Skocz do zawartości
Gość kletka

airbag- jak wymienić

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kletka

W kupionym niedawno passaciku okazało się, że wywalona jest poducha. Co trzeba wymienić i jak, żeby wszystko było ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kletka, kupić poduchę i włożyć do kiery a później pobawić się fejsem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie wymieniasz.

Wyłączony zapłon, montujesz nową poduszkę i podpinasz ją, ale w sterowniku Airbag zapisany jest crash i trzeba go wykasować, tylko nie wiem, czy da się to zrobić VAGiem.

Wiem, że trzeba ingerować w eeprom samego sterownika po crashu, ale nie wiem, czy akurat w tym modelu wystarczy sam VAG. Raczej watpię w to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z czujnikami ???? Wiązkami przewodów itd. Po kraszu zwykle są w rozpadzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Słonik

Hmm a no wlasnie a jak jeszcze z napinaczami pasów? To tez chyba jest jakos podlaczone pod kompa??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jacekczewa

Stempel.... co masz na myśli z czujnikami po crashu czy wiesz jak działa wyzwalanie poduszek? Nie ma zadnych czujników z przodu pojazdu, jest modułu czujnika przymocowany pod deską rozdzielczą lub na tunelu tez mniej wiecej pod deską i to on powoduje wskutek przeciązeń ( opóznione G) wystrzał poduszki a nie jakieś czujniki w przednim pasie pojazdu. Nie ma tam zadnych styków bądz innych tp.to czysta elektronika.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kletka

Poducha jest wywalona bo mam VAGa i podłączałem, wylutowanna jest żaróweczka od airbegu, ampule od mocowania poduchy w kierownicy są poobmykane ( widać, że ktoś tam grzebał i to nieudacznie). Jest to mój pierwszy samochód z poduchą i dlatego jestem kompletnie zielony. Co ja mam kupić? Chyba sama poducha w kierownicy nie wystarczy? Co to jest sterownik wyzwalania poduchy ( on jest w kierownicy czy to osobne urządzenie?). Jak później podłączyć to wszystko i jak wykasować, zaprogramować żeby to działało ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno musisz kupić poduszkę jak nie dwie (są na allegro ), zamontować je i podpiąć auto pod VAGa no i wymienić kontrolkę lub ją naprawić a jak to zrobisz to pomyślimy dalej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kletka

A co z tym sterownikiem wyzwalania poduchy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności