Skocz do zawartości
Tomaszz

Przyciemniane szyby a podróż po Europie ?

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie (i Panie) orientujecie się może jak to jest, jak się ma przyciemnione szybki z przodu (nie za mocno - chyba dlatego nikt się o nie nie czepia) z podróżowaniem po Europie:638:

 

Planuję ruszyć na jakąś większą wyprawę i trochę mam obawy. Będę jechał do Włoch przez Czechy, może Chorwację, wracając może zahaczę o Francję, potem Austria i Niemcy. Czy w razie kontroli wystarczy, że mam przegląd podbity?? Wiecie jakie jest prawo w innych krajach dot. przyciemniania szyb?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli masz papier na to przyciemienie i musi byc 75% widocznosci to ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam żadnego papieru :P, jedyny papier to pieczątka ze stacji kontroli pojazdów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi chodzi o atest który powinienes miec przy sobie wrazie kontroli bo jak nie to jesli to folia to beda kazac zerwac lub zabiora dowód i autko na parking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam dołacze sie wiem ze niema zadnych problemów nikt sie nie czepia mozesz śmiało fruwać po eu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś się wkońcu znajdzie co Ci będzie kazał zrywać... Paski mają już fabrycznie przyciemnione szyby do dozwolonej granicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

we Francji nikt nie zwraca na to uwagi bo żaden przepis tam nie zabrania przyciemniania szyb. Ja mam autko sprowadzone właśnie z Francji i mam mocne ciemne szybki, bo takie już były. Przyjechałem nim przez Niemcy i miałem kontrole w Niemczech( za prędkość ) i żadnych uwag nie zgłaszali do szyb. Kłopoty zaczęły się w PL ale to już inna bajka i nie dot. pytania jakie zadajesz. Myśle że jak wyjedziesz z PL to już jakoś pójdzie.

Powodzonka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak zrobię tzn. nie będę się przejmował, a w ostateczności (oczywiście nie zakładam, że tak będzie:D) zerwę tą folię gdzieś na miejscu. U mnie jest ten plus, że te szyby są tak średnio (w sensie, że nie są mocno ciemne) przyciemnione, widać, że są, ale jak ktoś podjedzie z boku to środek elegancko widać. Wydaje mi się, że dlatego na razie nie czepiają się przy kontrolach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We Włoszech jest przepis ze kierowca i pasazer musza byc widoczny (ANTYMAFIA) Jeżelinie jest bardzo ciemna to moze nie beda sie czepiali

Ja jak miałem kiedys golfa i jeździłem we Włoszech to miałem wszystkie CZARNE ale tak CZARNE ze ze srodka prawie nie było nic widać :rotfl: i non stop mnie zatrzymywali i kazali zrywać aż doszło do tego ze zmieniłem auto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
We Włoszech jest przepis ze kierowca i pasazer musza byc widoczny (ANTYMAFIA) Jeżelinie jest bardzo ciemna to moze nie beda sie czepiali

Ja jak miałem kiedys golfa i jeździłem we Włoszech to miałem wszystkie CZARNE ale tak CZARNE ze ze srodka prawie nie było nic widać :rotfl: i non stop mnie zatrzymywali i kazali zrywać aż doszło do tego ze zmieniłem auto

 

 

To może faktycznie jakoś będzie, bo u mnie o mafijno ciemnych nie ma co nawet mówić. Właściwie to trzeba mocno z kąta patrzeć, żeby nie było środka widać.

A tak w ogóle to da się ich policją po angielsku dogadać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To może faktycznie jakoś będzie, bo u mnie o mafijno ciemnych nie ma co nawet mówić. Właściwie to trzeba mocno z kąta patrzeć, żeby nie było środka widać.

A tak w ogóle to da się ich policją po angielsku dogadać?

We Włoszech na autostradzie jest 130km/h ale jezeli są 3 pasy to jest 150km/h ale nie przejumuj sie bo Włosi nie łapią za predkość i jak bedziesz jechał o 20km/h wiecej nikt cie nie zatrzyma a jezeli zrobia Ci zdjecie lub znajdziesz kiedyś mandat za szybą to też sie nie przejmuj bo nigdy nie przyjdzie do Polski ja juz mam około 15 mandatów od kilku lat do zapłaty :hyhy:

Ale ostatnio zauwazyłem ze zagraniczniakom zakladają blokady na koła wiec moze lepiej parkuj tam gdzie wolno tj na białych liniach (niebieskie są płatne w automatach)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kto mandatami sie nieprzejmuj? Dostalem ostatnio mandat z Dani za parking.Wywalilem go i olalem.Duny wyslaly go do Londynu.W londynie jest sidziba z danymi UE.Predzej czy pozniej przyjdzie.Mi po roku przylecial ale naszczescie bez odsetek:D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja kto mandatami sie nieprzejmuj? Dostalem ostatnio mandat z Dani za parking.Wywalilem go i olalem.Duny wyslaly go do Londynu.W londynie jest sidziba z danymi UE.Predzej czy pozniej przyjdzie.Mi po roku przylecial ale naszczescie bez odsetek:D.

Ja mowie o Wlochach !

Znam tez duzo Polaków którzy mieszkaja na stałe i jeżdza na Polskich "blachach" i też im nic nie przychodzi do Polski !!!

W Uni chyba jeszcze nie ma podpisanego "paktu" co do mandatów (mowili kiedys na TVN TURBO) - ale moge sie mylić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale ostatnio zauwazyłem ze zagraniczniakom zakladają blokady na koła wiec moze lepiej parkuj tam gdzie wolno tj na białych liniach (niebieskie są płatne w automatach)

Albo wciagaja auto na lawete i wtedy szukaj policyjnego parkingu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Albo wciagaja auto na lawete i wtedy szukaj policyjnego parkingu.

artmin był artimin wie :hyhy: Ale fakt zapomniałem dodać ze lawetami sciągają auta na parkingi i potem mandat + i płata za holowanie + parking :mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
artmin był artimin wie

i nawet to przezyl...nie swoje auto ale znajomych z ktorymi jezdzilismy szlakiem Chianti ;) a auto zabrali we Florencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uhuhu widzę, że tam się dzieje :) W rejony Florencji też mam zamiar się zapuścić. Rozumiem, że nie ma problemu ze zidentyfikowaniem, gdzie można stawać, a gdzie nie?

 

Tak poza tym to jeśli chcecie się podzielić co warto zobaczyć, zwiedzić, odwiedzić to bardzo chętnie poczytam, wszelkie praktyczne informacje również mile widziane :D Planuje być we Włoszech koło 8 dni, a 6 dni powrót przez Nicea i te rejony, potem przez góry przez przełęcz Stelvio (droga asfaltowa na wys. ok 2700 m:eek:) do Innsbrucka, dalej przez Niemcy - myślałem nawet, żeby wstąpić wracając na Sachsenring i śmignąć sobie kilka okrążeń :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bedziesz parkowal to pamietaj ze niebieskie linie są płatne żółte tylko inwalidzi lub busy i inne a białe darmowe

Do zwiedzenia polecam oczywiście winnice w rejonie Chianti i degustacje (w wiekszości darmowe :ok: ) Nie kupuj win w marketach za 2 euro bo to zwykłe sikacze są :) tylko u winiarzy na winnicach

Do zwiedzenia polecam Volterra http://www.volterra.net/

Nastepnie San Gimignano (miasteczko wież) http://www.sangimignano.com/sghome.htm

Greve in Chianti http://www.greve-in-chianti.com/

Pisa raczej odradzam jest tylko ta jedna wieża i kościół i nic wiecej (na 20 min zwiedzania) Powiedz kiedy sie wybierasz to moze zrobiumy spota zagranicznego :rotfl:

jak masz jeszcze jakies pytania to pisz śmiało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie fajne miejsca, raczej na pewno je odwiedzę :)

Co do dalszych pytań, to cały czas zastanawiam się nad tanim noclegiem na jakieś 5-6 nocy, gdzieś nad morzem, raczej po zachodniej stronie wybrzeża (najlepiej gdzieś w Toskanii chyba?). Myślałem o jakimś 2 osobowym mieszkanku/apartamencie z kuchnią.

 

Na początek wjedziemy od strony Wenecji i ją zwiedzimy, potem gdzieś w okolicach nocleg, zobaczyć morze adriatyckie, jakiś park wodno-rozrywkowy :D (Mirabilandia) i potem po 1-2 dniach właśnie do Toskanii trochę odpocząć. Do Wenecji dotrzemy gdzieś 27-28 sierpnia.

 

Powrót przez przełęcz Stelvio 2700 m npm. i droga asfaltowa :cool:

Edytowane przez Tomaszz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Faktycznie fajne miejsca, raczej na pewno je odwiedzę :)

Co do dalszych pytań, to cały czas zastanawiam się nad tanim noclegiem na jakieś 5-6 nocy, gdzieś nad morzem, raczej po zachodniej stronie wybrzeża (najlepiej gdzieś w Toskanii chyba?). Myślałem o jakimś 2 osobowym mieszkanku/apartamencie z kuchnią.

 

Na początek wjedziemy od strony Wenecji i ją zwiedzimy, potem gdzieś w okolicach nocleg, zobaczyć morze adriatyckie, jakiś park wodno-rozrywkowy :D (Mirabilandia) i potem po 1-2 dniach właśnie do Toskanii trochę odpocząć. Do Wenecji dotrzemy gdzieś 27-28 sierpnia.

 

Powrót przez przełęcz Stelvio 2700 m npm. i droga asfaltowa :cool:

Ja Ci polecić moge http://maps.google.com/maps?f=q&source=s_q&hl=pl&geocode=&q=vada+it&sll=31.07861,-84.41333&sspn=0.041386,0.090895&g=vada&ie=UTF8&ll=43.368745,10.447741&spn=0.035128,0.090895&t=h&z=14 Biała i czysta plaża Ja osobiście tam jeżdze

A co do noclegów to nie mogę Ci pomóc chyba ze w rejonie Chianti ale ceny za okolo 40-50 ojro za pokój (doba) bo tu mam troche znajomych co wynajmują

Ja 14.08 jade na urlop do PL i wracam 6.09 więc nie ma szans na spota w Toscani :rotfl:

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności