Skocz do zawartości
pobs

OffSet czyli jakie ET Felgi Do Passata - jak to ma się do realizacji???

Rekomendowane odpowiedzi

jest eibach juz w autku -30, dzieki Panowie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam na oku felgi 18" 9,5J i ET 30 i opony 235/40 i znalazlem taka tabele na forum.de

 

http://www.passatplus.de/arbeitshilfen/reifen/rad-reifen.htm

 

i wedlug tej tabeli 3BG Variant 9x18 ET 30 ---- obnizenie 20 mm , to znaczy ze tylko tyle bede mogl obnizyc passata by nieobcieralo o opone..???

 

dodam ze mam passata 3BG Variant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za szeroka felga i opona jak na to ET. Ja bym celował w felgi o wyższym ET i regulował dystansem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ogolnie szukam czegos co by bylo z nadkolem albo troche wystawalo, szukam czegos szerokiego aby pasek sie dobrze prezentowal ( nisko , szeroko ) tylko nie bylem pewien czy bedzie tarla opone i czy jak mocniej podbije na zakrecie czy trzec nie bedzie o blotnik...

 

---------- Post added at 19:03 ---------- Previous post was at 18:58 ----------

 

opona 235/40 przy 9,5J sa tak naciagniete

 

pict0014640x480x.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz żeby było nisko i szeroko to ta felga z gwintem w sam raz, tyle że obcierać na przodzie będzie napewno, zresztą na tyle chyba też. Albo poszerzasz nadkola albo nie robisz dużej gleby. No chyba że masz tak twardy gwint, że przy skręcie nic nie dobije, ale to jest nie realne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gwint mam FK chyba G36 , ciekawe czy ktos na forum zakladal u siebie takie kola. ..?? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj sobie ten temat:

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=38060&highlight=235%2F40

 

Pierwszy lepszy cytat

10'' na tył wchodzi ale ET raczej 40-45,na przod 9'' ET45,wszystko zależy od wzoru felgi,ja ostatnio chciałem zmieścić 10,5'' na ET 23 i przód 9'' ET 23,i nie weszły

 

Tak jak mówiłem, to ET, szerokość i rozmiar opony nie wejdą bez rzeźby z nadkolami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za zblizenie tematu.. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Nie ma sprawy, sam mam problem z obcieraniem na przodzie przy feldze 8J i oponie 225/40 tyle, ze w 3B więc mam wezsze nadkola.

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie wiem czy ci to pomoże, bo może słabo widać ale u ciebie będzie 2mm szerzej niż tu

 

podaj link do tego passata...

 

vpic.php?pictureid=bwy1306912659psesjaskansenp55m.jpg

Edytowane przez piotr0488

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie w 3BG miałem 18" 8,5J 35ET, z tyłu założony dystans 15mm. Wyglądało tak jak tutaj: http://allegro.pl/emotion-5x112-8-5j-r18-passat-vw-mercedes-i1695298327.html bo właśnie je sprzedaję ;) nic nie ocierało, a wyglądał imho całkiem spoko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No chyba że masz tak twardy gwint, że przy skręcie nic nie dobije, ale to jest nie realne.

 

KW variant II i twardość idzie na 95% -

przód:

 

1.wejdzie przy całkowitym skręceniu gwintu w 3BG o rozmiarze 215/35/19 ET41 9J +5mm dystans - nic nie dobija i nie obciera,

 

2.przy 215/35/19 i ET 35 i 8.5j niestety kręcimy gwint 2cm w górę bo nie skręcisz kołami (chyba, że będziesz jeździł prosto :P )

 

 

tył:

 

1. 225/35/10 ET41 9J - można kręcić na max - nic nie obciera, ba.. nawet można wyciągnąć nakrętkę z gwintu ;)

 

2. 215/35/19 ET41 9J +14mm dystans - idzie auto jakieś 2.5cm w górę - koła natomiast wychodzą milimetry poza obrys błotnika

 

3. 215/35/19 ET35 - max w dół - koła poza obrysem auta i jeszcze da się jeździć pod warunkiem że nikt nie siedzi z tyłu i nie przekraczasz 160km/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja dziękuje mieć taki gwint w aucie na codzien :) chyba, ze mieszkasz w Niemczech...

Zreszta kolega tutaj chce wstadzic 18" 9,5J i ET 30 i opony 235/40 to i tak nie wejdzie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na przód do 3BG do ET35 z felgą 8,5'' tak żeby było równo z błotnikiem lub jak kolega chciał wsadzić 9,5'' to musi mieć ET 50-55 z przódu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazlem felgi 18" przod 8,5J ET38 tyl 9J ET39 i jak dobrze mysle wszytsko powinno byc ok ..??? nic nie powinno trzec... ?? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na przód do 3BG do ET35 z felgą 8,5'' tak żeby było równo z błotnikiem

jak dla mnie to na ET35 i 8,5j wchodzi pod błotnik, i nawet jeśli bym go podniósł to dużo by nie wyszła, więc myślę, że na równo by było jakieś ET25-ET28

 

zdjęcie podglądowe.

DSC_0167.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam na oku kola przód 9x18 ET 50 tył 10,5x18 ET40 i teraz moje pytanie jaki rozmiar opon do takich felg by nic nie tarlo... dodam ze pasek jest na gwincie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności