Skocz do zawartości
Alvares

wymiana gumowej listwy dolnej drzwi na coś bardziej sztywnego

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu pomalowałem górne listwy drzwi i dokładki zderzaków w kolorze nadwozia, idąc za uwagami forumowiczów i lakiernika nie malowałem listew dolnych drzwi, ponieważ są one wykonane z materiału gumopodobnego i podczas zamykania i otwierania drzwi materiał ten „pracuje” co w perspektywie dłuższego czasu powodowałoby, że lakier zacząłby pękać, a skoro nie malowałem tych listew to i nie pomalowałem progów. Dzisiaj patrząc na mojego Paska urodził się w mojej głowie pomysł, że skoro nie można malować listew to można je wyrzucić i zamienić czymś, co można pomalować i lakier nie będzie pękał. Tak jak jest tak np w Skodzie Superb. I tu pytanie do was koledzy (i koleżanki) Czy ktoś z was próbował już takiego zabiegu lub widział coś podobnego. Mile widziane foty.

Edytowane przez Alvares

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zero pomysłów panowie...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz ładny samochód i za wszelką cenę starasz się go trochę zeszpecić. Jeśli pomalujesz dolne listwy tzn. te które osłaniają progi to z czasem kamienie zniszczą na nich lakier i wtedy będziesz się głowił co z tym zrobić. Faktycznie ładnie wyglądają listwy pod kolor nadwozia ale te na drzwiach i zderzakach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masz ładny samochód i za wszelką cenę starasz się go trochę zeszpecić.
Dzięki za komentarz. Ale pierwszy raz słyszę że pomalowanie listw progowych i listw dolnych drzwi w kolor nadwozia samochodu oszpeciłoby jego wygląd, raczej maluje sie po to, aby uatrakcyjnić wygląd, ale każdy ma swoje zdanie.
Jeśli pomalujesz dolne listwy tzn. te które osłaniają progi to z czasem kamienie zniszczą na nich lakier i wtedy będziesz się głowił co z tym zrobić.
W jaki sposób niby kamienie mają zniszczyć lakier na dolnych listwach drzwi...? Rozumiem ze w czasie jazdy kamienie mogą podlatywać do góry, ale ten problem tyczy się głównie malowanych dokładek zderzaków lub samych zderzaków (no i niestety przedniej szyby, mam mały ślad po kamieniu, dostałem w czasie jazdy).

Przerabiał juz ktoś temat wymiany dolnej listwy na drzwiach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem takiego paska z pomalowanymi listwami progowymi i w okolicy tylnych drzwi lakier był już matowy i widoczne były odpryski po kamykach. A jeśli masz opony szersze niż 195 to na pewno tak będzie. Zawsze można jeszcze założyć chlapacze. i zawsze też można zwalić winę na lakiernika, że słabo pomalował. Ale oczywiście zrobisz jak będziesz uważał. Pamiętaj tylko, że ori to zawsze ori.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności