Skocz do zawartości
katazipen

Brak sygnału dzwiękowego i pali sie kontrolka poduszek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Czy miał ktoś taką przypadłość że po rozkręceniu kolumny(przestawiłem koło kierownicy o kilka cm w lewo względem kół, zmieniłem to ponieważ po regeneracji kierownicy pseudo fachowcy ustawili żle kierownicę) i po obróceniu kilka krotnie w prawo kierownicą około 6 obrotów zaświeciła się kontrolka od Poduszek powietrznych i mam brak sygnału dzwiękowego! Po tych 6 obrotach tak jakby koło kierownicy zatrzymało się i dalej był opór więc cofnąłem o te 6 obrotów i włożyłem drążek do przekładni kierowniczej !

Miał ktoś kiedyś taką przypadłość?

 

A tak wogóle to jak się rozkręca kierownicę i wyciąga poduszkę żeby zobaczyć czy coś się nie uszkodziło w środku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zagajnik

Sześć obrotów koła kierownicy w jedną stronę? To raczej niemożliwe, moim zdaniem powinno być max 3 i pół. A przed zdjęciem koła kierownicy odłącza się taśmę od poduszki(która jest pod kierownicą), ty tego nie zrobiłeś i pewnie ją urwałeś - to tłumaczyło by świecenie się kontrolki poduszek. Poza tym pewnie uszkodziłeś styki od klaksonu....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi jak się dostać do tej taśmy i do tych styków ! Może zlutuję i będzie ok!

Ale jak poczułem opór przy przekręcaniu to nie naciskałem mocn więc jest szansa że tylko styki popsułem! Ale jest możliwe 6 mówię Ci Odkręciłem drążek od przekładni i napewno było z 5 obrotów!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tylu kierownicy sa dwie dziurki i na tym trzyma sie airbag tylko nie powiem ci jaki klucz jest przykrecone bo niewiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale jest możliwe 6 mówię Ci Odkręciłem drążek od przekładni i napewno było z 5 obrotów!

Dobra, tylko napisz jeszcze raz powolutku co i jak. 6 obrotów kola kierownicy czy 6 obrotów końcówki drążka?

A kierownicy mniemam ze nie ściągałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekręcasz kierownicę o 90 stopni władasz śrubokręt w otwór znajdujący się z tyłu i w tym momencie musisz trochę pokombinować a by wypiąć poduchę z zatrzasku, jak już się z nim uporasz to przekręcasz kierownice o 180 stopni i powtarzasz operację. Jak już masz odłączoną poduszkę to musisz odkręcić kierownicę, która jest przykręcona śrubą na klucz SPLINE M12. Po zdjęciu kierownicy masz taśmę o której była mowa w powyższych postów, a dokładnie to jest ten czarny okrągły plastik który siedzi pod kierownicą. Wątpię aby udało się tam coś lutownicą zdziałać.

 

---------- Post added at 23:28 ---------- Previous post was at 23:17 ----------

 

Dobra, tylko napisz jeszcze raz powolutku co i jak. 6 obrotów kola kierownicy czy 6 obrotów końcówki drążka?

A kierownicy mniemam ze nie ściągałeś?

Ja to zrozumiałem że kolega miał wyciąganą maglownicę i właśnie aby ją dało się wyciągnąć to trzeba rozłączyć drążek ten nad pedałami i tu pewnie "pseudo fachowcy" przestawili kierownicę względem kół.

katazipen pewnie chciał ustawić kierownicę równo i rozłączył ten drążek i przy okazji zrobił te 6 obrotów kierownicą

 

---------- Post added at 23:28 ---------- Previous post was at 23:28 ----------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to zrobiłem i o to mi chodziło!

Dzięki !

A może ktoś takiego ma do sprzedania?Tj tą taśmę?

 

Podpowiedzcie mi jakie tam są śrubki do odkręcenia za cholerę nie mogę nic tam dopasować próbowałem torx 10 , 15 , 20 , 25 krzyżak płaski imbusy i nic mi tam nie pasuje jakie tam są wkręty ? Odkręcał ktoś może kiedyś kierownicę?

Edytowane przez katazipen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już naprawione zlutowałem taśmę zamontowałem i działa wszystko! Dla wiadomości nie ma z tyłu śrub od poduszki są zatrzaski trzeba podważyć srubokrętem i sama wychodzi!

Dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w zadnym vw o ile pamietam nie ma srubek do poduszki tylko sa zaczepy czeba sie czasami pomeczyc ale wkoncu sie trafi i poduszka sama odskakuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Golf 3, Passat B4 maja odkrecana poduszke na tzw. imbus (szesciokatny srubokret ;) ) To tak do wiadomości Bamss...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności