Skocz do zawartości
LOBO

VR6 Silnik AAA +LPG, dziwne dźwięki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Jestem nowym użytkownikiem forum.

Kilka dni temu kupiłem Passata B3 VR6 z LPG, oprócz drobnych wycieków oleju, z silnika wydobywa się w trakcie jazdy przy około 2tys obrotów do 3tys dziwny dżwięk z komory silnikowej do kabiny:confused:

Przypomina on dżwięk koła zamachowego, wyjącego z delikatną wibracją niezależnie czy jade na biegu czy też na luzie. Odgłos ten dobiega do kabiny ze strony pasażera. Wydobywa się od 1tys obrotów lecz jest prawie niezauważalny po przekroczeniu 2tys odgłos ten przybiera bardzo na sile po czym przy 3tys znowu ucicha lecz nadal jest słyszalny.

Ta sytuacja ma miejsce niezależnie czy jade na paliwie czy na LPG.

Prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może łańcuch rozrządu wyje? ile masz przebiegu? Odkręć korek od wlewu oleju przy odpalonym silniku i słuchaj czy hałas sie nasila po odkręceniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałem:( dziwne ale ten dzwięk pojawia się tylko w trakcie jazdy, na luzie nawet kiedy wkręce silnik na 5tys obrotów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj bardziej opisać problem, bo cięzko naprawdę cokolwiek stwierdzić... Przyczyn mogą być setki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może wyć pompa wody, łożyska alternatora, łożysko i sprzęgło sprężarki klimatyzacji. Równie dobrze jakaś blacha osłona termiczna wydechu i wiele innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i dziękuje za zainteresowanie moim problemem.

Strefe poszukiwań usterki zawęziłem do łożyska koła przedniego, prawego.

Wydaje mi sie że właśnie o to chodzi, więc problem się chyba rozwiązał.

Dzięki bardzo za pomoc:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności