Skocz do zawartości
barad

klapa bagaznika nie blokowana przez centalny zamek

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc bo nie mogę ustalić o co chodzi.

a CZYTAJĄC POSTY NA FORUM NIE ZNALAZŁEM PODOBNEGO PRZYPADKU ANI ODPOWIEDZI

 

zamykam kluczykiem używając zamka w drzwiach z przodu co powoduje, że się wszystkie drzwi ładnie zamykają, podchodzę do klapy łapię za klameczkę i cyk otwarte!!!, otwieram kluczykiem, ZAMYKAM KLAPĘ, zamykam kluczykiem, za klameczkę w klapie otwarte......

 

Co ciekawe kluczykiem używając zamka w klapie bagażnika mogę zamknąć i otworzyć pozostałe drzwi, czyli niby centralny zamek działa ale łapiąc za klameczkę w klapie ładnie klapa się otwiera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz zdjąć osłonę klapy bagażnika i sprawdzić wizualnie, czy ci zaskakuje zatrzask w zamku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego pod osłoną plastikową klapy bagażnika masz plastikowe pudełeczko z tłoczkiem do którego wchodzi kostka z przewodami , odłącz te kostkę i zobacz czy w tym plastikowym pudełeczku z tłoczkiem nie ma rdzy, u mnie tak było, ale przeczyściłem i teraz jest o.k. Trochę namęczyłem się , ale sam do tego doszedłem :). Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli bys potrzebowal w najgorszym wypadku zamek tylniej klapy to pisz poniewaz posiadam owy na sprzedaż

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam tak samo i jak będe miał czas tam zajżeć i coś z tym zrobie to dam znać. narewno zajże tam gdzie marcin podpowiada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem w moim przypadku objawy były takie same ,ściągnełem obicie tylniej klapy sprawdziłem czy dochodzi napięcie to siłownika (dochodziło),ale tłoczek odsiłownika był okopcony czyli gówn. sie skopciło odłaczyłem wszystko i teraz zamykam kluczykiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maslog

a u mnie poprostu nie było siłownika który by popychał ten element zamka odpowiedezialny za ryglowanie.Nie wiem czemu nie było. Taki już kupiłem.

Rozwiazanie:

Na giełdzie tudzież allegro znajdziesz taki zwykły prosty siłownik jak do "malucha". Np. taki :http://moto.allegro.pl/item701169861_silownik_zamka_centralnego_7kg_slave_promocja.html Obcinasz oryginalną wtyczkę i podłączasz przewody bezpośrednio do siłownika.Wszystko co potrzebujesz masz w komplecie.

Możesz też udać się do ASO VW i zakupić ori za grubą kasę, jak cię stać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam u mnie jest podobny problem tyle ze ja niemoge kluczykiem zamknac auta uzywajac zamka w klapie bagaznika jak przekrece kluczyk w lewo to otworze cale auto ale juz zamkanc sie nie da cos jakby blokuje kluczyk w zamku ,ze nawet sie nie przekreca w prawo|:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem ten problem po zakupie, rozebralem zamek i wkladke, oczyscilem wd40(poszla cala bytla na plukanie z piachu) i smiga do dzis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam moje auto tez mam dopiero z 3 tyg i kupe rzeczy do roboty:/ dzieki za pomysl w najblizszym czasie bede czyscil zamek pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam moje auto tez mam dopiero z 3 tyg i kupe rzeczy do roboty:/ dzieki za pomysl w najblizszym czasie bede czyscil zamek pozdr

 

Tylko żebyś nie wpadł na pomysł smarowania tej wkładki...Jak to zrobisz to syf będzie się do tego kleił i cała robota na marne.Są specjalne preparaty do zamków.Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam przyczyną problemu jest silownik zablokowal sie w pozycji wysunietej tak ze caly czas trzymal otwary bagaznik cofnalem dzida na sile odpiolem kable i przynajmniej moge zamknac bagaznik z kluczyka :)mam takie pytanko czy ktos wie jak wymontowac ten silownik??ps mam sedana pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam przyczyną problemu jest silownik zablokowal sie w pozycji wysunietej tak ze caly czas trzymal otwary bagaznik cofnalem dzida na sile odpiolem kable i przynajmniej moge zamknac bagaznik z kluczyka :)mam takie pytanko czy ktos wie jak wymontowac ten silownik??ps mam sedana pozdr

 

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=6561&highlight=zamek+klapy+baga%BFnika Coprawda 3BG ale zerknij ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Coprawda 3BG ale zerknij

witam dzieki za linka ale to opis do kombi:/

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

wiec tak silownik wymontowany odkrecamy dwie nakretki 10mm nastepnie odciagamy drut od wkladki zamka i caly mechanizm mamy w dloniach,wymontowalem silownik skoczylem na shrot mam drugi ale zanim to wszystko zmontowalem to podlaczylem nowy silownik pod wtyczke z pradem przekrecam kluczykiem w lewo tloczek wysuwa sie przekrecam kluczykiem w prawo i nic! tloczek sie nie chowa! tak powinno byc ??bo cos mi sie wydaje ze powinien sie chowac ,podlaczylem stary silownik i to samo jest trzeba recznie silownik cofnac bo sam po kluczyku sie nie schowa...wyglada na to ze stary silownik jest dobry albo obydwa sa zepsute no chyba ze mi elektryka cos pierniczy :/moze mial ktos taki przypadek ?pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności