Skocz do zawartości
spidi

Wyjazd do/z Polski

Rekomendowane odpowiedzi

lukasz bedzie jakos 5-6 kwietnia leciał do pl wiec moze zerknie i napisze
4go dokladnie ;)

dam znac co i jak ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4go dokladnie ;)

dam znac co i jak ;)

 

no właściwy człowiek na własciwym miejscu :dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc chlopaki ,

jak chcecie w miare tanio tankowac to polecam AUCHAN w Dunkierce i Calais, cena 1.339 z dzisiaj, tutaj jest stronka na ktorej sa aktualne ceny

http://www.prix-carburants.gouv.fr/index.php,

po lewej stronie klikacie GAZOLE i wybieracie region gdzie zjezdzacie z promu Calais (62) lub Dunkierka (59), ten najblizej Dunkierki to Grand Synthe Auchan, tankuje tam od paru lat i nie ma zadnych problemów,

a po g.20.30 platnosc tylko karta przy dystrybutorze, jakies pytania do dawac

 

---------- Post added at 14:13 ---------- Previous post was at 14:12 ----------

 

oczywiscie GAZOLE dotyczy diesla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czesc chlopaki ,

jak chcecie w miare tanio tankowac to polecam AUCHAN w Dunkierce i Calais, cena 1.339 z dzisiaj, tutaj jest stronka na ktorej sa aktualne ceny

http://www.prix-carburants.gouv.fr/index.php,

po lewej stronie klikacie GAZOLE i wybieracie region gdzie zjezdzacie z promu Calais (62) lub Dunkierka (59), ten najblizej Dunkierki to Grand Synthe Auchan, tankuje tam od paru lat i nie ma zadnych problemów,

a po g.20.30 platnosc tylko karta przy dystrybutorze, jakies pytania do dawac

 

oczywiscie GAZOLE dotyczy diesla

 

ok z jakiego banku masz karte i ile cie kasuja za wymiane?

jaki przelicznik zastosowali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak chcecie w miare tanio tankowac to polecam AUCHAN
tanie tankowanie=wtrysków wymienianie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tanie tankowanie=wtrysków wymienianie

lub preparatu do wtrysków czyszczenia na bak dodawanie, co co wyjazd czynie i wtryski przy zdrowiu utrzymuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
lub preparatu do wtrysków czyszczenia na bak dodawanie, co co wyjazd czynie i wtryski przy zdrowiu utrzymuje
preparatu dodawanie w kosztach wyrównuje na normalnej stacji tankowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

se tu kącik poetycki tworzą :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tanie tankowanie=wtrysków wymienianie

zgadzam się z tym ja tylko na Shell tankuje na palcach jednej ręki mogę policzyć ile razy zdarzyło mi się na innej stacji zatankować ale to tylko dlatego że zawsze tankuje do pełna i już sucho było w zbiorniku a w pobliżu Shella nie było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zgadzam się z tym ja tylko na Shell tankuje na palcach jednej ręki mogę policzyć ile razy zdarzyło mi się na innej stacji zatankować ale to tylko dlatego że zawsze tankuje do pełna i już sucho było w zbiorniku a w pobliżu Shella nie było

 

a ja nie tankuje tam gdzie popadnie a czesto z tirów z pl paliwko

wszysko gra , jak jade do pl to zawsze tego srodka do czyszczenia wtrysków wlewam aby na trasie go przepalić, wlewam zawsze nie wazne czy mam pełen bak z shell, bp czy asda czy tesco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ja nie tankuje tam gdzie popadnie a czesto z tirów z pl paliwko

wszysko gra , jak jade do pl to zawsze tego srodka do czyszczenia wtrysków wlewam aby na trasie go przepalić, wlewam zawsze nie wazne czy mam pełen bak z shell, bp czy asda czy tesco

Krystian jakbyś miał starego TDI nie comon raila to żaden problem.ja bym się bał lac takie wynalazki do swojego, ale Ty w B6 to szczególnie powinieneś uważać na te wtryski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Krystian jakbyś miał starego TDI nie comon raila to żaden problem.ja bym się bał lac takie wynalazki do swojego, ale Ty w B6 to szczególnie powinieneś uważać na te wtryski.

 

no tez uważam , paliwko z tirów z holandi zazwyczaj bo gość jezdzi w holenderskiej firmie i nie ma kursów na wschód tylko cały czas europa zachodnia, a tesco czy asda to takie samo paliwo jak zwykły disel na shell czy bp, tylko ludzie ubzdurali sobie ze jest gorsze i plota poszła w obieg, w polsce to tylko dobre stacje bo na tych zwykłych to racja mieszaja jak moga, a ten preparat co leje na trase do polski ma pomóc wtryskiwaczom a nie zaszkodzić nawet mój mechanik go poleca klientom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już tak dyskutujecie o wyższości paliwa z tesco nad shellem np. to Wam powiem, że przeważnie tankuje albo na tesco, albo na asdzie. Czasem jeszcze morrisons się zdarzy. Po prostu na mojej wsi mogę zapłacić spoooro więcej za paliwo z Totala, lub mniej na tesco, a jeszcze mniej na asdzie. Więc po co mam przepłacać-tu paliwa trzymają normę i nie ma się co obawiać. Od czasu do czasu zaleje Redexa do diesla na zbiornik, lub droższego diesla jak jadę do Polski na trasę.

A jak już chyba wiecie, mam hopla na punkcie stanu technicznego mojego auta i korekcje pompek sprawdzam regularnie-ostatnio w sobotę i ciągle są w podobnych zakresach. Dla uwiarygodnienia podaje screena z 25 lipca 2010 jako załącznik. Sami oceńcie czy paliwo z marketu szkodzi moim pompkom, a dodam, że w tej chwili pasek najechał już ok 153tysięcy mil:

(jeśli ktoś nie wie, to im bliżej zera korekcje tym lepiej, choć zakres dopuszczalny jest od -2.8 do +2.8)

pompki 25.07.10.jpg

 

Nie wiem jak tam B6, ponoć znacznie słabsze pompki są, ale nie miałem i mieć nie będę, w każdym razie w naszych avf, awx czy avb pompki wcale takie delikatne nie są jak się utarło i zniosą całkiem sporo, a już na pewno nie zaszkodzi im paliwo z normalnej stacji w UK. Pewnie, że nie zniosą tyle co stare układy wtryskowe, ale nie ma co panikować. Gorzej w Polsce, jednak jesli się trzyma markowych stacji to tez problemu nie będzie.

Co do paliwa z tira-panowie, to już nie te ciężarówy co kiedys były-dzisiejszy tir na byle czym tez nie pojedzie, a koszt naprawy czy serwisu mały nie jest, więc nie sądzę by paliwo w tirze było gorszej jakości, niż te na stacji...

Edytowane przez Patrick

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.42 euro była ropa wczoraj w Dojczach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odp. dla THEBRAVE,

karta w Halifax, kredytowa oczywiscie Halifax One bez zadnych oplat, malo tego najlepszy przelicznik, za kazdym razem jezdze z nia po Europie , popieram co do paliwa, popatrzcie jakie cysterny stoja pod rafineriami ( Shell, tesco, sainsburys, asda ) wszystko w jednej kolejce, pozdrawiam

Edytowane przez popmich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
odp. dla THEBRAVE,

karta w Halifax, kredytowa oczywiscie Halifax One bez zadnych oplat, malo tego najlepszy przelicznik, za kazdym razem jezdze z nia po Europie , popieram co do paliwa, popatrzcie jakie cysterny stoja pod rafineriami ( Shell, tesco, sainsburys, asda ) wszystko w jednej kolejce, pozdrawiam

 

no dzieki michał:dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z tego co mi wiadomoto wlasnie chyba total dostarcza paliwo do tesco...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dojechalem

pogoda do dupy, albo jeszcze gorzej, polskie drogi w kosmos wystrzelic, 950km od francji do polski w 8,5godziny.

niecale 400km w polsce przez 5godzin

uj by strzelil te polskie drogi

paliwo w belgii 1,45..

w de 147..

wiec decyzje zostawiam wam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to dobrze, że dojechałeś. A gdzie w Polsce?

Ja mam fuksa A4 do samego Zabrza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie.Smigam do PL 8 maja.Prom z Dover o 22-giej.Może ktoś się podłączy.

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności