Skocz do zawartości
VampBeer

"Nowy" Passacik i kilka problemów.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! w Kwietniu tego roku kupiłem Passata B4 1995 rok 2.0 8v. Sprowadzony z Niemiec. Wygląda pięknie ale.....

 

Na początku wszystko było ok. Samochód chodził jak burza. Wyprzedzanie, przyśpieszanie wszystko z wielką łatwością na pierwszym przeglądzie powiedziano mi że do wymiany jest tłumik końcowy i łożyska tylnie. Łożyska wymieniłem a na tłumik nie miałem czasu. Samochodem pojeździłem 2 miesiące i wszystko było ok. Ale w Czerwcu jak jechałem wyraźnie stracił moc. Chodził jak 1.6 troszke jeździłem. Syn zasugerował mi tłumik. Musiałem wyjechać za granice na 3 miesiące samochód stał w garażu. Wróciłem pod koniec sierpnia. Wymieniłem tłumik na Asmeta z 2 letnią gwarancją w "Auto-Wydech" w Krakowie. Polecam szybka fachowa obsługa wymiana trwała 5min. Ale mocy jak nie było tak nie ma . Były spore deszcze a opony nie sa w dobrym stanie więc nie wypróbowałem dobrze czy odzyskał moc ale nei było jakiejś odczuwalnej różnicy. Pozatym przed wyjazdem palił od lekkiego przekręcenia a z wiadomości od syna od kąd wyjechałem trzeba było go troche pokręcić a do tego zimny gasł na jałowym biegu. Znajomy podsunął mi myśł o sondzie lambda, że może być uszkodzona. Ale pracownik Auto-Wydechu także właściciel passata powiedział mi że gdyby tak było obrotomierz by świrował a pracuje równo na na wyższych obrotach i jak sie rozgrzeje. NIe ma w nim instalacji gazowej.

W Polsce byłem tylko tydzień i nie zdążyłem zaglądnąc do elektro-mechanika. Następnym razem jak wróce chce go zrobić już dobrze. Co poradzicie? Mieliście taki problem?

 

POZDRAWIAM WSZYSTKICH FORUMOWICZÓW:P!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale pracownik Auto-Wydechu także właściciel passata powiedział mi że gdyby tak było obrotomierz by świrował

 

Nie prawda.

 

Przewody WN.

Lambdę odłącz i zobacz co będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może katalizator się zatkał albo rozleciał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle że katalizator nie bo przecież jak wymieniałem tłumik facet oglądał cały układ wydechowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rozavw
Myśle że katalizator nie bo przecież jak wymieniałem tłumik facet oglądał cały układ wydechowy

 

oglądać i oglądać katalizatora nie da się obejżeć!!!!!!!!!

 

jego tylko można sprawdzić na specjalistycznych (instrumentach) hehehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bobasekps

sugeruje sprawdzić filtr powietrza, świeczki, przewody wn i kopułke z palcem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może zasysa ci gdzieś lewe powietrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności