Skocz do zawartości
jumbol69

"Rozmowy w Tłoku" o wszystkim bez pytań technicznych.

Rekomendowane odpowiedzi

Łojoj ale tu gwarno :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Łojoj ale tu gwarno

Powtórz, nic nie słychać, bo tak gwarno :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powtórz, nic nie słychać, bo tak gwarno

może poszli do lasu :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
może poszli do lasu

 

Na pewno są w studni ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra, czy lampy przednie DEPO do passka to dobry tok myślenia czy kupić używkę i dać do polerki?

Ma ktoś takie w FLu (pytam bo tam soczewki przeca są).

 

oczywiście zwykłe nie żadne tam ringi itd. Ale skoro już robię cały tył i cały przód to może i lampy bym zapodał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś takie w FLu.

 

Ma. Ja np.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jak?

Zadowolony? Wiem tez kto ma ori do polerki ;) jak coś. Tylko jakoś tam myślę, że może nowe to nowe, hmm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i jak?

Zadowolony?

 

Świecą. A to najważniejsze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niby tak, ale moje ori tez swieca a jednak ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym ori, miałem depo soczewkę i szybko sie pozbyłem...Hella to hella

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak, ale rozważam nowe Depo lub ok. 12-14 letnią soczewkę.

Tak się zastanawiam czy i soczewka przez te latka się nie zużyła (jakiś odbłyśnik czy coś).

Ostatnio namierzyłem takie w stanie zew. bdb, ale po telefonie okazało się, że gość miał w nich już HIDy wsadzone ale bez przeróbki lampy. I czy takie zabiegi nie zaszkodzą np soczewce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że ktoś miał tam wsadzone hidy tak naprawdę o niczym nie świadczy a już na pewno i niczym złym. Standardowy HID ma 35W a żarówka halogenowa 55W wiec tak naprawdę to żarówka bardziej się nagrzewa i niszczy odbłyśnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzieki za wyjasnienie. Bo z tym nie wiedzialem jak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie paliwo lejecie do pasatta b5 1.9 tdi AFN (98) ?? Albo jakiego paliwa nie polecacie lać ??ekodiesel, ultimate itd

Edytowane przez ChymeK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

 

Zwracam się do Was może z dziwnym problemem ? Jak każdy z nas ma najlepszy samochód VW - ja mam PASSATA B6 rocznik 2008 Historia moja zaczyna się w komisie-samochodowym.

 

Autko zakupione było w Polskim salonie dokładnie 24grudnia 2008r. na Chwile obecną ma przejechane 72tyś. w komisie powiedziano mi że nieźle sobie podkręciłem do tyłu kilometry. Pokazuję książkę serwisową, przeglądy robione ....itp ale niestety to nie pomaga.:umm

Pojechałem do autoryzowanego serwisu VW, poprosić o wydruk że Passat był serwisowany oraz jaki posiada stan kilometrów. Tu się zdziwiłem zażądano opłaty za taki wydruk. byłem zdziwiony bardzo.

Jak wiadomo na przeglądzie też sie sprawdza km i ujmuje się na wydruku.

 

Czy serwis ma prawo żądać takiej opłaty ??

 

Bardzo się dziwiłem, że jeżeli samochód był kupowany w Polsce i serwisowany oraz posiada taki stan kilometrów, gdzie wszystko można sprawdzić, od razu jest się podejrzanym o manipulacje w liczniku :)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy serwis ma prawo żądać takiej opłaty ??

jestem zdziwiony, że w ogóle chcieli Ci dać taki wydruk. Jeszcze z rok temu nie dawali takich wcale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jestem zdziwiony, że w ogóle chcieli Ci dać taki wydruk.

 

Ja jak kupowałem swojego, to przy przeglądzie przed kupnem dostałem wydruk historii łącznie z serwisami w Niemczech ... wiec w sumie to chyba zależy od serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy serwis ma prawo żądać takiej opłaty ??

Wszystko zależy od serwisu i przede wszystkim serwisanta.

Jeśli jesteś właścicielem samochodu, to powinni dać Ci taki wydruk bez marudzenia, bo masz prawo do posiadania wiadomości o swoim samochodzie.

Jeśli nie jesteś jego właścicielem, to nie muszą dać Ci takiego wydruku.

Wtedy możesz zgłosić się np. do Arkadego i za 40PLN dostaniesz historię samochodu.

 

 

Jakie paliwo lejecie do pasatta b5 1.9 tdi AFN (98) ?? Albo jakiego paliwa nie polecacie lać ??ekodiesel, ultimate itd

Ja leję Ultimate, bo auto wyraźnie na nim lepiej pracuje niż na zwykłej ropie.

Co ciekawe tylko na ultimate bo na Vervie z Orlenu nie odczuwam różnicy a już na pewno nie na plus.

 

AFN to stara dobra konstrukcja na pompie wtryskowej, więc zasadniczo pojedzie na wszystkim, bo i na opale i na rzepaku, tylko pompa wtryskowa i wtryski mocno dostają po tyłku na gorszym paliwie i przez to znacznie szybciej będzie Cię czekała regeneracja pompy wtryskowej (wymiana uszczelnień, czyszczenia i regulacja)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no tak, ale rozważam nowe Depo lub ok. 12-14 letnią soczewkę.

Tak się zastanawiam czy i soczewka przez te latka się nie zużyła (jakiś odbłyśnik czy coś).

Ostatnio namierzyłem takie w stanie zew. bdb, ale po telefonie okazało się, że gość miał w nich już HIDy wsadzone ale bez przeróbki lampy. I czy takie zabiegi nie zaszkodzą np soczewce?

 

Piotruś jak już chcesz ori to oddaj swoje do regeneracji to tylko czas 3-4 dni roboczych i koszt ok 600 to cena max do ful opcij i masz nówkę sztukę.dodam,że możesz mieć super bi-ksenon.z tego co pamiętam to nie jesteś zwolennikiem ksenonów.http://hidretrofit.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

600 za regeneracje? :o

Ja tam ksenon lubie tylko nie chce miec jakis HIDow bo potem lipa podczas kontroli itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności