Skocz do zawartości
Gość mak34

passat 1.8t bez sekwencji....

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mak34

Witam..mam pytanie ...posiadam 1.8T 150km i nie mam w nim sekwencji.Osiągi są jakie są,na benzynce jest znacznie lepiej.Ale czy można jeździć na takiej instalacji i czy silnik nie dostaje po d...ie? no i drugie pytanie..czy normą jest ze po 5tyś po wymianie oleju zaczyna palić go i to w niemałych ilościach.... Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz gaz czy nie?Bo wnioskuję że alb nie masz albo masz tylko nie seq.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam..mam pytanie ...posiadam 1.8T 150km i nie mam w nim sekwencji.Osiągi są jakie są,na benzynce jest znacznie lepiej.Ale czy można jeździć na takiej instalacji i czy silnik nie dostaje po d...ie? no i drugie pytanie..czy normą jest ze po 5tyś po wymianie oleju zaczyna palić go i to w niemałych ilościach.... Pozdrawiam.

brak sekwencji = spadek mocy o jakies 40-50%

bierze olej = remont silnika pierscienie tłoki cylindry gumki zaworów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mak34

dzięki bardzo....jestem w pełni poinformowany...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Ja miałem kiedyś w swoim Pasku 1,8 20v instalacje gazową "nie sekwencje" i były z nią tylko problemy.Odradzam montaż takich wynalazków,Miało być taniej a wyszło kilkatrotnie drożej.Pomimo aluminiowego kolektora z powodu długiego kanału dolotowego od przepustnicy do kolektora instalacja to nie sprawdzała się .Auto często "strzelało" szczególnie przy dużej wilgotności powietrza.Powiem tylko ,że przyczyną takich wystrzałów niejednokrotnie było wypięcie kolektora ssącego na połączeniach gumowych,uszkodzenie przepływomierza (pomimo zabezpieczeń przed i za nim),rozwalenie jakiegoś elementu plastikowego przy kolektorze, który dostał się i wtopił w gniazdach zaworów i nie obeszło się szlifowaniem głowicy.Generalnie odradzam -to samobójstwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gutzio

kolego "mgboczna" zastanow sie dlaczego Ci strzelala przy duzej wilgotnosci... i nie gadaj glupot, reszty nie bede komentowal.. :>

 

Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie chcesz wkładać większej kasy na modernizację (sam przód ok 1200 części) to proponuję montaż Blosa - koszt ok 300 , a efekt będzie bardzo dobry w stosunku do nakladów, a i ze strzelaniem nie ma problemu ,a jak już strzeli to raczej spadnie guma z dolotu niż co innego się stanie.

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności