Skocz do zawartości
klema6

Dziwne trzaski nie wiadomo z czego , ręce opadają

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam mały ale jakże wkurzający problem , chodzi o trzaski dochodzące od strony kierowcy w okolicach drzwi przednich słupka i drzwi tylnych. Pojawiają się w momencie ruszania z miejsca jak i hamowania z małych prędkości do 0.

Najlepiej to opisać tak ...

Wyobraźcie siebie stanie w korku i podjeżdżanie po kilka metrów do przodu i stawanie :mad: Wtedy najbardziej je słychać . Na nierównościach wszytko jest cichutko nic się nie dzieje. Dodam ze wymieniałem wszystkie wahacze miesiąc temu tak wiec zawieszenie odpada , to na pewno nie to.

Myślałem ze może zawiasy z drzwi się poluzowały czy coś takiego ale nie jestem w stanie tego sprawdzić tzn przy otwartych drzwiach są nie wielki luzy ale były od dawna i nigdy nic nie trzaskało. Trzaski z czasem robią się coraz głośniejsze , za niedługo pewnie coś odpadnie a chciał bym tego uniknąć:eek:

 

Ręce mi opadają :626:

 

Spotkał się ktoś z czymś podobnym :638:

Jakieś pomysły :638:

Będę wdzięczny za każdy pomysł lub wskazówkę :-!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może gumy przy belce tylnej masz do wymiany?.Tak to wygląda.http://moto.allegro.pl/item648139918_tuleja_tylnej_belki_audi_a6_vw_passat_lemforder.html

Edytowane przez grześ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślałem na tym , jutro sprawdzę jak one wyglądaj , ale czy jest możliwe żeby to było słychać przy słupku i przy przednich drzwiach i tylko przy ruszaniu i to przez pierwsze 300 m ? a potem cisza :662:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale czy jest możliwe żeby to było słychać przy słupku i przy przednich drzwiach i tylko przy ruszaniu i to przez pierwsze 300 m ? a potem cisza

 

Mam to samo dokładnie. Będe demontował słupek, obstawiam wypracowany plastik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wypracowany plastik.

jaki plastik masz na myśli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moze masz wybite sworznie tez sie bedzie tuklo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moze masz wybite sworznie tez sie bedzie tuklo

 

jakie sworznie masz na myśli :??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to samo i znajomy też ma. Słyszę jakby przy ruszaniu i na zakrętach, jakby tapicera się ruszała. U kolesia to tak jakby jakaś kulka latała gdzieś pod deską rozdzielczą.

 

Nie przejmuję się tym, raz słychać a raz nie, śmieszne., Widać taka uroda passata;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopaki u mnie to jest bardziej metaliczne uderzenie , plastik tak głośno by uderzał

 

---------- Post added at 20:03 ---------- Previous post was at 20:02 ----------

 

w pierwszym momencie myślałem ze mam coś pod fotelem i uderza o szyny ale niestety to nie takie proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
myślałem na tym , jutro sprawdzę jak one wyglądaj , ale czy jest możliwe żeby to było słychać przy słupku i przy przednich drzwiach i tylko przy ruszaniu i to przez pierwsze 300 m ? a potem cisza

.Tak,te tuleje znajdują się po obu stronach prawie pod słupkiem,tylko pod spodem samochodu.W środku tej tulei jest guma w kształcie gwiazdy i jeśli jest bardzo zużyta to słychać przy ruszaniu lub hamowaniu metaliczne uderzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam ten problem z trzaskami - głównie przy ruszaniu i hamowaniu przy małych predkościach (moze nieco częściej/mocniej przy skręcaniu). Czasami przez 2 tygodnie nic nie usłyszę a czasami są częste.

 

Wszystko brzmi podobnie ale trzaski dobiegają raczej z przodu niż z tyłu - gdzie jest dokładnie połozona ta tuleja i za co ona odpowiada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i okazało się, że trzaski pochodzą z okolic tulei - dzięki za pomoc bo bez tej sugestii diagnostycy nie mogli niczego znalezc...

U mnie guma nie jest zuzyta - podobno wystarczy psiuknąć czymś smarującym silikonowym :) kurcze...a przez cały rok jeździłem z tymi trzaskami!

Plusik dla Grzesia za pomoc.

 

---------- Post added at 11:18 ---------- Previous post was at 11:05 ----------

 

Jednak bez plusika bo nie jestem autorem wątku i dlatego chhyba nie mogę.

Tak czy siak dzięki bo przez rok mi to trzeszczy i już mnie powoli wkurzało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie , ja już tez odnalazłem przyczynę tych stoków. Okazało się ze winny jest dolny zawias drzwi kierowcy. Odkryłem to otwierając drzwi podczas bardzo wolnej jazdy po nierównej drodze.Postanowiłem sprawdzić i ściągałem drzwi z zawiasów , najpierw bylem przekonany ze to górny zawias się wysypał bo miałem luzy (luzy ba drzwiach) Okazało się ze górny zawias jest dobry i był wcześniej wymieniany , natomiast dolny :eek: ma luz na sworzniu około 5-7 mm.

I dlatego przy domykaniu drzwi miały tendencje do opadania. Na razie tylko inaczej ustawiłem ten zawias (drzwi) I na chwile obecna mam cisze ale muszę kupić nowy zawias i wymienić.

 

---------- Post added at 09:21 ---------- Previous post was at 09:19 ----------

 

Jednak bez plusika bo nie jestem autorem wątku i dlatego chhyba nie mogę.

Zrobię to w Twoim imieniu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności