Skocz do zawartości
zdun_VW

Pogawędki na każdy temat - taki Warmińsko Mazurski Off topic

Rekomendowane odpowiedzi

bo dwa szybkie manewry i leżysz na boczku

Zdun coś o tym wie :D

 

Mi ojciec dał samemu jeździć dopiero po tygodniu... Wcześniej jeździł zawsze na prawym siedzeniu :D Chociaż jak miałem 12 lat jeździłem już ciężarówka z przyczepą :D:D:D (ojciec zawodowy kierowca) więc zdanie egzaminu to była tylko formalność i instruktorzy mówili mi, że mam sobie jeździć gdzie chce, bo oni mnie nie muszą uczyć (wszystko zawdzięczam ojcu). Teraz mam już kat.C i zrobione parę setek tysięcy km i potwierdzę to co mówią koledzy... Ostrożności nigdy za wiele ;) Więc Łukasz nie martw się, przyjdzie ten czas, że będziesz jeździł sam :) Dodam tylko tyle, że w zeszłym tygodniu chłopak ode mnie z dzielnicy zdał prawo jazdy i bez odebrania plastiku wsiadł do samochodu z kolegami... 9 osób wymagało hospitalizacji (on, 4 jego kolegów i 4osobowa rodzina z drugiego auta). Brak opanowania, oceny warunków panujących na drodze i brawura doprowadziły do tragedii :( Nie bierz tego do siebie, po prostu postaraj się zrozumieć swoich rodziców, którzy na pewno się o Ciebie martwią a nie jest to żadna złośliwość z ich strony ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby nauczyć się jeździć trzeba jeździć jeździć i jeszcze raz jeździć. Tak więc wszyscy co tu coś naklikali mają rację. Ogólnie w mojej ocenie nasi rodacy jeżdżą dobrze ale jest jeden minus. A więc z racji wykonywanego zawodu jadąc autem tzw "suką" na niebieskich światełkach ludziska nie wiedzą co robić. Denerwuję się bo przecież na kursie uczą że trzeba się zatrzymać i umożliwić w miarę sprawny przejazd takiego pojazdu. Życie pokazuje nam zgoła inny obraz. Kierowca jedzie sobie środkiem drogi i ma w nosie bo i po co przepuszczać jadącą za nim np. karetkę pogotowia na błyskach. Taka mała anegdota jadąc parę lat temu na mecz do Gdańska kolumna 23 pojazdów na drodze E-7 gdzieś przed Małdytami lub w okolicach, wyprzedzał nas szalony kierownik sportowego BMW na tablicach W.... Jako że oznakowanej kolumny a taką była się nie wyprzedza koledzy próbowali wyjaśnić by się zatrzymał i zjechał na koniec kolumny. Oczywiście kierowca miał w nosie prośby chłopaków. Szybko zostało odpowiednio pouczony przez chłopaków z AT i jechał już za nami. Ogólnie jeździmy dobrze ale jak się zachować na drodze nie mamy pojęcia. Mam swoje zdanie również na temat kierowców którzy jeżdżą zawodowo z kategorią C mając taki wiek jak np Przemek. Całkowita porażka a gdzie ich doświadczenie? Tak napiszecie ze doświadczenie rośnie razem z przejechanymi kilometrami, ale w mojej ocenie zresztą nie tylko mojej optymalny wiek na opisywaną kategorię to wiek 25 lat. Są tacy którzy rodzą się dosłownie z kierownica w ręku i oby więcej takich było na naszych drogach. Pozdrawiam wszystkich kierowców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:piwo:Bratanica mi się urodziła:D:urodziny::564::happybday::tankujemy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hohoho :D Gratulacje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupie dekoder cyfry+... Moze jest jakis chetny sprzedawca?????????:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karol graty ;) chyba dzisiaj chlanie będzie :D

 

P.S. Pojeździłem sobie dziś astrą i ogólnie dobrze się jeździło ;) tylko te parkingi zasypane :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bratanica mi się urodziła

 

to co robisz na forum ?? ;PPP wspieraj brata duchowo, że teraz to już tylko gorzej będzie :D ;P :)))) graty generalnie :D;)))))) :D

 

 

Zdun coś o tym wie

haha no yoo :D jego ups nie wytrzymał przeciążenia G5 :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

haha no yoo :D jego ups nie wytrzymał przeciążenia G5 :D :D

 

Ahhh, cóż to był za crash test :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bratanica mi się urodziła

To czas na świętowanie, czyń obowiązki;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To czas na świętowanie, czyń obowiązki
Karol graty chyba dzisiaj chlanie będzie
to co robisz na forum ?? ;PPP wspieraj brata duchowo, że teraz to już tylko gorzej będzie ;P )) graty generalnie )))))
Hohoho Gratulacje

 

Podziękował:D:zdrowko::piwo:

No już wczoraj był taki mały prolog :D A dziś będzie na dobicie kontynuacja:D

Edytowane przez stifii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ahhh, cóż to był za crash test

Ahhhh... Ale urwał :D Ale to było dobre :D

obraz0069.th.jpg obraz0072.th.jpg obraz0071m.th.jpg

 

Mam Cie :D

 

Mam swoje zdanie również na temat kierowców którzy jeżdżą zawodowo z kategorią C mając taki wiek jak np Przemek. Całkowita porażka a gdzie ich doświadczenie? Tak napiszecie ze doświadczenie rośnie razem z przejechanymi kilometrami, ale w mojej ocenie zresztą nie tylko mojej optymalny wiek na opisywaną kategorię to wiek 25 lat

Zapraszam na przejażdżkę :D Nie ma optymalnego wieku, albo ktoś myśli albo jest debilem :) Proste :)

Edytowane przez Przemek87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam swoje zdanie również na temat kierowców którzy jeżdżą zawodowo z kategorią C mając taki wiek jak np Przemek. Całkowita porażka a gdzie ich doświadczenie? Tak napiszecie ze doświadczenie rośnie razem z przejechanymi kilometrami, ale w mojej ocenie zresztą nie tylko mojej optymalny wiek na opisywaną kategorię to wiek 25 lat. Są tacy którzy rodzą się dosłownie z kierownica w ręku i oby więcej takich było na naszych drogach. Pozdrawiam wszystkich kierowców.

 

Swojego czasu jak byłem koordynatorem ds. dostaw na rampie spotykałem dziennie 20-30 kierowców, w tym około 1/2 z nich to twarze które widziałem pierwszy raz lub od czasu do czasu. Powiem szczerze że doświadczenie doświadczeniem ale zawód kierowca zawodowy ma prostą zasadę. Albo ktoś się urodził z predyspozycjami do niego albo ktoś go traktuje tylko ja sposób zarobienia na życie. Podobnie sytuacja moim zdaniem wygląda z zawodami typu policja, ochrona itp. Albo ktoś rozumie że w tym zawodzie działa się dla pewnego dobra, albo ktoś staje się osobą która nadużywa autorytetu władzy i prawa jakie mu przysługują. W przypadku kierowcy sytuacja wygląda tak podobnie jeśli chodzi o sens wykonywanego zawodu. Praca która trzeba polubić i moim zdaniem ważny jest też respekt i wyobraźnia. Bo zapewniam Cię drogi Arku że aż miło jest wejść nawet zobaczyć w środku samochód prawdziwego Drivera gdzie jest czysto i schludnie jak w domu. Co więcej proste manewry wykonuje bez problemu i co więcej bez uszkodzeń mienia osób drugich. Przykład z życia wzięte - dostawa cukru z firmy X. Mercedes Arctos i naczepa z 25 tonami towaru. Niby proste zadanie wjechać na plac manewrowy i podstawić się pod rampę 3. Manewr definitywnie przerwany bo cały skład prawie leżał... Kierowca około 30, prawo jazdy od 2 miesięcy na C+E (mnie osobiście krew zalała). Inny przykład - dostawa napoi z firmy Z, przed bramą stoi Skakanka R420, kierowców ledwo co widać. Okazuje że to kolejna trasa dwóch gości co na prawo jazdy zdali miesiąc temu - wiek 21 lat. Podziwiałem długo, zero szarpania itp po chwili samochó pod rampą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zapraszam na przejażdżkę Nie ma optymalnego wieku, albo ktoś myśli albo jest debilem Proste

 

Kolego jak napisałem jest to wyłącznie moje zdanie nie dlatego bo mi się tak widzi ale poparte dowodami. Przykład jeden jakiś czas temu kontrolowany kierowca lat chyba 23 kategoria C od paru miesięcy natomiast kategoria B coś od 3 lat spowodował bardzo groźny wypadek na trasie E 7. Powiedz mi czy powierzyłbyś skład ciągnik z naczepą wraz z towarem za grube tysiące takiemu niedoświadczonemu kierowcy. Moim zdaniem nie, nawet jak by to był sam Kubica czy Hamilton podziękował bym mu. Ale nie o to chodzi byśmy się kłócili, co od ilu i jak. Jeszcze raz powtórzę to jest moje i tylko moje zdanie na ten temat, a przepisy sam wiesz jakie są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiedz mi czy powierzyłbyś skład ciągnik z naczepą wraz z towarem za grube tysiące takiemu niedoświadczonemu kierowcy

 

Musimy łamać stereotypy :) Powiedz mi czy powierzyłbyś skład 35 letniemu kierowcy, który ma kat.C od 10 lat, ale nigdy nie jeździł zawodowo? A czy powierzyłbyś skład 35 letniemu kierowcy, który dopiero co zdał kat.C? Gdzie młody kierowca ma się nauczyć jak wszędzie wymagają doświadczenia? Moim zdaniem wystarczy puścić młodego w kilka tras ze starszym kierowcą i on najlepiej stwierdzi czy młody się nadaje czy nie :) Nie można wrzucać wszystkich do jednego worka i z góry zakładać, że spowoduje wypadek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:

Napisał Klekoter Zobacz post

Jak się nauczę jak mi auta nie chcą dać

Nie dziwie się i popieram.

Dać małpie brzytwę :D ?

Tzn wszystko zależy, jeżeli ojciec wie ,że drzemie w Tobie szatan to nie prędko Ci da. Poudawaj przed nim ,że jesteś odpowiedzialny i ,że na odcinkach w mieście nie przekroczyłbyś 60 km/h bo to niebezpieczne i już :D

 

A na poważnie to i tak nie przebije nic taksówkarza z "ale urwał" ,który się ustawił na poobijanie trochę furki , swoją drogą rdza pewnie zaczęła brać Mesiedesia :D

 

 

Panowie z Olsztyna mam do Was prośbę mógłby ktoś podjechać do komisu zobaczyć ten samochód

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C10638084

Zerknąć czy nie jest poobijany (teraz trudno mi podjechać nawet do OLS)

Jeżeli ktoś byłby wstanie niech napisze tutaj albo na PW.

Edytowane przez Rojasek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie z Olsztyna mam do Was prośbę mógłby ktoś podjechać do komisu zobaczyć ten samochód

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C10638084

Zerknąć czy nie jest poobijany (teraz trudno mi podjechać nawet do OLS)

Jeżeli ktoś byłby wstanie niech napisze tutaj albo na PW.

 

nie chce się czepiać, ale coś ta polówka nie leży mi:P zobacz na przedni zderzak... dolna kratka maskująca po lewej stronie pełna, po prawej z otworem na halogen! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie chce się czepiać, ale coś ta polówka nie leży mi:P zobacz na przedni zderzak... dolna kratka maskująca po lewej stronie pełna, po prawej z otworem na halogen!

 

Co Ty wkrecasz;P

To jest taki specjalny wlot na lewy IC co by to lepsze chłodzenie bylo;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie z Olsztyna mam do Was prośbę mógłby ktoś podjechać do komisu zobaczyć ten samochód

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C10638084

Zerknąć czy nie jest poobijany (teraz trudno mi podjechać nawet do OLS)

Jeżeli ktoś byłby wstanie niech napisze tutaj albo na PW.

Z ciekawości podjadę tam za jakiś czas z vagiem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak większość z nas uważa się za mistrzów kierownicy i jak się im mówi że jest inaczej to się oburzają . prawda jest taka że nasze umiejętności są na poziomie przemieszczania z punktu a do punktu b . Ciężko spotkać kierowców którzy jezdzą .

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności