Skocz do zawartości
nakon9

Obniżenie spalania przez modyfikacje połączenia przepływomierza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Ostatnio po nieudanej próbie czyszczenia przepływomierza musiałem kupić nowy. Zauważyłem, że na nowym przepływomierzu samochód ma większe spalanie (6.3L/100) niż na starym (5.0L/100) na tej samej trasie. Jeździłem trochę z odpiętą wtyczką i spalanie wynosiło max 4.8L/100 a oszczędnie 4.2L\100.

 

Zastanawiam się czy można zaniżyć wskazanie przepływomierza przez dodanie rezystora w wtyczce. Z tego co wiem to ilość masy powietrza ma wpływ na napięcie wyjściowe któregoś pinu z przepływomierza.

 

Chcę zrobić sobie taki włącznik - tryb ekonomiczny;)

 

Mam pytania:

Czy to może się udać, i w który pin we wtyczce trzeba wpiąć rezystor:638:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie dokładne wyliczenia to na podstawie tankowania od korka do korka, czy na podstawie komputera? bo komputer mierzy spalanie na podstawie wskazań przepływomierza...

 

 

btw. jeśli nie zauważyłeś jeszcze takiego jednego drobnego szczegółu - że auto ledwo jedzie po założeniu nieodpowiedniego przepływomierza to -> powodzenia w tuningowaniu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spalanie podałem według komputera. Chodzi mi o porównanie po zmianie przepływomierza tylko w moim aucie. A to że komputer podaje na liczniku niższe wskazanie jednocześnie powoduje zmniejszenie dawki paliwa dla silnika. Bo przecież przepływomierz jest po to by ustalać dawkę paliwa:637:

 

Mój stary przepływomierz był trochę zabrudzony i zaniżał dawkę paliwa ale przez to był oszczędniejszy i nie dużo słabszy. Nieodpowiednich przepływomierzy u siebie nie zakładałem więc nie wiem jak to jest:cool:

 

 

 

 

Edycja: 06.07.09

 

Rezystor wpiąłem w pin 5. Kabel w moim przypadku jest zielony z dwoma cienkimi brązowymi paskami. Znalazłem go w obudowie komputera i tam się podłączyłem. Idzie bezpośrednio do komputera w wiązce od lewej strony. Jest tam też podobny kabel ale ma grubsze brązowe paski. Napięcia sprawdzałem wkłuwając się igłą w przewód. Dzisiaj będę dobierał odpowiedni rezystor albo diody...

Edytowane przez nakon9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności