Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mam spory wyciek oleju pod tym urządzeniem - to chyba odpowietrznik - do czego służy i czy możliwy jest wyciek oleju spod jego uszczelki.

Zdj?cie002.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli dobrze widzę, to odma. Tutaj akurat dobrze nie widziałem ale u mnie ten króciec jest przykręcany i pod nim jest oring - może być już zużyty i będzie trzeba go wtedy wymienić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam spory wyciek oleju pod tym urządzeniem

Spod odpowietrznika czy spod tego węża podpiętego do odpowietrznika?

Pod wężem Masz o ring (jak na fotce) z nr 2.

88e1e11080d24f03m.png

A pod odpowietrznikiem uszczelka i o ring. Jak już odkręcisz ten odpowietrznik to dobrze go pooglądaj czy nie jest nigdzie pęknięty albo zniekształcony, jeśli jest cały wymień tylko uszczelnienia i dalej będzie :ok:, a jeśli ma jakieś ślady zniszczenia to niestety musisz go wymienić. O-ring i uszczelka pomiędzy blok a odpowietrznik na fotce poniżej (nr 22 i 23).

35318f55104c4dfam.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy po odkręceniu tej odmy od bloku silnika wyleje się jakiś olej lub coś? Bo mam dziś zamiar zrobić koło niej a wolałbym sie przygotować na wylew oleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic Ci się nie wyleje ,rozbieraj śmiało, wymyj węże- to ma być drożne aby silnik zasysał opary oleju i wyrównywał ciśnienie w skrzynce korbowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę straszyć, ale jak wcześniej tego wycieku nie było to silnik zaczyna coraz bardziej dmuchać w skrzynie korbową. Co może oznaczać zużyte pierścienie, albo uszczelniacze zaworów. Czy po odkręceniu korka wlewu oleju bardzo chlapie olejem?

Jeśli mocno dmucha, to wymiana na nowy oring nic nie da, dalej będzie ciekło. Ale póki co wymień ten oring, bądźmy dobrej myśli i miejmy nadzieję, że przestanie ciec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności