Skocz do zawartości
matej626

jaki oryginalny numer przepływomierza??

Rekomendowane odpowiedzi

po odłączeniu przepływki okazało sie ze auto nie kopci srednie spalanie mocno spadło:) wiec napewno przepływka była przyczyną kopcenia i mułowatości:mad: a więc zabieram sie do niej zeby sprawdzic numer i taka zamówić a okazuje sie ze mam wsadzony jakiś ,, no name,, o oznaczeniu PF 002 216..:(:mad:prosze o pomoc bo nie znalazłem tego w wyszukiwarce a szukam juz 2 dzień moze wiecie jakie powinny byc numery przepływki do 1.9 TDI 81kw 99r silnik AFN.. najlepiej numer boscha albo pierburga taki zamierzam kupić.. bardzo prosze o pomoc... wrazie jakich kolwiek pytań piszcie. pozdrawiam :);):D

Edytowane przez matej626

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiepsko szukasz mi to zajeło 2 minuty http://www.allegro.pl/item650937536_vw_passat_b5_1_9_tdi_110km_przeplywomierz_96_00.html

 

http://www.przeplywomierz.pl/sklep,2474,,,03,,pl-pln,525039,0.html

 

wystarczy spisać numer i do sklepu

Edytowane przez Ziewal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie znalazłeś 2 przepływki o róznych numerach a ja znalazłem chyba dodatkowe 3 tez inne numery a po tym co jest na zamienniku nic nie pasuje :( dlatego pisze bo moze ktos zna numer który jest oryginalny do tego silnika??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no właśnie znalazłeś 2 przepływki o róznych numerach a ja znalazłem chyba dodatkowe 3 tez inne numery a po tym co jest na zamienniku nic nie pasuje dlatego pisze bo moze ktos zna numer który jest oryginalny do tego silnika??

A są 3, w zależności od numeru nadwozia.

799856d5236abb4em.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no Gural i to juz konkretniejsza odpowiedz ta tabelka napewno wszystkim sie przyda...tylko numer nadwozia >>3B-ZYX06554* jak to dopasować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylko numer nadwozia >>3B-ZYX06554* jak to dopasować ?

WVWZZZ3BZWE118000.

Te czerwone znaki maja wszyscy w numerze VIN (i nie maja znaczenia) a czarne trzeba podpasywać pod swój konkretny numer VIN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
WVWZZZ3BZWE118000.

Te czerwone znaki maja wszyscy w numerze VIN (i nie maja znaczenia) a czarne trzeba podpasywać pod swój konkretny numer VIN.

no to jest mój 3BYX065545 czy ten wykaz jest napewno do 110 km??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest tam wyszczególniony silnik AFN.

A jak masz przed numerem znak >> to znaczy do podanego numeru nadwozia, a jak za numerem jest znak >> to znaczy od danego numeru nadwozia wzwyż. Czyli Ciebie interesują te dwa dolne numery.

Dane pochodzą z katalogu ETKA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jedna sprawa sie wyjaśniła... tylko ciekawi mnie jeszcze rzecz dlaczego podane sa 2 takie same numery czy one sie czymś rózna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy one sie czymś rózna?

Przede wszystkim cena, pierwszy kosztuje 1150 PLN w ASO, a ten z końcówką X 557 PLN tez w ASO. A czym poza tym, to nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to faktycznie zasadnicza róznica... jaka jest twoja opinia czy kupić http://www.allegro.pl/item641035736_przeplywomierz_bosch_audi_vw_seat_2_5_1_9_tdi.html czy moze sam wkład pierburga http://www.allegro.pl/item658714451_przeplywomierz_wklad_tdi_audi_seat_vw_pierburg.html ??? własciwie jedno co zauważyłem to ten pierburga ma inna koncówke niz bosch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Kolego, kupuj tylko oryginał boscha; ja miesiąc temu kupiłem podróbę i na drugi dzień goniłem po oryginał bo na tamtym strasznie dymił, założyłem boscha i wszystko super od tamtej pory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego, kupuj tylko oryginał boscha; ja miesiąc temu kupiłem podróbę i na drugi dzień goniłem po oryginał bo na tamtym strasznie dymił, założyłem boscha i wszystko super od tamtej pory.

 

bosch i pierburg to jedno i to samo oba przepływomierze to oryginały tak że nie ma znaczenia jaki kupisz inaczej jest z podróbkami takich nigdy sie nie kupuje jeżeli chodzi o przepływke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki wszystkim za wyjaśnienie i porade.. teraz do sklepu kupić, załozyć do autka i dalej cieszyc sie z jazdy. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dopiero teraz zamówiłem przepływke niedlugo powinna byc.. :) a dlatego tak pozno ze po drodze wyskoczyło mi pare innych rzeczy... teraz jak jechałem to nieraz brakowało mocy pod noga obroty rosły a nie bardzo chciał przyspieszać a dymił momentami strasznie.. pozdrawiam i jak załoze napissze co i jak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roznica pomiedzy tymi dwoma jest nastepujaca --- na koncu literka X od "eXchange" czyli wymiana.oddajesz swoja stara to placisz mniej.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepływka zmieniona.....= odczuwalny wzrost mocy, brak dławienia sie no i brak kopcenia ( oczywiscie jezeli wcisniemy gaz do dechy to kazdy diesel wypluje normalka) srednie spalanie zmieniło sie nieznacznie.... pozostaje dalej cieszyc sie jazdą pozdrawiam i dzieki wszystkim za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a do AVF-a jakieś numerki sie znajda?:)bo mam jakąś podróbkę włożoną i nie mam pojęcia jaki powinien być numer na oryginale...byłbym bardzo wdzięczny.z góry dzięki:)pozdrawiam

a to moj numer VIN: WVWZZZ3BZ1E083016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, a do AVF-a jakieś numerki sie znajda?

Oczywiście że się znajdą.

071906461A lub 071906461AX różnią się tylko ceną, no i literką w numerze :D ten AX jest tańszy bo trzeba oddać swój na wymianę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego GURAL wielkie dzieki:D i jeszcze jedno pytanko mam:) czy wymienia się całą przepływkę w całości, czy idzie kupić sam wkład, czyli płytkę ze złączem? moja jest albo uwalona albo nie wiadomo z jakiego samochodu, bo bylem dzisiaj na diagnostyce i wyskoczył błąd chyba 16485? dokładnie nie pamiętam, ale na pewno miernik masy przepływu powietrza G70. gościu sprawdził parametry i na wolnych obrotach dawka powietrza wynosiła około 1200 mg/h.mechanik mówi, że to wartość bardzo zawyżona i powinno być około 800 mg/h. czy ktoś się orientuje w tych wartościach?

jeśli znacie jakieś pewne sklepy z przyzwoitymi cenami przepływek boscha to prosiłbym o jakieś linki:)dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności