Skocz do zawartości
makaron

Błąd 17570

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne grono forumowiczów. :)

 

Zacząłem zabawę z passkiem podłączając go pod VAG-a i znalzałem kilka błędów które udało się skasować z wyjątkiem jednego 17570.

1 Fault Found:

 

17570 - Fuel Temp Sensor (G81): Short to Ground

 

P1162 - 35-10 - - - Intermittent

poszukałem na forum i znalazłem ze to oznacza
17570 Czujnik temperatury paliwa - zwarcie do masy
i że wypadało by zerknąć w kostkę, oczyścić itp bo moze jest jakieś spięcie ;) jak oglądanie nie pomoże to chcę wymienić ale nie wiem gdzie jest ten czujnik, nie mam etki więc trochę jestem ograniczony.

 

Dodam ze jedyny problem jaki dał mi się zauważyć to rano po cało-nocnym staniu na dworze samochód odpala od pierwszego zakręcenia ale po odpaleniu przez ok 30 sekund strasznie kopci na biało... i strasznie nierówna praca silnika, tak jakby na jeden gar nie chodził. Szukałem na forum i jest wiele opinii na ten temat, ze moze świeca nie dogrzewać ale pali dosłownie na dotyk, być moze czujnik temperatury silnika ale to by mi chyba na VAG-u pokazało. Moje pytanie czy ten błąd i to poranne kopcenie moze mieć coś wspólnego?

 

BTW a gdzie ten czujnik można znaleźć bo na allegro nie znalazłem (chyba ze on się jakoś sensownie nazywa, ja szukałem czujnika temp. paliwa), szukałem też w InterCars i tam też nie widziałem, niech ktoś kto posiada ETKĘ poda mi katalogowy nr części?

Dodam ze mój pasek to model 2002

dzięki za odpowiedzi

 

pzdr.

makaron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

makaron

 

038 906081B - czujnik temp. paliwa; cena wASO ok. 64zł.

Szukaj na przewodzie paliwa w pobliżu pompy Vacum.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
038 906081B - czujnik temp. paliwa; cena wASO ok. 64zł.

Szukaj na przewodzie paliwa w pobliżu pompy Vacum.

No i gra gitara ;)

Byłem dziś w serwisie i na zamówienie ale na drugi dzień będzie, koszt dokładnie 63 PLN.

 

Zanim go kupię zajrzę w kostkę z magicznym płynem WD40 :D

Dzięki za pomoc

 

 

======================edit

 

w końcu znalazłem chwilę aby zajrzeć pod maskę i dobrałem się do czujnika. I jakieś hocki klicki wyszły... czujnik jest ale nie podłączony, a w kostce był wpięty rezystor... podejrzewam ze ktoś chciał oszukać komputer i wsadził go tam celowo aby pokazywał stałą rezystancję... niby proste ale po wyjęciu rezystorka i podłączeniu kostki do czujnika błąd znikął... O co chodzi?

Edytowane przez makaron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności