Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Koło kierownicy powinno być ustawione na równo, mechanik ma specjalne urządzenie. Masz prawo na zwrócenie uwagi przecież za to płacisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany, takie pytanko odnośnie zbieżności kół tylnych. W maju wymieniałem caly zawias z przodu, po czym pojechałem na zbieżność. Facet na SKP ustawił po czym przyniósł wydruk. Z przodu wszystko ładnie pięknie. Z tylu zaś mam lewe koło 0^17', prawe 0^03', (tolerancja jest 0^03' - 0^13') gdy zapytałem czemu tego nie ustawili usłyszałem odpowiedź, ze zbieżność całkowita jest w normie 0^20'(tolerancja 0^06'-0^26') i oni by tego nie ruszali, gdyz mocowania sa zapieczone, a oni sie boją, że przy odkręcaniu mogą urwać którąś śrubę i bedzie większy kłopot. A różnica na poszczególnych kołach może wynikać z luzów na tulejach tylnej belki. Czy objawem ich dalszego zużycia może byc lekkie ściąganie auta wlasnie w lewą stronę? Opon nie drze narazie. W przednim zawieszeniu luzów brak (byłem ostatnio na przeglądzie w innej SKP).

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Poniżej zdjęcie wykresu z maja jak była ustawiana zbieżność.

DSC_0266.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie kąty tylnej belki powodują ściąganie auta w lewo, aczkolwiek nie powinno być to wyczuwalne podczas jazdy prawym pasem (pochylenie drogi na prawo i kąt znoszenia będą się równoważyć).

 

Ustawienie tylnej belki będzie polegało w Twoim przypadku na przesunięciu lewego mocowania belki do tyłu o 1,5mm lub prawego mocowania w przód o 1,5mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę od razu nad wymianą tuleji i zastanawiam się czy lepiej zastosować zwykłą metalowo-gumową czy poliuretanowe. Myślę nad takimi: poliuretany Olkusz. Kupował ktoś już od nich?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myślę od razu nad wymianą tuleji i zastanawiam się czy lepiej zastosować zwykłą metalowo-gumową czy poliuretanowe. Myślę nad takimi: poliuretany Olkusz. Kupował ktoś już od nich?

 

Może i nie miałem takich tulei na aucie ale bym raczej nie wstawił. Myślę że komfort przy tym bardzo ucierpi. Jak dla mnie takie tuleje nadają się do paska kombi z przeznaczeniem na przewóz gabarytów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i gabarytów nie wożę, ale już dodatkowe ok. 50kg w postaci butli z gazem już tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co polibusze w tylnej belce ? Tam nie ma dużych obciążeń, zwykłe tuleje lemfordera wytrzymają 300 tysięcy bez żadnego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

kupiłem passata i muszę wymienić opony bo strasznie wyją chińczyki. I tu pojawia się problem, ponieważ nie mogę odkręcić kół gdyż brakuje klucza do śrub zabezpieczających, co zrobić w takiej sytuacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dospawać zwykłą śrubę lub kawałek pręta zagietego do śruby zabezpieczającej i powinno puścić.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Andrzej, no właśnie tak rozważam co będzie lepsze. Ceny nowych tuleji to od ok.70-300zł/szt.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

A poliuretany po 120zł/szt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety nie mam spawarki, nie ma jakiegoś innego sposobu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz felgi stalowe i dobre dojście do śrub możesz spróbować ścisnąć kluczem do rur i odkręcać. Większy problem jest przy alusach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niestety są 16 alu

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

strasznie mnie irytuje to buczenie i nie mogę sobie poradzić z tematem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejdź na jakiś warsztat w pobliżu i myślę że drogo nie wezmą za odkęcenie tych śrub. Tylko zaopatrz się w zwykłe na zastępstwo lub w drugi komplet zabezpieczających.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy przy gwincie ustawia się tak samo geometrię jak przy serii czy są jakieś wytyczne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie powinno ustawiać się tak samo tylko nie wiem czy nie będziesz musiał, a właściwie to pasek czy nie będzie musiał wstać max do góry. Przy pozycji leżącej mogą zmienić się lekko kąty pochylenia koła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cały czas męczę się z tą śrubą, daje zdjęcie, może ktoś podpowie.

20141005_130347.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy lepszy wulkanizator ma różnego rodzaju końcówki i ci to odkręci. Ostatecznie możesz jechać do ASO i kupić taką końcówkę... lub pożyczyć na moment i samemu odkręcić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a podpowie może ktoś gdzie w łodzi można dobrze i porządnie ustawić geometrię, tak żeby być pewnym że wszystko jest ok??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie bardzo się tu odnajduje więc wpiszę się tutaj(ewentualnie przekierujcie mnie do odpowiedniego postu). Mam passata z napędem 4x4. Pytanie czy mogę mieć na osiach inne opony? Np. na przodzie gooodyear a na tyle michelin? Ma to wpływ na praće napędu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie możesz, chociaż zaleca się aby opony były jednakowe. Na prace systemu Torsen nie powinno mieć to większego wpływu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności