Skocz do zawartości
Gość 12dudek12

gamma V blaupunkt

Rekomendowane odpowiedzi

Gość 12dudek12

Witam. Od razu mówię że jestem tu nowy i nie znam tutejszych zasad. Mam problem dotyczący mojego radia otóż (nie mogę albo nie wiem jak) go włączyć;/ Kręcę przyciskam różne guziki i nic. Dodam iż niedawno go nabyłem i nie znam jego przeszłości... Proszę o jakieś rady...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli dopiero kupiles auto to radze sprawdzic czy radio wogole jest podlaczone czy ktos tylko naszybko je wrzucil podmieniajac przed sprzedaza. Potem sprawdz bezpieczniki zarowno w radio jak i w autku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To radio włącza się pokrętłem od volume :) Wciśnij je ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem podobnie:) kreciłem naciskałem -na fotel wsiadła córeczka 2 latka i nacisnęła na volume ale był ubaw:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 12dudek12

Wyciągnąłem radio i okazało się że zostały obcięte wszystkie kable;/ podłączyłem tylko te od zasilania a na wyświetlaczu pojawił się napis SAFE2;/ czytałem już trochę na ten temat, że należy zostawić radio na godzinę a później przytrzymać TP+TA i wpisać właściwy kod. U mnie niestety mnie nie ma takich przycisków. wobec tego mam kilka pytań. Czy mogę podłączyć radio do akumulatora nie do samochodu i otrzymam taki sam efekt? Musi być koniecznie w samochodzie? Jakiej kombinacji przycisków użyć? i jeszcze jedno. Mam przy kluczykach taką karteczkę na której jest czterocyfrowy kod i wydaje mi się, że jest do radia, ale z kolei numery na kartce nie pokrywają się z numerami na radio... możliwe, że są do innego odbiornika...? mój passat jest wogóle jakiś dziwny... ale o tym już w innych działach:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jesli dopiero kupiles auto to radze sprawdzic czy radio wogole jest podlaczone czy ktos tylko naszybko je wrzucil podmieniajac przed sprzedaza.

 

a nie mowilem.....

 

podlacz wszystkie przewody +12 (pin A7), GND (pin A8), stacyjke (A4), oraz +12 do pinu (A5) oraz komunikacje z samochodem KKL (pinA3) -jak bedziesz mial szczescie i radio bylo w tym samochodzie od produkcji to sie rozkoduje samo.

W tym radiu po wlaczeniu zasilania i stacyjki najpierw pojawia sie napis safe a po 3 sek pojawia sie 1000 jesli byl juz 3 krotnie wpisany bledny kod zostawiasz radio na okolo 1 godzine, po tym czasie znow masz 3 proby. kod zatwierdzasz przyciskiem 5

 

 

http://www.mytouran.de/html/gamma_5.html

gamma.JPG

Edytowane przez navik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 12dudek12

podłączyłem według wskazówek lecz nie mam takiego kabla, który by pasował do komunikacji z samochodem KKL (pinA3). Zaczekałem godzinę i pojawił się napis 1000 wpisałem ten kod, który był przy kluczykach lecz nie zadziałał;/ wie ktoś przypadkiem gdzie rozkodować takie radio i jakie są tego koszty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

udaj sie do z dowodem rejstracyjnym do ASO VW powinny podac kod

(z wpisow na forum wyglada na to ze robia to niechetnie albo chca kase)

 

tyle ze Ty nie masz pewnosci czy to wlasnie to radio bylo w autku gdy opuszczalo ono fabryke

Edytowane przez navik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy kluczykach to masz chyba PIN do zegarów, kod do radia to od zawsze był wklejany w instrukcje obsługi na 2 stronie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności