Skocz do zawartości
konr11

Dziwna reakcja na pedal gazu zamulenie auta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od jakiegos czasu moje auto jest jakkby zamulone sllnik raz pracuje ciszej raz glosniej do tego w czasie jazdy sa odczowalne spadki mocy w trakcie ktorych odczowalne sa wibracje to strasznie psuje przyjemnosc z jazdy i nikt nie wie co to moze byc komputer nie wyswietla zadnych bledow. Ostatnio zaowazylem tez cos takiego moze to jest istotne a mianowicie jak auto sie toczy nawet bardzo powoli z wlaczonym silnikiem na luzie to podczas dodawania gazu to obrotomierz praiwe wcale nie reaguje na pedal gazu. daje gaz do polowy a wskazowka na 1000obr. Czasem jak sie cos odetka to momentalnie obroty wzrastaja. Prosze o jakas podopowiedz bo juz nie wiem co to moze byc. Dodam ze turbina byla sprawdzana podobno wszystko z nia ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No moje oko to moze byc cos z wtryskiem VAG byl podpinany czy sprawdzales na kompie pokladowym czy nie ma bledow??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedy była ostatnia wymiana filtrów, paliwa i powietrza_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam od jakiegos czasu moje auto jest jakkby zamulone sllnik raz pracuje ciszej raz glosniej do tego w czasie jazdy sa odczowalne spadki mocy w trakcie ktorych odczowalne sa wibracje to strasznie psuje przyjemnosc z jazdy i nikt nie wie co to moze byc komputer nie wyswietla zadnych bledow. Ostatnio zaowazylem tez cos takiego moze to jest istotne a mianowicie jak auto sie toczy nawet bardzo powoli z wlaczonym silnikiem na luzie to podczas dodawania gazu to obrotomierz praiwe wcale nie reaguje na pedal gazu. daje gaz do polowy a wskazowka na 1000obr. Czasem jak sie cos odetka to momentalnie obroty wzrastaja. Prosze o jakas podopowiedz bo juz nie wiem co to moze byc. Dodam ze turbina byla sprawdzana podobno wszystko z nia ok.

 

na moje oko to moze byc przepływka albo wtryski albo czujnik dawki paliwa z pompy czy jakos tak w kazdym razie odpowiada on za odpowiednia dawke paliwa

najlepiej bedzie jak go pod VAG podłaczysz wtedy dowiesz sie co jest nie tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byl podpinany pod VAG nie bylo zadnych bledow raz pokazalo tylko ze cos z przeplywomierzem ale kolega skasowal blad i wiecej sie nie pojawia wiec moze byl on odpiety jak sprawdzali i nie skasowali bledu. Co do wtryskiwaczy to rowniez podobno jest wszystko ok nie pamietam dokladnie jakie byly tam dawki paliwa ale kolega mowil ze jeden wtrysk troche zalewa czy cos ale powiedzial ze to wszystko jest w normie bylo wszystko na zielono. Filtr paliwa i powietrza byly wymienione sa nowe.Dodam jeszcze ze jak auto stoi na wolnych obrotach to z silnika wydobywa sie taki dziwny dzwiek jakby cos latalo w silniku chrobolenie takie i nieraz wiecej chroboli nieraz mniej.

Edytowane przez konr11
zmiana tresci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinane pod VAG'a w celu wykasowania bledow. Ok ale to za malo. Zrob logi dynamiczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z zawieszajacymi sie obrotami!! raz samochod chodzi bez zarzutów a raz sie obroty zawiesza na 1000 i wogule nie reaguje na pedal gazu!!! po zgaszeniu silnika i ponownym wlaczeniu wszystko jest ok do czasu!!! Zauwazylem tez ze czasami silnik glosniej chodzi ( nie dawno mialem wymieniany czujnik N 95) pomożcie!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze byc tez czujnik polozenia pedalu gazu:p.

Pojezdzij troche na tempomacie i zobacz jak auto reaguje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może byc nastawnik paliwa na pompie też miałem podobny objaw tylko tyle, że czasami szarpanie występowało!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tempomacie jak jezdze wszystko ok!!! komputer pokazal pare razy wlasnie blad polozenia pedalu gazu! droga jest taka wymiana! a ten nastawnik paliwa na pompie?? o co z tym chodzi? pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Podpinam się pod temat.... otóż dzisiaj jechałem spokojnie na 2 biegu... brzy obrotach ok 2-2,5 i nagle.... pedał gazu delikatnie wciśnięty a oborty spadają..... jakbym odpuścił nogę z gazu..... wyrzuciłem go na luz, wsadziłem znowu 2jke i było okej.... dodtam, że na odcinku 100 metrów, powtórzyło się to 4 razy..... Również na 3 i 4 biegu dzieje się to samo.... wyskoczyłem za miasto wrzuciłem 3 bieg, dobiłem do 3 tys obrotów i zapodałem tempomat... auto przez ponad 15km jechało prawidłowo.... później wracałem bez tempomatu i usterka powtórzyła sie na 4 biegu.... dodam iż zapaliła się jeszcze kontrolka silnika na desce.....

 

Moze być coś z łopatami przy turbinie, że są zapieczona i nie ma odpowiedniego ładowania??

Czy bardziej iść w kierunku potencjometru gazu ????

W poniedziałek będę miał możliwość podpięcia vaga .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zapaliła się kontrolka to komp błąd zanotował. Podepniesz vaga i coś napewno się wyjaśni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzisiaj miałem podobny problem jak te podane wyżej. Na drugim biegu i na trzecim przez parę chwil auto nie reagowało na pedał gazu, po wrzuceniu na luz, silnik dostawał obroty i pracował bez zarzutu, a po ponownym wrzuceniu biegu znowu nie reagował na gaz. Trwało to dosłownie kilka sekund, po tym było już ok przez kilkadziesiąt km. Dodam, że od pewnego czasu (2-3 dni) silnik zaraz po odpaleni pracuje wyjątkowo głośno.

Czy ktoś kto miał podobny problem znalazł już jakąś przyczynę tego dziwnego zachowania i wyeliminował problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności