Skocz do zawartości
joandaw

Wydostające się opary,nierówna praca silnika.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie na temat rurki (gumowej w kształcie fajki) jest założona na obudowę klawiatury i połączona z gaźnikiem.Wydostają się z niej opary (para czy dym biały coś takiego)jak rurkę mam podłączoną do gaźnika to po jakimś dłuższym czasie zbiera się chyba woda w górnej części gaźnika i motor chodzi nierówno.Teraz mam odłączoną rurkę z gaźnika i jest w porządku.Przez zimę zbiera się w niej coś w rodzaju mazi w piance żółtawy kolor. Co można z tym zrobić :confused: i jaki jest tego powód:confused: Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powodem zbierania tego świństwa jest jazda na krótkich odcinkach. Silnik nie nagrzewa się dostatecznie i woda nie jest w stanie odparować cała, a dzięki temu wytrąca się z oleju parafina, czyli ta żółta maż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o jest odpowietrzenie skrzyni korbowej i pokrywy zaworów, ma być szczelnie połączone z dolotem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam odłączone może coś się stać.Czy to skręcić razem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu jeździłem kilka miesięcy z odłączoną odma właśnie w takim Passacie, tylko ze silnik miałem 1,6. wlot do filtra szczelnie zatkany żeby nie zasysał jakichś świństw z powietrza, a na końcu odmy butelka, i nic się nie stało.

A powodem tego były dość znaczne ilości oleju przedostające się do filtra powietrza, po wymianie głowicy olej przestał lecieć przez odmę i podłączyłem wszystko tak jak było pierwotnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności