Skocz do zawartości
Gość LePeK

Światła

Rekomendowane odpowiedzi

Gość LePeK

Witam!

Mam takie jedno małe pytanko związane z działaniem świateł w passacie.

Chodzi o to czy jeżeli zapalam światła drogowe ("długie") to powinny gasnąć światła mijania ("krótkie")?

U mnie w passku jak zapale długie to wszystkie się świecą.

Dodam, że reflektory są dwudzielne, tzn. oddzielna żarówka od krótkich i oddzielna od długich (nie wiem czy w passacie B4 były reflektory na żarówki H4 ale chyba gdzieś takie widziałem).

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź przełącznik zespolony pod kierownicą. Popsikaj Elektrosolem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość FRIDAY 24

Zacznę od tego, że w passatach B4 są żarowki H 1 -dlugie, a H 7- mijania i jeżeli masz zapalone światła mijania, na których się jeździ i zapalisz długie np coby doświetlić sobie drogę, to normalne że mijania nie bedą gasły, wiec moim zdaniem wszystko ok, gorzej jak masz wyłączone światla i jak włączysz długie to zapalają sie też mijania wtedy musisz szukac problemu

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chodzi o to czy jeżeli zapalam światła drogowe ("długie") to powinny gasnąć światła mijania ("krótkie")?

U mnie w passku jak zapale długie to wszystkie się świecą.

 

Nigdy się nad nie zastanawiałem, co i jak ma działać, ale działa tak:

-postojowe to wiadomo - prawie ich nie widać

-mijania - świecą się części lamp bliżej błotników (zewnętrzna część lampy)

-drogowe - świeci się cała lampa (włącza się część lampy najbliżej grilla)

 

Tak to działa, łopatologicznie rzecz biorąc :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FRIDAY 24, chyba się mylisz ponieważ w B4 są żarówki H1+H1.

LePeK, Przytrzymując delikatnie przełącznik, tzw "blendę" świecą Ci mijania razem z drogowymi ale jak już włączysz drogowe to mijania powinny zgasnąć i w żadnym mi znanym cywilizowanym samochodzie nie ma tak jak napisał

to normalne że mijania nie bedą gasły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pszemek
żadnym mi znanym cywilizowanym samochodzie

 

A Polski Fiat 125p ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A Polski Fiat 125p

Ups, no tak ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dj_Chopin

kurka nigdy nie myślałem o takich rzeczach:) :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lukaskowal

Witam, w passacie B3 przy wlaczeniu dlugich krotkie gasna poniewaz jest do nich pojedyncza zarowka w b4 o ile sie nie myle sa dwie wiec jezeli swieca obie daja wiecej swiatla przez co widocznosc jest lepsza i nie wiem czy to przeszkadza "?" jest tak jak np w bmw e34 sa dwa klosze i jak sie zapali dlugie swieca krotkie i dlugie dajac nieporownywale swiatlo do passacikow.. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość LePeK

Witam!

Mój passek jest chyba wyposażony w reflektory H1+H1.

Przeczytałem wszystkie odpowiedzi ale dalej nie wiem jak to powinno z nimi być. Czy na "długich" mają świecić całe lampy czy tylko ta część bliżej grilla (wewnętrzna)? U mnie jak zapale długie to świeci wszystko.

Chyba będę musiał dorwać jakiegoś innego passka i zobaczyć jak to jest u innych.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Artur

Teraz daliście mi zagwozdkę. Idę i sprawdzę.

U mnie nikt jeszcze nie grzebał więc będzie to jakiś wyznacznik właściwych świateł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość LePeK

Witam

Zastanawiam się nad tym bo w moim poprzednim samochodzie (Renault Clio II) były reflektory na żarówki H4 i tam jak się zapalało "długie" to włókno od "krótkich" gasło (to chyba logiczne bo to były H4 i jak by świeciły dwa włókna naraz to by się przepalały szybko) a teraz w passku dwie osobne żarówki no i nie wiem czy mi dobrze świeci i czy nie pobiera to za dużo prądu.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie jak zapale długie to świeci wszystko.

Chyba będę musiał dorwać jakiegoś innego passka i zobaczyć jak to jest u innych.

 

Ja już mam to za sobą :)

Sprawdzałem u siebie i w innym B4 z 94r. Wynik ten sam - świeci cała lampa :hyhy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość LePeK

Więc widocznie tak musi być i niepotrzebnie się martwię.

Dzięki za odpowiedzi.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Artur

Więc tak:

1. mijania palą się razem z drogowymi

2. halegeny można zapalić od świateł postojowych i mogą palić się cały czas nawet razem z drogowymi (a tu nawet mnie zdziwiło)

3. przy włączonych światłach drogowych i oczywiście mijania lekkie pociągnięcie przełącznika powoduje coś na zasadzie wzrostu napięcia i doświetleniu drogi (zauważalne)

4. takie samo zjawisko jak w pkt. 3 występuje podczas przełączania na drogowe (odpuszczenie przełącznika powoduje ustabilizowanie natężenia światła)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość LePeK

U mnie jest dokładnie tak jak pisze Artur tyle że nie mam przednich halogenów.

Więc chyba wszystko w porządku.

Dzięki wielkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3. przy włączonych światłach drogowych i oczywiście mijania lekkie pociągnięcie przełącznika powoduje coś na zasadzie wzrostu napięcia i doświetleniu drogi (zauważalne)

To dlatego, że VW poskąpił na przekaźniki i żarówki są "karmione" przez powypalane styki wyłącznika. W efekcie żarówka zaprojektowana na 13V świeci pod napięciem rzędu 10V. Zamontowanie przekaźników powoduje, że jesteś zaskoczony tym, że Twoje światła mogą tak świecić :) I to bez wynalazków typu żarówka polakierowana na niebiesko (jak Philips BlueVision). Prościej, taniej, lepiej :)

 

I przy okazji przestanie Ci się grzać wyłącznik świateł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności