Skocz do zawartości
spidi

Wyjazd do/z Polski

Rekomendowane odpowiedzi

A mam małe pytanko.

W tym roku pierwszy raz śmigam przez UK z portu Fishguard do Dover, czy orientujesz się jak częste są kontrole drogowe?

 

Pozdrawiam

ja jeżdżę tutaj już 8 lat i nigdy kontroli drogowej nie miałem. a pytanie typu jak częste są kontrole drogowe to wróżenie z fusów bo nikt na nie i tak Ci nie odpowie bo niby skąd ma wiedzieć. no chyba że mamy tu jasnowidza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak będziesz jechał zgodnie z przepisami to w uk nikt Cie nie zatrzyma

kontrole w niemczech są częściej w dzień niż w nocy jechałem wiele razy w nocy i nic

a raz kumpel mie namówił żeby jechać w dzień i go zatrzymali a mnie nie :)

miał 3 wagony fajek za dużo to mu je zabrali i chyba 100 euro mandat :D

to było jakieś 6 lat temu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zalezy kto ile ma do promu i kto jak jest zorganizowany.

do polski mysle ze to zbyteczny lukus ale juz z polski to mysle ze warto doplacic bo kilometorw troche jest i trzeba przwidywac nieprzewidziane

 

No wlasnie o tym samym Robert myslalem do Dover to raczej jakos idzie sie ogarnac gorzej jak z pl sie wraca czasami cos wypadnie i lepiej miec zapas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A mam małe pytanko.

W tym roku pierwszy raz śmigam przez UK z portu Fishguard do Dover, czy orientujesz się jak częste są kontrole drogowe?

 

nie wiem czy miałeś okazie jezdzić po uk bo twoje pytanko nie daje jednoznacznej odpowiedzi

 

kontrole są żadkie i sporadyczne, zazwyczaj jesteś kontrolowany bez wiedzy o tym czyli twoja rejestracja jest skanowana i jak w ich kompie nic nie wyskoczy a jedziesz jak normalny człowiek to po co cie maja zatrzymywać

 

bardziej bym sie na twoim miejscu obawiał wypadków i korków z tym związanych i wybrał bym na jazde przez uk póżny wieczór aż do wczesnego ranka, lub za dnia ale weż poprawke ze 3-4h na wszelki wypadek, bo jak utkniesz w korku lub na m25 to już na amen

 

mała stłuczka a policja blokuje wszystkie pasy :wmorde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam nadzieję że HD Traffic TomToma się na coś przyda

Dzięki za info.

 

Jeszcze małe pytanko ,oriętuje się ktoś jak jest z opłatami za przejazd przez most na M4 przez River Severn ,można zapłacić wcześniej czy na miejscu ?

 

Traffic tom toma działa dobrze w angli w niemczech też bardzo dobrze w innych krajach różnie bywa

ale w nocy raczej Ci się nie przyda chyba że będą zamknięte drogi, czasami w nocy zamykają

w celu dokonania napraw.

 

Co do opłaty na moście to w tą strone masz za darmo ;)

płatne jest tylko w jedną strone zapłacisz jak będziesz wracał

płatne tylko na miejscu na bramce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do opłaty na moście to w tą strone masz za darmo

płatne jest tylko w jedną strone zapłacisz jak będziesz wracał

płatne tylko na miejscu na bramce

 

Do nie dawna , tylko gotówka teraz możesz płacić kartą ale tylko kredytowa (visa , mastercard ) jeżeli jeszcze masz tutejszy wynalazek Laser Card , to ci się nie przyda i na większości stacji w (UK) też nie zapłacisz (nie obsługują tych kart) , Przejazd w nocy - UK- to wycieczka , w dzień ja biorę minim 4 godziny zapasu (ring w Londynie) .

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tymi kartami to jakieś nieporozumienie,w tamtym roku w Cherbourgu nie mogłem użyć nawet Visy (nie zaakceptował mi żaden dystrybutor) nawet na tej stacji najbliżej portu ;/ ,na szczęście trafił się normalny Francuz z którym można było się dogadać po angielsku ,dałem mu kasę do ręki a on zapłacił swoją kartą za moje tankowanie.

Na drogę powrotną dałem sobie zapas czasu około 4,5h tak na wszelki wypadek. Nie zarzekam się ale jak rzeczywiście będzie tak jak piszą w komentarzach to lepiej chyba bezpośrednio do Francji uderzać tylko trochę szkoda tracić tych kilka może kilkanaście godzin.

Ostatni mój przejazd z Cherbourga do Rzeszowa (2024km) zajął mi około 18 godz. Najgorszą bolączką były płatne przejazdy autostradami uzbierało się tego w jedną stronę prawie 40€.

W tym roku zdecydowałem się na zmianę trasy ze względu na znikome opłaty za autostrady,zobaczymy jak to wyjdzie w praniu.

Na pewno jak wrócę opiszę swoje wrażenia .

Pozdrawiam

 

18-to godzinnym promem płynąłem tylko raz i dzięki za takie atrakcje , przez UK jest szybciej i taniej . Jadę na zmianę z żoną i śpimy na dwóch promach . A co do płatności ,karta kredytowa to podstawa , debit to jednak co innego.

 

Ja jadę w sierpniu na 2 tygodnie ale data dokładna jeszcze nie ustalona , pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja jadę w sierpniu na 2 tygodnie ale data dokładna jeszcze nie ustalona , pozdro
Napisz kiedy, może polecimy razem :) Też jeszcze data nieznana, ale ok 20 sierpnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiem jaka jest różnica pomiędzy nimi : AiB Visa 'be' to jest karta kredytowa natomiast AiB Visa debetowa masz napisane w prawym górnym rogu DEBIT.Ale mniejsza o to.

A co do tego czy taniej i szybciej to masz rację, ale jak jedzie tylko jedna osoba to przez 18h można odpocząć i później za jednym razem machnąć trasę.

W moim przypadku obojętne czy będę jechał przez UK czy bezpośrednio z Francji nie ma wielkiej różnicy cenowej (poza czasową)a na czasie zależy mi bardzo.Jednakże muszę spędzić za kółkiem porównywalną ilość godzin obojętnie jaką wybiorę. Najważniejsze żeby przejechać tam i z powrotem szczęśliwie i bez niespodzianek, czego każdemu wyjeżdżającemu życzę.

Pozdrawiam

 

Nie wątpię że wiesz jaka jest różnica między kartami , chodziło mi tylko że z kredytówką jest honorowana wszędzie a debit nie , ale zawsze można zabrać gotówkę i problem z głowy.

Co do trasy ... to każdy jedzie jak mu wygodnie zależy od potrzeb czasu itd, ja mam swoje zdanie na temat 18-tu godzin na promie a Ty masz swoje . Pozdrawiam

 

Ps. A tak z ciekawości ile teraz kosztuje autostrada z Cherbuorg do Belgi ? czy jedzie się nacjonalkami (gratis) i ile kosztuje przejazd przez ten duży wiszący most (najdłuższy w europie , zaprojektowany chyba przez polaka )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisz kiedy, może polecimy razem :) Też jeszcze data nieznana, ale ok 20 sierpnia.

 

Ja sie wybieram ale ok 16 sierpnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja sie wybieram ale ok 16 sierpnia

 

Tak jak powidziałem, nic jeszcze przesądzone nie jest ;) Dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja lecę 2 sierpnia ros- fis o 21, Dover 3 sierpnia o 8 rano, ktoś jedzie w tym terminie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja lecę 2 sierpnia ros- fis o 21, Dover 3 sierpnia o 8 rano, ktoś jedzie w tym terminie

 

 

No kolego więc chyba pojedziemy razem. Urlop mam od 2-go ale według grafiku z chodzę rano z nocnej zmiany. Jak szef potwierdzi że mam urlop od 1-go to robimy konwój :-)

Pozdro

 

Ros - Fis - Stenaline , później Dover - Dunkierka :jupi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No kolego więc chyba pojedziemy razem. Urlop mam od 2-go ale według grafiku z chodzę rano z nocnej zmiany. Jak szef potwierdzi że mam urlop od 1-go to robimy konwój :-)

Pozdro

 

Ros - Fis - Stenaline , później Dover - Dunkierka :jupi

I tym samym promem do angli niezle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam bilety kupione Dover-Dunkierka

15/08/ godz.23.59

powrot Dunkierka-Dover

01/09/ godz.4.00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

01/09/ godz.4.00

 

czyli jeszcze na niedziele sie zalapiesz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli jeszcze na niedziele sie zalapiesz ;)

 

Bardzo bym chcial zobaczyc sie z wami chociaz kilka godzin bede robil wszystko zeby tak bylo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:hurra

I tym samym promem do angli niezle

 

No więc po twardych nego z szefem , wyjazd 01/08/13 prom o 21;00 z Rosslare do Fishguard , a o 08;00 z Dover do Dunkierki .

Powrót 14-go 14;00 z Dunkierki do Dover i okoł 02 w nocy z Fish do Ross. Jak ktoś mnie zobaczy to trąbić :hurra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:hurra

 

No więc po twardych nego z szefem , wyjazd 01/08/13 prom o 21;00 z Rosslare do Fishguard , a o 08;00 z Dover do Dunkierki .

Powrót 14-go 14;00 z Dunkierki do Dover i okoł 02 w nocy z Fish do Ross. Jak ktoś mnie zobaczy to trąbić :hurra

ja dotarłem bez problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności