Skocz do zawartości
sebek1302

1.6 FSI szarpie, ciężko wyczuwalene sprzęgło

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od kilku miesięcy jestem posiadaczem passata b6 1.6 FSI (BLF). Zauważyłem, że silnik przy niskich prędkościach obrotowych na jedynce i dwójce szarpie, szczególnie na nierównościach. Sprzęgło jest też bardzo trundo wyczówalne też często szarpie. Na początku myślełem, że to kwestia wyczucia, ale teraz jestem pewien, że jest coś nie tak. Co może być tego przyczyną? Samochód ma 61.000km.

 

Może pomoże ktoś chociaż z sprzęgłem?

Edytowane przez kazio
scalono

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie masz w okolicy mechanika aby podjechać?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, juz umówiłem sie na serwis w środę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co opisujesz stawiałbym na poduchy pod silnikem i skrzynia a sprzegło do wymiany najlepiej cały komplet odrazu i u zaufanego machanika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szarpanie sprzęgła czuć najmocniej przy zmianie wyższych biegów czwórki, piątki i szóstki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko .Czy w tym silniku znajduje się koło dwumasowe? bo podobny problem ma moja żona w silniku BLF 1,6FSI w golfie V ale tam słychac na zimnym silniku chrupot jak sie nacisnie sprzegło to cisza i szarpie przy ruszaniu. Poduszki pod silnikiem juz wymienilem i bez zmian.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... golfie V ale tam słychac na zimnym silniku chrupot jak sie nacisnie sprzegło to cisza i szarpie przy ruszaniu....

takie chrupanie wygląda mi na łożysko główne wałka sprzęgłowego bo w momencie naciśnięcia skrzynia sie rozłącza i chrupot jak piszesz ustaje tylko to by raczej był szum lub głośna praca ,czasami jak rozsypią sie sprężyny w tarczy tez szarpie przy ruszaniu.tak czy inaczej sprzęgło trzeba oglądnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności