Skocz do zawartości
brzydal

Korki na pokrywie zaworów - wyciek.

Rekomendowane odpowiedzi

W Inter Carsie mają taki komplet uszczelek (uszczelka pokrywy+komplet uszczelek na śruby) ELRING 470.280 lub FEBI 15192.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko obczaj cenę bo nie zawsze w komplecie może być taniej. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli np samemu dałbym rade to wymienic??

Daj sobie z tym spokój. Z tego co piszesz masz blade pojęcie o mechanice i nawet przy tak prostej czynności możesz coś zepsuć. Może poproś o pomoc jakiegoś kumatego kumpla? Ostatecznie człowiek nie na wszystkim musi się znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie bladego to nie mam, ale wiem ze sam napewno zrobie to lepiej niz wielu mechaników a na pierwszy raz moze faktycznie znajde jakiegos kolege ktory mi to zrobi a ja sobie popatrze:) tylko narazie ocenie czy bardzo cieknie bo moze nie ma sensu sie tego czepiać poki mały wyciek. oleju szczerze mowiąc przez cały okres od wymiany do wymiany ostatnim razem dolałem tylko 200ml.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś w "kaszlaku" tak dokręciłem uszczelkę pod pokrywą zaworów, że rzygnęło olejem na rozgrzany silnik i poszła chmura dymu. Dlatego zwracam uwagę na takie historie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to panowie chyba mamy jasność teraz skad jest wyciek:)

 

dsc06701x.jpg

 

 

dsc06704w.jpg

 

dsc06706bb.jpg

 

i jeszcze chciałem sie zapytać jakie uszczelki kupić.? bo czytałem ze sa gumowe korkowe itd jakie najlepiej wybrać?? zeby miec na dłuższy czas spokój?

Edytowane przez Krynio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tdi nie widziałem korkowych. Ja polecam gumową. U mnie siedzi 3 rok i jak na raznie nie cieknie. Kiedyś do golfa II założyłem korkową i dalej ciekło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

J bym sobie dał spokój z korkową uszczelką, nie ma to jak kawał gumy;). Czytałem na naszym forum że korkowe lubią się szybko kończyć.

 

PS. Tylko załóż dobrze tą uszczelkę bo jak krzywo założysz, pojeździsz sobie parę dni i znowu zacznie lecieć to ta uszczelka to bedzie nadawała się na śmietnik. Od temperatury uszczelka gumowa się utwardza i przyjmuje już na stałe kształt w jakim była położona, poprawki nic nie dają (wiem to, sam to przetrawiłem:p)

 

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli musze kupic uszczelke pod pokrywe 6 uszczelek pod śruby?? a pod odme??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak 6 uszczelek(3na śruby i 3 pod podkładki), no i główną pod kapę. Co do odmy to raczej tam nie ma żadnej uszczelki.

PS. Widzę że mój silnik z 96r różni się troszkę budową osprzętu od silnika z 96r. Jak nie to popatrz na zdj twojego i mojego silnika. Widać że brakuje tam tego kolanka gumowego skręconego na 2 opaski ściskowe, dochodzącego do odmy. Niech się ktoś wypowie kto zna oby 2 typy silników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szlag mnie już trafia bo 3 razy zmieniałem te uszczelki i za każdym razem od 90 do 120zł idzie a trzyma do max pół roku. Chyba producenci się nie spisują a najtańszych nie kupuję. Teraz złożę na silicon lub na pastę dirco i stanowczo odradzam kupowania nowych bo to bezsensowny wydatek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zastosowałem uszczelkę gumową wraz ze sylikonem. Jeżdżę passkiem do ponad 2miesięcy i odpukać sucho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość damgod69

Witam od niedawna stałem się właścicielem passata b4 1.9 TD 75KM(AAZ). Miałem wycieki spod pokrywy zaworów. Wymieniłem uszczelkę i już nie cieknie. Za to mam inny problem. 2 dni po wymianie zauwazyłem wyciek oleju w innym miejscu. http://img209.imageshack.us/i/obraz010w.jpg/

 

http://img819.imageshack.us/i/obraz015vp.jpg/

 

Nie mogę zlokalizować wycieku. Może ktoś ma pomysły skąd to może lecieć??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności