Skocz do zawartości
rafal102

Problem z PZU. Zmiana ubezpieczyciela, PZU domaga się kasy

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzedający nie może wypowiedzieć umowy OC - sprzedający zgłasza tylko sprzedaż pojazdu i zgodnie z ustawą obowiązek wypowiedzenia ciąży tylko na nabywcy.

Tu może nie masz racji kolego miałem taki przypadek przy kupowaniu Gimbusa.

Różnica jest taka że był zarejestrowany na firmę. Nie wiem nie znam się zarobiony jestem :rotfl: ale tak właśnie było w moim przypadku.

Pozdrawiam Serdecznie Miłosz :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie wiem jak to jest z tą rekalkulacją składki. Jak kupowałem B4 miałem do opłacenia II ratę ok 250 zł w Warcie. Pani mi powiedziała że mogę normalnie opłacić te 250 zł z max zniżkami poprzedniego właściciela i śmiagać dalej, tak też zrobiłem, mogłem też bezpośrednio przepisać na mnie ubezpieczenie ale qwtedy po policzeniu dało kwotę 800 zł chyba za tą ratę :D więc ja już sam nie wiem jak to jest..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Darek, nie życzę nikomu wielokrotnego ubezpieczenia. Proponuję nie próbować takich manewrów bo może się okazać zupełnie inaczej z tą "solidarnością" i też co nie co o tym wiem

Oczywiście również odradzam wielokrotne ubezpieczenie bo to i kasy na to szkoda i nerwów troche zjeść poźniej można:)

Jako do eksperta mam pytanie: w kwietnu sprzedałem furę ale zapomniałem zgłosić sprzedaż do ubezpieczyciela. Minęło już ponad 30 dni i co mnie czeka?

PS. Sorry, że wchodzę w temat.

Nic złego:)... jeśli zgłosiłeś już sprzedaż w Wydziale Komunikacji podskocz do swojego ubezpieczyciela, lub nawet wyślij mailem scan umowy jeśli jest taka możliwość i po sprawie. Umowa zostanie przepisana na nabywcę z datą sprzedazy. Generalnie zawsze lepiej jest to zrobić zaraz po sprzedaży gdyż różne rzeczy mogą się dziać już z nie naszym autkiem, jednak ciągle na nas zarejestrowanym i na nas ubezpieczonym.

 

Tu może nie masz racji kolego miałem taki przypadek przy kupowaniu Gimbusa.

Różnica jest taka że był zarejestrowany na firmę. Nie wiem nie znam się zarobiony jestem ale tak właśnie było w moim przypadku.

Pozdrawiam Serdecznie Miłosz

eee nie ma takiej możliwości żeby zbywca wypowiedział umowę.. byłoby to niezgodne z ustawą a dokładnie art.31 ustawy z dnia 22 maj 2003 o Ubezpieczeniach Obowiązkowych(...) może razem z FV podpisywałes wypowiedzenie, które zabrał zbywca... lub może coś zakombinowal i po prostu podpisał wypowiedzenie za Ciebie bo i z takimi kwiatkami miałem już nie raz do czynienia

Chyba, że właścicielem była np firma, która mogła pośredniczyć w sprzedazy pojazdów mogła wtedy zawrzeć ubezpieczenie krótkoterminowe, którego nabywca nie musi wypowiadać.

 

No właśnie nie wiem jak to jest z tą rekalkulacją składki.

Tego nie wie nikt;)... W każdym TU jest inna zasada... generalnie są dwie możliwości. Jedna to taka kiedy polisa jest po prostu przepisywana na nabywcę bez rekalkulacji składki (opłaca się tak robić jeśli nabywca ma mniejsze zniżki i wychodzi mu większa składka), i druga zasada to rekalkulacja (opłacalna w przypadku kiedy składka nabywcy jest niższa niż zbywcy - wtedy np może on zapłacić mniejszą II ratę, lub uzyskać zwrot pieniędzy z polisy zbywcy). Jednak tak jak mówię... w tym przypadku każde TU podchodzi do sprawy inaczej i czasami wprowadza milion zmiennych w podanych wyżej przykładach:)

 

Pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
eee nie ma takiej możliwości żeby zbywca wypowiedział umowę.. byłoby to niezgodne z ustawą a dokładnie art.31 ustawy z dnia 22 maj 2003 o Ubezpieczeniach Obowiązkowych(...) może razem z FV podpisywałes wypowiedzenie, które zabrał zbywca... lub może coś zakombinowal i po prostu podpisał wypowiedzenie za Ciebie bo i z takimi kwiatkami miałem już nie raz do czynienia

Chyba, że właścicielem była np firma, która mogła pośredniczyć w sprzedazy pojazdów mogła wtedy zawrzeć ubezpieczenie krótkoterminowe, którego nabywca nie musi wypowiadać.

 

Ja byłem nabywcą podpisywałem kwitek , że będe śmigał tylko 30 dni na ich ubezpieczeniu. Przy zawieraniu nowej umowy nie musiałem wypowiadać poprzedniej!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja byłem nabywcą podpisywałem kwitek , że będe śmigał tylko 30 dni na ich ubezpieczeniu.(...)

 

Czyli podpisales wypowiedzenie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość abs

Nowy nabywca może zmienić towarzystwo ubezpieczeniowe ma do tego prawo natomiast przepisy mówią, że wypowiedzenie aby było skuteczne musi wpłynąć do ubezpieczyciela w ciągu 30 dni od daty zakupu liczy się data wpływu dokumentu reguluje to art. 61 kc.Wszelkie prawa i obowiązki nowonabywcy reguluje art.31 Ustawy o Ubezpieczeniach Obowiązkowych.

Jeśli ostateczny termin na złożenie wypowiedzenia przypada w niedzielę to można złożyć następnego dnia w poniedziałek.Sobota nie jest dniem wolnym od pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności