Skocz do zawartości
przemek4net

[ALL]Sterownik centralnego a fabryczny alarm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam fabryczny alarm, CZ, pilot w formie scyzoryka (433mhz) - pilot nie dziala (prawd. "uwalony" - drogi i we Wro nikt nie sprzedaje...klopot)

Niezwykle ciezko dostac takiego pilota (w porownaniu do 434Mhz) a sa za okolo 90zyla uniwerslane sterowniki centralnego zamka

http://moto.allegro.pl/item629784070_sterownik_kazdego_centralnego_zamka_maxxxxxxxxxxx.html

Wg sprzedawcy nadaje sie on

Sterownik będzie sterował centralnym zamkiem,ale niekoniecznie musi

zazbrajać alarm.Okaże się to po montażu bo z różnych miejsc alarmy

fabryczne potrafią odbierać impuls do zazbrojenia.

Jest sterowanie kierunkowskazami i sygnał do funkcji komfort.

 

Teraz sa 2 sprzeczne teorie:

1) Poniewaz auto ma CANa (zakladam ze fabryczny alarm tez jest canowy -> moge wlaczac i wylaczac np "mrugania" kierunkowskazami poprzez vagcoma) to jedyna alternatywa dla pilota fabrycznego jest zamontowania alarmu CANowskiego z pilotem

2) podejdzie taki wlasnie alarm

- co z tym alarmem fabrycznym? (bedzie sie uzbrajal?)

- jak wyglada podlaczenie czegos takigo

a) czy ktos to robil i moze to opisac (kabelkologie)?

- czy trzeba podlaczas sie do kierunkow czy to przejmie standardowy alarm/modul komfortu?

Pozdrawiam,

Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam problem i czekam cierpliwie az ktos cos napisze na ten temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak u Ciebie bo masz troche starszy rocznik a byly zmiany w B5 od poczatku produckjei do liftingu ..obstawiam ze tak samo

 

u mnie jest tak: modul komfortu komunikuje sie z modulami w drzwiach po canie ale juz z reszta auta po canie nie - co oznacza, ze alaram jest niecanowy

 

Ja mialem klopoty z pilotem i nie moglem znalezc takiego akurat jak mialem (myslalem wczesniej o drugim alarmie z wlasnym pilotem) wiec poszedlem w opcje uniwerslany sterownik centralnego podlaczony do kabla przy wkladce zamka - dziala cacy (mam nawet podtrzymanie sygnalu wiec dziala domykanie szyb)

Pilot jest z g... platikow (wyglada.. ale tylko wyglada jak ori scyzroyk) ale nic sie nie popsulo i jestem zadowolony - prawdopodobnie elektronike pilota daloby sie w razie czego wlozyc do plastikow ori pilota z jakiegos audi/vw ale bawic mi sie nie chcialo

 

Alarm fabryczny sie uzbraja normalnie i rozbraja poniewaz jakies kretyn wymyslil ze otworzenie mechaniczne/zmakniecie zamka drzwi rozraja/uzbraja alarm - sterownik podlaczony jest pod wkladke zamka (w senie te kable) wiec dla auta pik z pilota to przekrecenie zamka

Pozdrawiam,

Przemek

Edytowane przez przemek4net

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASO VW montuje alarm pewnej firmy i ma on taka ceche, ze nawet jak kluczykiem zamkniemy zamek tosie uzbroi alarm, a jak otworzymy kluczykiem, toalarm sie NIE zdeaktywuje.

 

 

Swoja droga - gdzie miesci sie fabryczny alarm, w module komfortu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gdzie miesci sie fabryczny alarm, w module komfortu?
dokładnie w komforcie

tepek88 - zrobiłeś sobie już ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie jeszcze nie zrobiłem jeszcze zrobiłem ze zastąpiłem mój nie działający centralny , uniwersalnym z allegro i mam teraz kłopot bo jak jak zamykam z pilota to nie gaśnie mi światło w środku i na odwrót jak otwieram drzwi co za tym idzie nie rozbraja sie alarm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

posiadam paska 1.8 20v 125KM z 1999r. jest to wersja angielska z kierownicą po prawej stronie. Czy mógłby mi ktoś udzielić porad jak podłączyć sterownik do centralnego zamka w tym pasku?! Mogę otwierać wszystkie dzwi, ale tylko kluczykiem.Zakupiłem taki zestaw na ebayu:

http://www.rclick.co.uk/advanced_sea...cdc4a0&x=0&y=0

 

Interesuje mnie tylko otwieranie z pilota oraz alarm, ewentualnie jeszcze imobilajzer. Dodaję schemat podłaczenia:

 

ALxxxENG_Installation_Manual.pdf

 

Jakby ktoś dysponował wiedzą w jakie kable (kolory kabli) i gdzie się wpiąć to byłbym bardzo wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ie wiem jak u Ciebie bo masz troche starszy rocznik a byly zmiany w B5 od poczatku produckjei do liftingu ..obstawiam ze tak samo

 

u mnie jest tak: modul komfortu komunikuje sie z modulami w drzwiach po canie ale juz z reszta auta po canie nie - co oznacza, ze alaram jest niecanowy

 

Ja mialem klopoty z pilotem i nie moglem znalezc takiego akurat jak mialem (myslalem wczesniej o drugim alarmie z wlasnym pilotem) wiec poszedlem w opcje uniwerslany sterownik centralnego podlaczony do kabla przy wkladce zamka - dziala cacy (mam nawet podtrzymanie sygnalu wiec dziala domykanie szyb)

Pilot jest z g... platikow (wyglada.. ale tylko wyglada jak ori scyzroyk) ale nic sie nie popsulo i jestem zadowolony - prawdopodobnie elektronike pilota daloby sie w razie czego wlozyc do plastikow ori pilota z jakiegos audi/vw ale bawic mi sie nie chcialo

 

Alarm fabryczny sie uzbraja normalnie i rozbraja poniewaz jakies kretyn wymyslil ze otworzenie mechaniczne/zmakniecie zamka drzwi rozraja/uzbraja alarm - sterownik podlaczony jest pod wkladke zamka (w senie te kable) wiec dla auta pik z pilota to przekrecenie zamka

Pozdrawiam,

Przemek

 

 

 

 

drogi przemku moze mi powiedziec pod jakie kable musze sie podłaczyc od wkładki drzwi kierowcy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mkorwin84

czy mógł b ktos powiedziec do jakich kabli trzeba sie podpiac w drzwiach kierowcy ja podpiołem sie do brazowo niebieskiego i brozowo zielonego nowy strownik dziala kierunki migaja klucz sie programuje ale auto sie nie chce zamknac:dolamam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym powiedział ze trzeba podpiąć sie w dzwiach kierowcy w kabelki czerwono zielony i czerwono niebieski zamki te są sterowane masa i aby wszystko a auto musi miec zamkniete drzwi i nastepnie naciskasz pilot "zamknij" opisz jaki masz sterownik to powiem ci jakie kolory gdzie podpiąc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak rozpoznać czy auto ma fabryczny alarm?

Przy zamykaniu i otwieraniu drzwi migacze nie migają ani też nie wydawane są żadne dźwięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamknac sie z pilota w srodku i probowac otworzyc klamnką od wewnątrz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety klamka martwa, tzn nie da się otworzyć.

 

Czy da się zrobić tak żeby licznik oprócz średniego spalania, chwilowego, czasu jazdy i liczby przejechanych KM, pokazywał na wyświetlaczu ile na baku można jeszcze przejechać??

Edytowane przez guru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
klamką nie da sie otworzyć bo masz podwójne ryglowanie a nie alarm aby sprawdzić czy masz alarm należy uruchomić pojazd (przy zamkniętym z pilota samochodzie ) da sie ale jednocześnie uruchomisz syrenkę w bagażniku a jeśli chodzi o mruganie kierunków to można włączyć to w module komfortu przy pomocy vaga ponadto jest jeszcze opcja akustyki gdzie jak zamknij to klakson odezwie sie raz, a otw.2x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jeśli chodzi o mruganie kierunków to można włączyć to w module komfortu przy pomocy vaga ponadto jest jeszcze opcja akustyki gdzie jak zamknij to klakson odezwie sie raz, a otw.2x

 

Możesz podpowiedzieć jak to zrobić, nie mogę coś wyszukać informacji żeby to uruchomić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zronbiłem :) troche sprzetu (centralny z allegro) 2 przekazniki :) i wszytsko działa jak ta lala :) i mam jeszcze zrobiony 2 kanał do otwierania bagaznika :D i scyzoryk :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zronbiłem :) troche sprzetu (centralny z allegro) 2 przekazniki :) i wszytsko działa jak ta lala :) i mam jeszcze zrobiony 2 kanał do otwierania bagaznika :D i scyzoryk :D
to może jakaś foto porada ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
niestety już wszystko zamontowane na ament ale to jest bardzo prosta sprawa 2 miesiące sie męczyłem po kilka godzin w tyg ale juz zrobiłem. a teraz to bym zrobił w 1 dzien :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności