z wnętrza auta, można tak jak z poziomu kierowcy zamknąć wszystkie drzwi centralnym zamkiem? Czy tylko pstryczek przy drzwiach kierowcy zamyka wszystkie drzwi??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie mam pytanie, czy z poziomu pasażera z wnętrza auta, można tak jak z poziomu kierowcy zamknąć wszystkie drzwi centralnym zamkiem? Czy tylko pstryczek przy drzwiach kierowcy zamyka wszystkie drzwi??

w b3 można tylko z drzwi kierowcy. a w b4 pewnie podobnie. nie wiem, nie testowałem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiesz jak z tą płytką?

Jaką płytką?

Szukaj siłowników....jest w nich mikrostyk który łatwo wymontować.

Bankowo po odłączeniu wtyczek z siłowników pompka będzie pracować tylko raz.

Albo wystarczy wypiąć jeden kabelek z wtyczki pompki....coś mi świta żólty kabelek....ale trzeba by sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki rodzaj kluczyka czy moge za pomocą tego przycisku otwierać drzwi z kluczyka ? Nie moge tego nigdzie znaleźć może ktoś w was będzię wiedział. Pozdrawiam

 

http://www.s341404013.domenastandartowa.pl/klucze/vw/5/4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaką płytką?

Szukaj siłowników....jest w nich mikrostyk który łatwo wymontować.

Bankowo po odłączeniu wtyczek z siłowników pompka będzie pracować tylko raz.

Albo wystarczy wypiąć jeden kabelek z wtyczki pompki....coś mi świta żólty kabelek....ale trzeba by sprawdzić.

 

Przeczyściłem wtyki i sprawdziłem każdy siłownik. Na razie tfu tfu, pompka się nie włącza i aku nie rozładowany po nocy. Chodziło mi o wewnętrzną płytkę w pompce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płytkę da się wyjąć podważając delikatnie z każdej strony, kabelki sa do silnika ale sa na tyle długie że odchylając płytkę na bok masz dobre dojście do wewnętrznej strony.

Pompki VDO i Hella ma ją podobną budowę ale płytka jet zupełnie inna.

Silniki pompki też się różnią= ośką. Na upartego idzie przełożyć ilnik z VDO do Helli, na odwrót już nie.

Ja mam właśnie przełożony tak silnik bo VDO dostawała czasem zawiechy (nie reagowała wcale i trzeba było kopnąć w zderzak) a okopcona, sczerniała i cuchnąca "spaloną" elektroniką Hella działa bez zarzutu...

Zsadnicza różnica to węzyk lub króciec we wnętrzu pompki, wężyk jest trwalszy a króciec plastikowy może sie wypiąć a wtedy to nieunikniony zgon silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Puki na razie działa, nie będę nic psuł :) Dzięki za info :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mój problem z centralnym zamkiem polega na tym, że w prawdzie wszystkie drzwi się otwierają, ale zamykają się tylko drzwi kierowcy, co gorsza zamek nie wypuszcza kluczyka dopóki nie przekręcę go do pozycji w której zamyka drzwi. Problem pojawił się nagle i bez żadnych wcześniejszych objawów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mój problem z centralnym zamkiem polega na tym, że w prawdzie wszystkie drzwi się otwierają, ale zamykają się tylko drzwi kierowcy, co gorsza zamek nie wypuszcza kluczyka dopóki nie przekręcę go do pozycji w której zamyka drzwi. Problem pojawił się nagle i bez żadnych wcześniejszych objawów...

a jak zamykasz od strony pasażera to zamyka normalnie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności