Skocz do zawartości
lukas63

Netia LLU - ktoś ma?

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś już ma net w netii w LLU?? Jak daleko jesteście od centrali i jakie się sprawuje net?? Jak długo trwa procedura założenia takiego netu??

 

Ogólnie rozglądam się za nowym netem i ponoć w mojej mieścinie jest LLU tylko, że raz jeden przedstawiciel mówi, że jestem zasięg LLU a drugi, że nie :D i komu tu wierzyć ??? ... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Netia LLU to jest 4 mega bity/s za niecałe 50 zł i telefon przez VoIP'a z centralą NETII, a nie TP?? (z tego co sprawdziłem to jest to właśnie to;))

 

Jeśli tak to mam tego neta. Net jak net trzyma transfery praktycznie cały czas, wcześniej (ostatnio się poprawiło) czasami potrafił zmulić po południu, po 18 (natłok czy co? czasami zresetowałem router i był luz). Lipa jest też taka, że MUSISZ mieć ich Router przewodowy albo bezprzewodowy. Koniecznie musi to być ten ich egzemplarz, bo do danego łącza mają przypisany mac adress routera. Poza tym nawet nie znasz hasła ani nazwy użytkownika. Plus tego jest taki, że podłączasz router, czekasz ok. 5 min i masz neta skonfigurowanego, ale ja np. miałem zajebisty router linksysa, malutki, elegancki i w ogóle, a pinda z infolinii nie wiedziała nic o LLU i powiedziała mi, że mój sprzęt będzie działał... w końcu musiałem wziąć ich wielkiego siemensa:eek:.

 

No i zapomnij o gniazdkach telefonicznych tzn. w tej opcji początek sieci telefonicznej jest w routerze i do niego musisz podpiąć albo telefon albo całą sieć w mieszkaniu. W gniazdkach masz TYLKO sygnał do internetu, a teleony działają przez VoIP czyli przez internet. Mi to nie przeszkadza na szczęście, co do jakości rozmów to na tym lepszym routerze czyli bezprzewodowym jest dobrze!

 

Cena jest zachęcająca, bo z tel. wychodzi jakieś 90-95 zł, a do wygadania jest ok. 90 min. Właściwie tylko kablówki mogą zaoferować coś podobnego, a głównie UPC (mówię o Warszawie)

 

EDIT: Co do procedury to nie wiem, bo miałem umowę, która się kończyła i z Netią już 2 miesiące wcześniej ustalałem co i jak. Jednego dnia odłączyli tp, a za kilka godzin była już netia w gniazdkach. Nie mam pojęcia jak daleko jestem od centrali, ale mieszkam na 8 piętrze, więc kawałek będzie :D:P

Edytowane przez Tomaszz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Netia LLU to jest 4 mega bity/s za niecałe 50 zł i telefon przez VoIP'a z centralą NETII, a nie TP?? (z tego co sprawdziłem to jest to właśnie to;-))

 

Tak - właśnie to :) Dzięki za odpowiedź :)

Teraz jest promocja 79zł - 8mb bez telefonu i jeżeli będą możliwości techniczne to zamówię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak długo czekałeś na net od chwili podpisania umowy ? (przez kuriera lub przedstawiciela netii)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w firmie LLU 16 Mbit/s w dół i 1 Mbit/s w górę. Działa dopiero od kilku dni ale chodzi dokładnie na tyle ile mówi nazwa. Przy ściąganiu ponad 1,2 Mb/s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności