Skocz do zawartości
specu2

Woda na rolecie bagażnika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mam pytanie.W czasie kiedy na ostro leje deszcz czesto znajduje. Wode na środku rolety, Staram sie namierzyc preciek. Raz mi sie tez zdarzyla obeconsc wody po wizycie w myjni recznej. Ostatnio po ulewach rano znlazlem wode. Podsufitka czysta i nie mokra. jz sam nie wiem gdzie dostaje sie woda. Czy kos mial juz taki przypadek?? Nadmieniam, że uszczelki igła, brak ubytków a auto nie było po dzwonie np w klape bagaznika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie masz przypadkiem przeciagnietego kabla od anteny CB???? Ja mam i czasem wlasnie w tym miejscu poleci troszke wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woda również zbiera się pod szybą na klapie. przy otwieraniu potrafi dosyć mocno chlapać na roletę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak otwieram bagaznik a wczesniej padalo lub po myjni to juz sie przyzwyczailem ze woda sobie na rolete pokapie taki urok B6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz czy nie masz czasem nieszczelnosci w dodatkowym swietle stopu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki sprawdze to światło ale wątpię. Nie ma żadnych zacieków. Wogóle ta usterka to dla mnie magia. Próbuje namierzyc co i jak ale do tej pory nie znalazłem przecieku. Nie wiem czy nie sciagnę plastiku przy zawiasach klapy tylnej (kombi). zauważyłem tam mnustwo syfu i zobacze przy okazji czy moze tam coś nie cieknie. Wydaje mi się, że przeciek musi byc gdzieś od góry, że spływa na środek rolety!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak mialem u siebie. Przez mala szparke przy dodatkowym swietle stopu dostawala sie woda. Najgorzej bylo po deszczu, jak otwieralem klape (kombi) to woda ciekla po wewnetrznej krawedzi maski (po tym jasnym plastiku) prosto na rolete...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możesz kolego bliżej opisac w którym to dokładnie miejscu bede bardzo wdzieczny. Oczywiscie foto jeszcze milej widziane. Mam tez kombi i to o ten przypadek chodzi nawet widze ze rocznik mamy ten sam hehe moze to kolejna niedoskonalosc w VW ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz czy nie masz za słabo dokręconej anteny od radia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w B6-stkach nie ma anteny na dachu.chyba że ma się fabryczną navi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem panowie za dużo kombinujecie. Mam to samo, tylko że woda u mnie bierze się stąd że jak klapa jest mokra i otwieram bagażnik to skapuje na roletę. Nie jest to zawsze, ale kilkakrotnie się już tak zdarzyło. Za pierwszym razem też się zastanawiałem skąd ta woda. Niestety nieprzemyślana konstrukcja klapy bagażnika i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A moim zdaniem panowie za dużo kombinujecie. Mam to samo, tylko że woda u mnie bierze się stąd że jak klapa jest mokra i otwieram bagażnik to skapuje na roletę. Nie jest to zawsze, ale kilkakrotnie się już tak zdarzyło. Za pierwszym razem też się zastanawiałem skąd ta woda. Niestety nieprzemyślana konstrukcja klapy bagażnika i tyle.

 

Dokładnie tak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze u mnie ja klaby nie odtwieram i patrzac od wewnatrz mam wode na rolecie. Nie jest tego duzo ale jest. Jak probowalem namierzyc skad skuapuje (bo hehe raczej na pewno z gory) to podsyfitka cala sucha. A antene mam na dachu bo mam fabruczna navi. taka płetwa ale na uszczelce i sprawdzalem ze dobrze zamocowana. ZAGADKA mosci Panowie ZAGADKA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W takim razie to nie swiatlo. U mnie sciekalo dopiero po otwarciu klapy. Mialem lekko wgieta krawedz blachy nad swiatlem i tamtedy w czasie deszczu powolutku dostawala sie woda a przy otwieraniu sciekala po prawej wewnetrznej krawedzi klapy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz jeszcze gwarancje, jedz niech szukaja:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej niech cala klape wymienia bo jak zaczna szukac to napewno cos innego tez znajda! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ciekło w rynience pod gumową osłoną przez którą idą przewody do tylnej klapy .Czerwony silikon załatwił sprawę.Ale podchodziłem trzy razy.Dopiero od środka dało się podejść tj.odchyliłem podsufitkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za Rady "mimoc" musze te oslony zdjac to nie zadna tragedia umyc pod nimi (jest duzo syfu) i zabezpieczyc sylikonem do serwisu z ty jechal nie bede bo oni to pol auta rozbiora a i tak nie znajada, pozniej jeszcze zaroponuja wymiane calej klapy to juz wogole przszly nabywca bedzie mowil paaanie ale to dzwon w tyl mialo :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bo bedziesz mial wpisane w ksiazce gwarancyjnej wymiana i klapy itd,a to troche inna bajka:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie znalazłem miejsce skad nacieka woda na rolete. Leci z okolic swiatelka oswietlajacego bagażnik. Są wiec dwie ocje, albo cieknie poprzez antene na dachu (kombi z GPS fabryka wiec "płetwa" na dachu),albo nacieka w miejscu łaczenia klapy tylnej z nadwoziem. Najprawdopodobniej poprzez szczeline i uszczelke kryjaca przewody. Wiecie ta czarna szeroka. Jakieś pomysły?? Zastanawiam sie czy by nie podjechac do kolego z serwisu blacharsko lakierniczego Fiata (moj kolega wiec o dokladnosc sie nie boje). Bo jak pojade do serwisu to wypruja wszstkie uszczelki i skasuja mnie ze 2 tysie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności