Skocz do zawartości
Gość emilka137

Centralny zamek, szyby, oświetlenie POMOCY!

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie, sprawdź to najprościej próbnikiem na 12v a jak nie masz to możesz tak jak ja zwierać piny plusowe z masą za pośrednictwem żaróweczki w5w.

 

Zrób z tym jak najszybciej bo przyjdzie zima i jak zostaniesz bez ogrzewania lusterek to będzie zonk :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze Marecki ale zanim zaczniesz rozbierać auto aby dostać się do modułu poczytaj moje przygody z taką samą przypadłością. Klik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , nie chce zakładać nowego tematy ale może ktoś podpowie co mam jeszcze sprawdzić , bo napięcia mam poprawne na podanych pinach a nadal nie działają mi szyby , centralny i te lusterka . Na oświetleniu nie zależy mi bardzo bo prawe przednie drzwi je załącza reszta to chyba sprawa switchy , czekam na wszelakie sugestie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam , nie chce zakładać nowego tematy ale może ktoś podpowie co mam jeszcze sprawdzić , bo napięcia mam poprawne na podanych pinach a nadal nie działają mi szyby , centralny i te lusterka . Na oświetleniu nie zależy mi bardzo bo prawe przednie drzwi je załącza reszta to chyba sprawa switchy , czekam na wszelakie sugestie .

 

Sprawdzić moduł komfortu...To że jest napięcie to jeszcze nic ;) zacząłbym właśnie od zerknięcia do obudowy modułu,także na instalację wokoło-także pod izolacją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdzić moduł komfortu...To że jest napięcie to jeszcze nic zacząłbym właśnie od zerknięcia do obudowy modułu,także na instalację wokoło-także pod izolacją.

Przewody sprawdzałem znalazłem dwie potencjalne przerwy ale nadal nie działa moduł komfortu jak go sprawdzić nie mając innego samochodu pod ręką :-) , może ktoś ma schemat tego modułu na kompie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy szukam jakis wskazówke 2 tyg temu kupiłem Passata B5 z 1999r, po tygodniu przestały mi działać w nim elektyczne szyby. Problem jest taki ze gdy naciskam guzik na panelu otwierania to słychac w drzwiach ze jakies przekaźniki lub cos cyka, ale szyby ani drgnie w wszytkich drzwiach jakis sam problem. Prosze dajcie jakis wskazówki podopowiedzi z czym ten problem moze być związany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, w moim pasku też mam problem z centralnym zamkiem. Zamek jest bez pilota. Gdy przekręcam kluczyk w zamku bagażnika lub drzwiach pasażera to centralny działa ale rygiel w drzwiach kierowcy wyskakuje po chwili. Gdy kluczykiem przekręcam w zamku drzwi kierowcy to czasami zadziała tak jak trzeba ale zazwyczaj albo zamykają się tylko drzwi kierowcy albo zamknie wszystko a rygiel u kierowcy wyskoczy. Przy otwieraniu też bardzo często otwiera tylko drzwi kierowcy (kilkukrotne kręcenie kluczykiem pomaga). Gdy są problemy z zamkiem to przyciski w panelu drzwi też nie reagują, domykanie szyb z kluczyka nie działa, brzęczyk świateł nie działa. Gdy mu coś odbije wszystko działa tak jak trzeba ale dioda przy ryglu nigdy mi się nie zapaliła.

 

Przyczyny szukać w drzwiach czy raczej moduł komfortu wyciągać trzeba?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc, chyba trzeba zaczac od zamka kierowcy, moze zimne luty na plytce sa. W wiekszosci przypadkow chodzi o zamek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak też myślałem, ale zastanawia mnie fakt nie działania przycisków zamka w panelu, one nie są podłączone do modułu komfortu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy dzis po pracy chcialem wsiasc do auta a tu zero reakcji na pilota.nie chce sie ani otworzyc ani zamknac.jedyne co otworzylem to drzwi kierowcy z kluczyka ale zaraz wlacza mi sie alarm.powiem jeszcze ze auto normalnie odpalam.wyciaglem bezpiecznik dojechalem do domu ale drzwi nadalzamykam z kluczyka.a otwieraja sie tylko drzwi kierowcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z zamkiem centralnym i wyświetlaczem.

Zamek centralny drzwi za kierowcą pewnie padł, bo z klucza nie mogę go otwierać/zamykać. Na wyświetlaczu pokazuje jakby drzwi były cały czas zamknięte.

Drzwi pasażera wyświetlacz też pokazuje błędnie, mimo że otwieranie/zamykanie ich z klucza działa poprawnie.

Jeśli ktoś ma pomysł na zdiagnozowanie problemu, będę wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Piower,

 

wyświetlacz nie jest Twoim problemem, tylko zamki/moduł komfortu.

 

Dla wyjaśnienia mam parę pytań:

- jak odkluczasz/zakluczasz samochód z pilota czy to z klucza w drzwiach kierowcy to drzwi za kierowcą po prostu nie reagują?

- jak otworzysz drzwi pasażera (nie odkluczysz, tylko otworzysz), to samochód tego "nie widzi", tak (nie zapala się oświetlenie wnętrza, lampka pod drzwiami)? To samo jest z tymi drzwiami za kierowcą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..."- jak odkluczasz/zakluczasz samochód z pilota czy to z klucza w drzwiach kierowcy to drzwi za kierowcą po prostu nie reagują?"

Dokładnie, drzwi się nie odbezpieczają i muszę ręcznie je otwierać od środka. Dlatego przypuszczam, że zamek padł.

 

..."- jak otworzysz drzwi pasażera (nie odkluczysz, tylko otworzysz), to samochód tego "nie widzi", tak (nie zapala się oświetlenie wnętrza, lampka pod drzwiami)? To samo jest z tymi drzwiami za kierowcą?"

Nie chodzi o lampki nad drzwiami, a o wyświetlacz komputera pokładowego koło zegarów. W normalnym stanie widziałem które drzwi są otwarte, teraz nie wiedzę drzwi pasażera i z tyłu kierowcy

 

dzięki za zainteresowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi lampkami to chodziło mi o "wizualizację" problemu - jeżeli przy otworzeniu drzwi komputer tego nie sygnalizuje, to lampki też nie powinny się zapalić.

 

Wg mnie są to przypadki typowych zimnych lutów w zamkach drzwi naszych paszczurków...

Ostatnio u siebie miałem ten sam przypadek w drzwiach pasażera - dlatego tak podpytuję - rozebrałem drzwi, sprawdziłem zamek i oczywiście flagowe 2 zimne luty. To samo później naprawiałem u szwagra.

 

W dziale FAQ masz wszystko co Ci potrzeba wiedzieć aby samemu dokonać naprawy w poddziale "ELEKTRYKA I ELEKTRONIKA":

http://forum.vw-passat.pl/threads/2114-SPIS-TEMATOW-B5-%283B-i-3BG%29-FAQ-P-O-C-Z-Y-T-A-J

 

A jeżeli nie chcesz samemu grzebać, to zapraszam do siebie z browarkiem jak nie masz daleko :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc.

Browar wskazany, ale za daleko by jechać :)

3maj się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, po to jest forum.

 

Szkoda, że za daleko, chętnie bym pomógł (oczywiście za darmochę!) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problem z centralnym zamkiem.Otóż nie otwierają mi się tylne lewe dzwi a reszta chodzi.Wcześniej wszystko było ok a dzisiaj zonk,pod sklepem nie otworzyło tylnych dzwi.nawet od środka nie dam rady ich otworzyć ma ktoś jakiś pomysł jak je można otworzyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otworzyć w sensie odkluczyć?

 

Lekka kiszka jak nie chcesz sobie nic zepsuć. Dla pewności sprawdź moduł komfortu, może coś go zalało.

Jeśli to jakiś zimny lut w zamku się odezwał, to w Twoim przypadku spróbowałbym od środka gdzieś w okolice zamka czymś metalowym puknąć i sprawdzać czy nie zaskoczy.

Ostatecznie - nie wiem czy to zadziała w ogóle, ale możesz spróbować wyciągnąć "cycek" od zakluczania drzwi? Tyle że nie wiem czy jak jest zamykane z zewnątrz - pilot, zamek - to to w ogóle przyniesie efekt, bo jeśli samochód zamykasz od środka, to wystarczy 2 razy pociągnąć za klamkę i drzwi się otworzą.

 

Napisz co Ci się udało zdziałać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Otworzyć w sensie odkluczyć?

 

Lekka kiszka jak nie chcesz sobie nic zepsuć. Dla pewności sprawdź moduł komfortu, może coś go zalało.

Jeśli to jakiś zimny lut w zamku się odezwał, to w Twoim przypadku spróbowałbym od środka gdzieś w okolice zamka czymś metalowym puknąć i sprawdzać czy nie zaskoczy.

Ostatecznie - nie wiem czy to zadziała w ogóle, ale możesz spróbować wyciągnąć "cycek" od zakluczania drzwi? Tyle że nie wiem czy jak jest zamykane z zewnątrz - pilot, zamek - to to w ogóle przyniesie efekt, bo jeśli samochód zamykasz od środka, to wystarczy 2 razy pociągnąć za klamkę i drzwi się otworzą.

 

Napisz co Ci się udało zdziałać ;)

 

Nijak nie mogę otworzyć od środka targając wielokrotnie za klamkę a "cycka" nie da rady wyciągnąć ,spróbuję dzisiaj jeszcze odłączyć aku może coś pomoże i chociaż otworzę drzwi i będę mógł tam zajrzeć a moduł sprawdzałem,jest suchy nie ma widocznych uszkodzeń a swoją drogą to nie wiem jak u was ale u mnie nie mogę otworzyć dzwi pasażerów od wewnątrz jak zamknę pilotem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zrobić tak jak mówisz, odłącz zasilanie i wtedy próbuj wyciągnąć "cycek", wokół niego jest taka plastikowa obramówka, jak dobrze pokombinujesz, podważysz, to ją wyciągniesz, ewentualnie połamiesz zaczepy jakieś od niej, ale to pikuś.

Tyle że dalej nie jestem pewien czy wyciągnięcie cycka coś da, czy w ogóle będzie się dało to zrobić.

 

U mnie jest tak, że jak zakluczysz od zewnątrz pilotem czy zamkiem, to od środka drzwi nie da się już odkluczyć.

Jedynie kiedy samochód zakluczę przyciskiem w drzwiach to podwójne pociągnięcie klamki je otworzy.

 

Spójrz czy nie jesteś stanie przy zakluczonych drzwiach ściągnąć boczka, najgorzej dojść do tych śrub na dole Ci będzie, ale może tak byłoby łatwiej coś zdziałać, niestety mój pasek jest u mechanika na wymianie oleju i zrobieniu paru pierdół i nie umiem Ci podpowiedzieć czy da się dojść do tych śrub (siedzisko może zasłaniać).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności