Skocz do zawartości
lukasz

Rozmiar felg w b4 - opony zimowe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam vw passata b4 1,8 90 KM kombi 95' z ABS-em i przymierzam się do zakupu opon zimowych wraz z felgami. Zamierzam kupic felgi 14" ale słyszałem że do przodu nie wejdą 14". Czy to prawda?

A i jakie opony zimowe polecacie/odradzacie (rozmiar, marka, itp.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale słyszałem że do przodu nie wejdą 14".

A na tył wejdą? Twój passat będzie jeździł na 14 jak i na 15. Odkop posty z tamtego roku odnośnie rozmiarów bo było tego w ciul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sirus25
Witam posiadam vw passata b4 1,8 90 KM kombi 95' z ABS-em i przymierzam się do zakupu opon zimowych wraz z felgami. Zamierzam kupic felgi 14" ale słyszałem że do przodu nie wejdą 14". Czy to prawda?

A i jakie opony zimowe polecacie/odradzacie (rozmiar, marka, itp.)

 

Nie rozumiem dlaczego 14 miałyby nie wejść?

W tej chwili mam opony letnie właśnie na kołach 14

Pozdrawiam Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukasz, jakbyś napisał 17" lub 18" to może i by nie weszły ale 14 " :rotfl:

 

 

EDIT: a na jakich teraz jeździsz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szerszeniak

np do VR6 nie wejdą 14" co w tym dziwnego poproztu zaciski hamulcowe sie nie zmieszczą ale w 1,8 nie bedzie problemu z 14"

opony chyba takie same jak w B3 185/65/14"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezdze na 15" a slyszalem ze przy 14" cos przeszkadza.

 

Jaki rozmiar opon na zime polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukasz, a co Ci moż przeszkadzac? No chyba że felunek ma inne ET ale to i tak musi miećdużo mniejsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sirus25 masz ABS i z przodu hamulce tarczowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hamulce tarczowe

Nie ma innych jak tarcze z przodu :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sirus25
hamulce tarczowe

Nie ma innych jak tarcze z przodu :rotfl:

 

... i wszystkie B4 posiadają ABS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i wszystkie B4 posiadają ABS

Oj nie, w pierwszych miesiącach produkcji nie miały ABS i poduszek i wiele części wyposażenie wewnętrznego z B3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sirus25

He he - no to mnie kuczlaw zaskoczyłeś :-) Ciekawe czy jest ktos na forum, kto ma taką B4 bez Abs-u i poduszek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sirus25, mój kumpel ma :rotfl: części tapicerki z B3, kiera itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sirus25

Zrobilo się troche offtopicznie - ale kuczlaw - jeśli miałbyś jakis link do takiej B4 - chetnie obejrzałbym kilka fotek wnętrza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość GTS
Witam posiadam vw passata b4 1,8 90 KM kombi 95' z ABS-em i przymierzam się do zakupu opon zimowych wraz z felgami. Zamierzam kupic felgi 14" ale słyszałem że do przodu nie wejdą 14". Czy to prawda?

A i jakie opony zimowe polecacie/odradzacie (rozmiar, marka, itp.)

felgi 14 wejdą bez problemu.

od lat kupuję bieżnikowane opony z grubym traktorem Markgum 185/65 r 14

wystarczają mi na dwa sezony zimowe

nie zawiodły mnie jeszcze i zaspy mi nie straszne

na zlocie zimowym w górach możemy zrobić konkurs na przeciąganie :D

pozdrawiam

GTS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pszemek

A ja jeżdże na dębicach frigo - dobre oponki ale lepsze są Barumy Polaris 2(lepiej hamują na wodzie - ale za to na śniegu troszke gorzej idą)).A na tyle latają bieżnikowane Markgumy.Trochę głośnawe ale da się przeżyć.Rozmiar oczywiście 186/65 r14.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. czy ktos moze probowal zalozyc kiedys do paska opony o profilu 80 ??? konkretnie chodzi mi o rozmiar 175/80/14... Chcialbym go podniesc ale nie wiem czy w ten rozmiar nie bedzie obcieral??? czy maksymalnie mozna zalozyc tu 175/70/14???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie wiem czy wiesz co czynisz.

Jeśli dobrze przeliczysz to różnica w rozmiarze wyniesie ok 6 do 8 cm (do standardu) w średnicy kola co daje Ci dużą różnice w przekłamywaniu licznika. Dodatkowo rozmiar 175 do passata to zdecydowanie za malo, przynajmniej w mojej opinii, mam rozmiar 175 w esscorcie który jest dużo mniejszy i duzo mniej wazy i na zimowki dla niego to w sam raz a dla passata wydaje mi się że jest to zdecydowanie za malo ale to kwestia gustu. A sama wysokość 80 to już w ogóle pomyłka przy tak cienkiej oponie i tak dużej wysokości na zakrętach będzie Ci bardzo trudno opanować samochód a nawet przy małych prędkościach a samo ciśnienie w oponach będziesz musiał sprawdzać bardzo często bo mała różnica będzie dużo bardziej odczuwalna.

Jeśli chcesz podnieść samochód to lepiej pokombinuj z zawieszeniem, nie wiem wstaw sobie dłuższe sprężyny.

A co do tego czy Ci wejdą i nie będą przeszkadzać to najlepiej sprawdź sam dlatego że mimo wszystko każdy samochód mimo tego samego rocznika i modelu może mieć bardziej lub mniej zużyte zawieszenie, ktoś może mieć włożony dodatkowy błotnik plastikowy i u każdego jest inaczej. Proponuje Ci sprawdzić to tak że obciąż samochód przynajmniej 4 osobami ustaw koła skrajnie w lewo i skajnie w prawo i dolicz sobie do wysokości koła ok 4 cm jeśli wszędzie się to zmieści i będziesz miał jeszcze troche luzu to znaczy że wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego Tomaszu dzieki za wyczerpujaca odpowiedz, na pewno wezme ja pod uwage. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 185/65/15 i bez problemowo lata terenowo wyglada ale tez miekko sie jezdzi nie narzekam takze smialo mozesz kłasc 15'-tki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności