Skocz do zawartości
cubbaty

czy to tłumnik? dziwne odgłosy

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam passata 1.8t od 2 tygodni i drażni mnie dziwny odgłos. Pojawia się on tylko i wyłącznie gdy auto jest w ruchu na biegu i moja noga nie dotyka pedału gazu czyli przy zwalnianiu silnikiem. Na początku myślałem że to wydech ale gdy włączam na luz dźwięk znika. Czy to może być skrzynia? Z góry dziękuje za każdy oddzew:)

Edytowane przez cubbaty
źle sprecyzowany temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_tytul1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy przy okazji zmiany biegów nie słychać głuchegu stuku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja mam ten sam problem. Na biegu jałowym jest cicho, ale jak hamuję silnikiem, lub po prostu na biegu puszczam gaz aby auto się toczyło to na zewnątrz słyszę metaliczny dźwięk, jakby świerszcze jakieś albo "dźwięk klapki od wydechu traktora w szybszym tempie". Tak mi się skojarzyło ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

metaliczny pogłos może świadczyć o uszkodzonej plecionce na wydechu. Niestety, każdy ma tutaj swoje własne odczucia i ciężko ten "dźwięk" opisać uniwersalnymi słowami, które pozwolą na stuprocentowo pewną diagnozę ;)

 

pocieszę Was tylko (a może zdenerwuję), że jeśli to dwumasa, to z dnia na dzień będzie jeszcze gorzej. A plecionkę można zdiagnozować/wymienić u każdego tłumikarza w kilka minut...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to raczej na 100% wydech bo wczoraj na postoju na luzie wystawiłem głowe za okno i przegazowałem i słychać te "świerszcze" więc teraz pytanie czy da się to zrobić samemu? Co to jest ta dwumasa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
więc teraz pytanie czy da się to zrobić samemu?

 

spawać? jak umiesz to jasne. Zajrzyj pod auto i sprawdź która część wydechu hałasuje... Trzeba kupić prawdopodobnie takie coś, tylko pasujące do Twojego wydechu i przyspawać. Numery z power tape przy rurach wydechowych nie przechodzą...

 

a dwumasa to takie hasło, o którym prędzej czy później (raczej prędzej) usłyszysz na tym forum :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje szanowny kolego! Napewno sobie poradze tylko znajde troche wolnego czasu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem, że podczas hamowania silnikiem słychać metaliczny odgłos. NA początku myślałem, ze to przegub, ale okazało się, że to nie to. Mam do wymiany plecionke w układzie wydechodym i zobaczymy czy przy wymianie będzie już dobrze. Napewno jak wymienie to dam znać czy pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności