Skocz do zawartości
MarcinHela

felga czy bedzie pasować i inne wątpliwości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie czy felgi z tej aukcji

http://www.allegro.pl/item628029631_d104_mb_16_5x112_audi_vw_seat_skoda_nowe_felgi.html

bedą waszym zdaniem pasowały wizualnie do passata b5 ? Auto czarne w sedanie, trochę chromu ale bez przesady... prosze o opinie.

Jeszcze pytanie, czy na te felgi założę opony 205/55 ?

 

Aha ... w aukcji piszą, że fela pasuje do passata b5 ale czy aby na pewno?

tam pisze że trzeba sprawdzić parametry katalogowe. Spoko rozstaw szpilek sie zgadza, czy to wystarczy czy jeszcze na coś mam zwracać uwage?

Nie wiem, co to jest to ET ...

 

Prosze o rade i pomoc bo sam jestem chyba jeszcze jestem na to za tępy :)

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie pasować :) I oponka 205/55/16 też będzie idealna:) Tyle że czy nie lepiej dołożyć ok.200 zł i kupić "made in germany" niż wydawać 1299 zł na "jakąś chińszczyznę" :?:

 

:vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Felga technicznie będzie pasować, rozstaw śrub i ET idealnie pasuje do Passata.

Co do opony 205 na tą felgę, to może wyglądać trochę balonowato, bo ona ma tylko 7'' szerokości.

Co do wyglądu, to ja tego nie widzę, nie podobają mi się tego typu felgi. Trochę zalatują mi festynem.

Jest jeszcze ostatnia sprawa. Są to felgi NONAME, czyli nie wiadomo jakiej jakości. Możesz je pogiąć na pierwszej dziurze, czy krawężniku.

 

Ogólnie ja bym sobie darował tego typu felgi i poszukał czegoś firmowego, dużo pewniejsza inwestycja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mnie sie ta felga nie podoba. Wiem to jest kwestia gustu, ale do passata najlepiej pasują oryginalne 17stki z 3BG, polerowane 17 badz 18 zalezy jak leży heheh z audi a8 i 17 lub 18 z audi R6 czy R8 jakos tak(takie 5-cio ramienne super:D)

to tyle:D

passat2ly8.th.jpg9510paasbod9.th.jpg627bf1ba6b17f710.th.jpg

Edytowane przez mariano2004

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a mnie sie ta felga nie podoba. Wiem to jest kwestia gustu, ale do passata najlepiej pasują oryginalne 17stki z 3BG, polerowane 17 badz 18 zalezy jak leży heheh z audi a8 i 17 lub 18 z audi R6 czy R8 jakos tak(takie 5-cio ramienne super)

to tyle

 

Kolego, użyj większej ilości przecinków i kropek, bo normalnie nie rozumiem co do mnie mówisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariano ja myśle, że te felgi z 2 zdjęcia są świetne, tylko że jest jedno ale : mianowicie na taką felge to trzeba przynajmniej 17, albo nawet 18 na profilu 40, bo inaczej psuje sie efekt. A taka felga w tych rozmiarach to juz są koszta poza moim zasięgiem. Za samą felge to przynajmniej z 2 tys pln trzeba rzucic, do tego opony i robi sie ponad 2,5 :/ a to juz nie dla mnie. Ja nie mówie, że bym nie chcial, ale nie moge :/ a szkoda :D a co do tego czy felga orginalna czy nie, to i tak trzeba uważać na dziury i inne pierdoły, żeby z niej kwadrata nie zrobić. No i aspekt finansowy wchodzi w grę. Ładna, orginalna felga to tez juz wydatek :/ a kryzys dalej hula po moim koncie wiec chyba bedzie taka fela jak w pierwszym poście :)

pzdr i dzięki za komentarze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego to poszukaj na allegro używanych, czasem można trafić na prawdę niezłą okazję za nieduże pieniądze (sam ostatnio taką trafiłem). Na prawdę lepiej kupić używane dobrej marki niż nowe NONAME (nawet niech te używane będą trochę porysowane). Zawsze można je trochę odnowić i masz dobre kapcie.

A jeśli chodzi o opony to jeśli chcesz 17'' nowe, to szykuj się nawet na wydatek rzędu ponad 1500 zł za komplet.

Moja rada jest taka, spróbuj poszukać używanego kompletu (felga+opona), może to wyjść nawet taniej niż kupowanie oddzielnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy moze ktoś z forumowiczow ma podobne u siebie?

Interesuje mnie czy któreś będą pasować wizualnie do Zielonego (Royal Green Mica) 3B Variant

 

http://moto.allegro.pl/item633962648_sprzedam_orginalne_felgi_oz_17_5x112.html

http://moto.allegro.pl/item631770216_100_oryginal_vw_seat_skoda_5x112_okazja.html

 

Dużo pracy potrzeba żeby je odnowić te OZ i RONAL?

 

Mam jeszcze na oku takie:

 

http://moto.allegro.pl/item636744349_oryginal_seat_vw_audi_5x112_pirelli_p7_225_45_17.html

http://moto.allegro.pl/item626643978_oryginalne_felgi_golf_v_vw_passat_touran_audi_tt.html

 

Ktore będą najlepsze?

Edytowane przez dezerter_sdz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te ozetki to ja mam tylko ze opera evo 2 a nie 1 i w rozmiarze 18"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

całkiem fajnie wyglądają.

 

Tylko nie wiem czy nie byłoby ciężko ich naprawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności