Skocz do zawartości
Platek

Rzężenie pod maską w okolicach rozrządu

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy mam taki problem: w pasku z silnikiem 1,9 TDI 116KM po odpaleniu słychać straszne rzężenie pod maską, jakby metal szlifował metal. Przysłuchiwałem się bliżej ale nie mogę dokładnie zlokalizować źródła tego dźwięku. wydaje mi się że to coś z rozrządem. jak zdjąłem osłonę to wydawało mi się że to coś przy kole wałka rozrządu, ale nie jestem pewien. Ma ktoś jakieś koncepcje co to może być i jak to zlikwidować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napinacz. Wymienic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slabo... do wymiany paska jeszcze 30tys. a tu trzeba bedzie i tak wszystko rozbierać. Bo chyba raczej nie wymieni sie bez odejmowania przodu. Dojade chociaż do mechanika zanim mi napinacz dołem wypadnie?;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a tu trzeba bedzie i tak wszystko rozbierać. Bo chyba raczej nie wymieni sie bez odejmowania przodu.

 

Nie będzie. Poczytaj na forum jest opisanej jak to się wymienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mnie podkusiło żeby sie bliżej przyjrzeć temu rzężeniu. Po zdjęciu spodniej osłony silnika wszystko sie wyjaśniło... to żaden napinacz tylko sprzęgło elektromagnetyczne od klimy sie rozpadło. odkręciła sie ta ruchoma tarcza ale nie wypadła i sie tak tłukła i darła. wyjąłem ja i wszystko jest ok, no poza tym ze nie mam klimy:( o ile sie nie myle to tego juz nie da rady wymienić bez wywalania przodu:/ ale chyba sie pomęcze przez upały i wymienie z rozrządem... nestety dopiero za jakieś 30tys.km

 

A jeszcze mam takie pytanie, bo mi chyba coś w pompie wspomagania szumi... to normalne? poziom płynu jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzezarke masz DENSO. Sprzegielko 8D0 260 811

Tak z ETKI wyszlo.

 

---------- Post added at 15:41 ---------- Previous post was at 15:36 ----------

 

cenowo http://sklep.gajos.com.pl/sklep.php[url=http://sklep.gajos.com.pl/sklep.php][/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tej wyjętej tarczy jest naklejka z numerem części: 8D0 260 805 B firmy DENSO

To bedzie numer całego sprzęgła? czy tylko tej tarczy?

Sprzęgło wygląda inaczej niż na tym schemacie:

 

http://img135.imageshack.us/i/kkkkyv2.jpg/

 

to jest nowszy model chyba.

A czy można na podstawie tego numeru określić numer sprężarki bo nie moge sie do niego dostać, jest chyba od góry.

Edytowane przez Platek
poprawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś z mazowieckiego. Ja naprawiałem sprzęgło w Climateam na Staniewickiej w Warszawie (tarcza 140, koło pasowe 100, elektromagnes był ok). W porównaniu ze sprzęgłem w ASO (800zł) wyszło dużo taniej, a działa tak samo (dają rok gwarancji).

Moja tarcza też wyglądała inaczej niż na schemacie, ale chłopaki tam mają szeroki zakres części i coś dobiorą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wawy mam deko daleko. a nie wiem czy nie bede musiał wymienić całej sprężary bo sie wielowypust na wałku troche zjechał, a to chyba jest wałek sprężary i wymiana samego sprzęgła nie zlikwiduje tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie rozumie poprzedniego posta:632:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skombinowałem sobie ETKE i mi wyszło że te sprzęgła wycofano w 2001 i zeby uzyć zastępczo 8D0 260 805 J.

Mechanik mi załatwił za grosze używaną sprężarke i wymienił tylko tą tacze bo okazało sie ze na wałku woielowypust jest ok. Niestety mechanik troche robote spaprał, ustawił tarcze za daleko i nie lapał jej elektromagnes. (wciskał kit ze nie ma środka chłodniczego i dlatego nie dzisła). Złapałem nerwa i sam na kanale poprawiłem. działa lux:)

Trzeba zmierzyć luz i ustawić nie więcej niż 1mm, ja ustawiłem 0.7mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności