Skocz do zawartości
nozoloft

kasowanie komunikatu GUARNIZIONI FRENI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.Od pewnego czasu pali mi się komunikat o konieczności wymiany klocków hamulcowych GUARNIZIONI FRENI oprócz żółtej kontrolki.Zastanawiam się czy po wymianie klocków zniknie on samoistnie czy będę mógł go skasować przy pomocy przycisków przy zegarach(tak jak w przypadku komunikatu SERVICE),czy tylko za pomocą VAG-a.Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Edytowane przez nozoloft

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie klocków kontrolka gaśnie sama, tak jak kontrolka od rezerwy i poziomy płynu od spryskiwaczy po uzupełnieniu płynów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po wymiania klocków komunikat sam zginie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie,

A u mnie jak wjeżdżam na nierówności na drogach (a ich u nas jest wiele) to włącza mi się kontrolka sygnalizująca zużycie klocków hamulcowych, ale 3 razy miga, 3 razy beeeeep i cisza, gaśnie kontrolka i sygnał, aż do kolejnych dołów na drodze. Co jest tego powodem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź instalację biegnącą do klocków, tzn. pojedyncze przewody, ukryte są w elastycznej rurce, prawdopodobnie zwierają do masy pojazdu i stąd te brzdęknięcia na wertepach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź też poziom płynu hamulcowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie! :ok:

 

edit:

Dodam, że przy znacznie zużytych klockach i tarczach może pojawić się takie zjawisko.

Edytowane przez sipowitz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie - bzdurka, poziom płynu hamulcowego był na MIN i przy wachnięciach czujnik zaskakiwał. Wielkie dzięki za pomoc, narka

Edytowane przez Duży

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, że udało się zdiagnozować, sprawdź czy nie ma wycieków. Poza tym zmień sobie język w FIS na bardziej ludzki... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności