Skocz do zawartości
turbojajko

Opoznione dzialanie klimatyzacji

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

W moim aucie klimatyzacja dziala po przejechaniu ok 1km , nie wiem czy to normalne ... W poprzednim aucie byl zwykly klimatronik i po wlaczeniu silnika , mozna bylo odmrozic palce:)

Co o tym sadzicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo, nasila sie to w upaly. VAG nie pokazuje zadnych bledow, a wszystkie czujniki dobre wskazania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W moim aucie klimatyzacja dziala po przejechaniu ok 1km , nie wiem czy to normalne ...

 

Nie wiem co rozumiesz pod pojęciem "działa" :confused:

 

Jeśli masz na myśli to, że dmucha lodowatym powietrzem to tak, Twoja klima działa normalnie. Nie wiem czy to jest kilometr, ale po odpaleniu auta dopiero po pewnej, dłuzszej chwili leci "lodówka". :rolleyes:

 

Jeśli masz na mysli to, że załącza Ci sie panel climatronica, to nie jest to normalne. :eek:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

w moim pasku klima tak mniej wiecej do przejechania okolo 6/7kilometrow mrozi ze az palce lamie a pozniej ten chlod jest duzo slabszy,czy mam rozumiec ze temperatura spadla do zadanej i climatronik ja podtrzymuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest dokładnie tak jak piszesz. Niska temperatura nawiewanego powietrza jest tylko na początku. Później temperatura się podnosi, by utrzymać zadany zakres w aucie. Jak ją zmniejszysz o kilka stopni znów poczujesz mocniejszy nawiew z niższą temperaturą. Tak działa climatronic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko ze na climatronicu mam caly czas 16st i po zestopnowaniu temperatury nie da rady wymusic chlodniejszego nawiewu.

dopisze ze to moj pierwszy climatronic i na dodaek nie mam instrukci po plsku ale akurat czy tam rozwinieto dogŁĘBniej taki temat to watpie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylko ze na climatronicu mam caly czas 16st i po zestopnowaniu temperatury nie da rady wymusic chlodniejszego nawiewu.

Da się, zejdź na LO. Wtedy nawiew wejdzie na maksymalne obroty i będzie chłodził z największą wydajnością. Jeżeli nadal jest za ciepło w samochodzie masz coś nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy moze jakies sugestie.klima swiezo nabita odgrzybiona filtr kabinowy wymieniony.

czy to jakis czujnik a moze to ten filterek ktory jest na ukladzie klimy ,waz od klimy w komoze silnika lodowaty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam !

W moim aucie klimatyzacja dziala po przejechaniu ok 1km , nie wiem czy to normalne ... W poprzednim aucie byl zwykly klimatronik i po wlaczeniu silnika , mozna bylo odmrozic palce:)

Co o tym sadzicie ?

 

Też się nad tym zastanawiałem ale po namyśle to jest logiczne: auto rozgrzane, więc klima zanim się rozbuja nie pcha gorącego powietrza do kabiny, a że to jej chwilę zajmuje to przecież zrozumiałe. Jak się już w końcu ochłodzi do odpowiedniej temperatury to daje na maksa, a jak już w kabinie osiągnie zadaną temperaturę to automat dawkuje już chłodne powietrze w potrzebnej ilości i prędkości. Manualną trzebaby ręcznie przykręcić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz sie poddaje, dzisiaj 35 stopni a klima za zadne skarby nei chciala ruszyc, wkurzylem sie po pol dnia pod domem zlalem z weza czujnik temp zewnetrznej pokazal 23 stopnie, wlaczylem auto klima od razu ruszyla;/ postalem w korku i znow ****;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy moze jakies sugestie.klima swiezo nabita odgrzybiona filtr kabinowy wymieniony.

czy to jakis czujnik a moze to ten filterek ktory jest na ukladzie klimy ,waz od klimy w komoze silnika lodowaty

Zrób sobie auto test klimatyzacji - wciśnij i przytrzymaj razem przyciski econ i obiegu zamkniętego i trzymając je włącz zapłon. Chwilę podmucha i wyświetli informację.

 

P.S. Dziwię się, że klimę musiałeś nabijać. Jak mówią w serwisie ponoć climatronic jeżeli auto nie miało przejść nawet do 10 lat nie sprawia problemów i nie trzeba go nabijać. Wcześniej miałem B5FL i przez prawie 4 lata obsługa klimy ograniczała się do wymiany filtra kabinowego.

Edytowane przez Matsil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności