Skocz do zawartości
milus09

licznik nic nie pokazuje

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Może zacznę od tego, że od września remontuję swojego paska (1992, 1,9 TD kombi) i wyciągnąłem całą instalację elektryczną, teraz zacząłem to wszystko składać, upchnąłem z powrotem kable, wrzuciłem silnik tam gdzie jego miejsce (jeszcze nie odpalony, ale kręci), tyle, że na liczniku działa tylko zegarek a, na zapłonie nie zapala się żadna kontrolka ani od ręcznego, ciśnienia oleju, grzania świec czy ładowania akumulatora. Szukałem trochę na forum ale nie znalazłem nic pomocnego. Może ktoś wie, albo chociaż przypuszcza co może być przyczyną. Za wszelką pomoc z góry dzięki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli zegarek ci smiga to wyciągnij kostkę z wkładu od stacyjki i zrób mostek z kawałka przewodu i połącz wejscie 30 z wejsciem 15 jezeli zapala ci sie wszystkie kontrolki sprawdz wkład stacyjki bo może się akurat wysypał przy próbie uruchamiania i nie ma żadnej kontrolki. jak masz dostęp do nowego wkładu włóż nowy tylko do kostki prekręć i zzobaczysz co jest grane. wejscie w kostce zaznaczone 15 odpowiada za zapłon w aucie i za swiecenie kontrolek.

P.S. JEZELI ODPALISZ AUTO BEZ SWIECąCYCH KONTROLEK TO TWóJ WKłAD STACYJKI JEST DOBRY.NAJPIERW SPRAWDZ CZY W OGOLE CI AUTO ODPALI.wtedy przyczyna siedzi gdzie indziej

Edytowane przez auchi007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Dzisiaj to sprawdzę, akurat mam drugą stacyjkę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nic z tego, podłączałem drugą stacyjkę, zwierałem te dwa wejścia i echo... Może to ja coś nie tak podłączyłem, albo jeszcze czegoś nie podłączyłem. Nie wiem czy to ma jakiś związek, ale od czego jest przekaźnik oznaczony numerem 117 i w którym miejscu powinien być, bo nie jestem pewien czy jeszcze jest dobry. po raz kolejny zwracam się z prośbą o pomoc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś ma jeszcze jakieś sugestie co do tego tematu, był bym wdzięczny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy mam założyć nowy wątek, czy mogę się podłączyć, ale chodzi mi o przekaźnik 117. Wypadł mi z tablicy bezpieczników i próbowałem go podłączyć w czasie pracy silnika i upaliłem go( w końcu jestem elektronikiem 36pc.gif). Do czego on służy, bo nie zauważyłem aby coś nie działało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to jest to taki wysoki przekaźnik i steruje pracą zaworu recyrkulacji spalin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Zobacz kolego czy masz dobrze skrecone okragle zlacze przy silniku oraz czy zadne piny nie sa w nim powyginane.. jesli wogole masz to złacze ;) nie pamietam jak jest w b3, poza tym sprawdz dokladnie masy nad skrzynka(czy wszystkie sa powpinane) i w komorze silnika, jak i na samym silniku..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim B3 rocznik 1992 nie było takiego złącza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co pamiętam to jest to taki wysoki przekaźnik i steruje pracą zaworu recyrkulacji spalin.

Dzięki. Tak to jest wysoki przekaźnik z elektroniką i buzerem w środku, ale czy orientujesz się czym grozi jazda bez tego przekaźnika (układu)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też się ten przekaźnik sfajczył, trochę tak jeździłem i nic się nie stało. Generalnie recyrkulację w ogóle można zaślepić i dzięki temu autko powinno troszkę lepiej się zbierać. Później naprawiałem ten przekaźnik, bo nigdzie nie mogłem go znaleźć, nie wiem czy działa ale mam go u siebie i nie jest mi potrzebny jak by co...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności