Skocz do zawartości
aro01

Proszę o opinię Volvo v40 1.9td

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jak w temacie, mam zamiar kupić v40 w TD, potrzebuje informacji o tym modelu

-czy polecacie?

-na co zwracać uwagę przy kupnie v40-stki

-i inne wieści

Z góry dzięki, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, miałem poprzednio V40 2003r po lifcie (finalny czyli kratka na grillu, ciemne przednie reflektory itd) 1,9 dCi 116 KM i powiem tak cud auto :D bardzo je lubiłem a tym silnikiem to była rakieta. Innych silników raczej nie brałbym pod uwagę. Jak masz zamiar się przesiaśc z passata to pamietaj że v-ka jest sporo mniejsza od paska i możesz mieć objawy klaustrofobii :) Spalanie wychodzilo w granicach 5l / 100 w trasie i około 7,5 w mieście bez oszczedzania. Części nie są drogie wbrew stereotypom tak więc mocno polecam ten samochód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy jaki rocznik bo sporo v40 jest z silnikami od Renault a tego to ja bym Ci nie polecał bo kumpel miał i ciagle problemy były az musiał się go pozbyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zależy jaki rocznik bo sporo v40 jest z silnikami od Renault a tego to ja bym Ci nie polecał bo kumpel miał i ciagle problemy były az musiał się go pozbyć

 

no ja właśnie miałem 1,9dCi (renault) i powiem szczerze że bardzo dobry silniczek, jak się o niego dba to ciężko znaleźć lepszy. Ogólnie renault robi dobre dieselki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbyszek, a ile kosztuje rozrząd w tym dCi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze to nie pamiętam to juz kawałek czasu temu było ale pamiętam że robiłem to razem z wymiana olei i filtrów, wszystko wysoka półeczka knecht itd i byłem pozytywnie zaskoczony ceną. Volvo nie jest drogie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o ile pamiętam to kumpel miał 1998 rocznik i to chyba był zwykły TD i dwóch mechaników u których był nie polecało tego motoru więc kumpel przedał auto bo sie strasznie sypało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taak, zecik ma racje raczej... V40 godne polecenia, faktycznie ciasno w srodku, ale normy spalania podał takie jak ja mialem mniej wiecej (mi palil 0.x litra wiecej, ale ja mam ciezką nogę).

 

No i bryka nieco bardziej finezyjna niz pasiak. bo pasiak to pasiak, a volvo chociaz udaje styling :) ale nie jest przesadzone jak rover 75 ... ;) kolejnym atutem jest nizsza cena auta niz passata. koszty utrzymania w normie. jak lubisz audio tuning to ja znalazlem duzo miejsca w bagazniku na gadzety :)

 

problemow nie zanotowałem wiekszych z v40, chociaz krotko tym jezdzilem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słyszałem też że często wydmuchuje uszczelkę pod głowicą,dlatego zalecają przed kupnem sprawdzić czy nie ma oleju w zbiorniczku wyrównawczym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze że Volvo po lifcie 2003r. zastosowało fordoskie zawwieszenie dość kosztowne w eksploatacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to że do 1999 w v40 diesle były francuskie i się pompy waliły nagminnie a od 2000 montowano już silniki vw i ford aż do 2003 to też prawda?

bo takie coś kiedyś słyszałem od znajomego, który już samochodów sobie nasprowadzał ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszecie również że części nie są drogie,a ja słyszałem właśnie że nie ma zamienników i dlatego też ceny są duże... proszę o wypowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedyś rozglądałem się za takim autem bo faktycznie fajnie się prezentuje ale znajomy mechanik odradził mi twierdząc że części drogie i w większości przypadków tylko na zamówienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Piszecie również że części nie są drogie,a ja słyszałem właśnie że nie ma zamienników i dlatego też ceny są duże... proszę o wypowiedź

 

dokladnie kumplowi coś siadło a że w oryginale kosztowało coś koło 1000 zł i nie było w zamienniku to wsadzili mu jakąś część od poloneza i było ok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to dobre rozwiązanie bo po kilku takich zabiegach Twój kolega będzie miał bardziej poloneza niż volviaka....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy to dobre rozwiązanie bo po kilku takich zabiegach Twój kolega będzie miał bardziej poloneza niż volviaka....

 

przeczytaj dokładnie wczesniejszy mój post kumpel szybko go sprzedał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprzedał, i teraz kupiec zamawia części do poldka... :P-żartuje.Oglądałem już około siedmiu V40-stek i powiem wam szczeże że ludzie nie mają pojęcia co i w jakim stanie sprzedają.

Np.Na alegro ideał v40,97r.1.9 90KM. Umówiłem się z gościem na stacji w xxx przyjechał z wiszącą osłoną silnika.Pytam dlaczego ona wisi?on: nie wiem ja:myślę spoko może jechał i zahaczył. otwieram maskę silnika,silnik orzyg... olejem pytam co tak mokro? on: nie wiem... odkręcam kurek od zbiorniczka wyrównawczego,a tam pusto,to mu mówię: tu jest pusto,nie ma wody a on: bo trzeba dolać... wyśmiałem go i odjechałem

 

Paranoja,a śmiechu tyle że szok... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moi rodzice mieli V40 dCi 102KM, silnik bardzo oszczędny, ale wrażliwy na paliwo. Wykonanie też solidne, bogate wyposażenie, ale miejsca jak kompakcie, praktycznie identycznie jak golf IV kombi.

Auto trwałe o ponadczasowej sylwetce. Szukaj po liftingu 2001 i z udokumentowaną historią, bo za granicą one kręcą ogromne przebiegi, szczególnie dużo ich idzie z Holandii.

ASO jest niestety drogie, ale zamienników nie brakuje.

 

44229973.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dodam jeszcze że Volvo po lifcie 2003r. zastosowało fordoskie zawwieszenie dość kosztowne w eksploatacji.

 

Kolega ma takie v40 i mowi ze ma zawieszenia z mitsubischi jakiegos czy cos. ma je od listopada i chce sie juz pozbyc heh Ma diesla słabszego jakiegos 90 kmów, rocznik 2003

 

swoja droga to zlepek kilku aut co do mnie nie przemawia.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności